Lai gan ērču aktivitātes maksimums tika novērots jūnija pirmajā pusē un tagad tas samazinās, epidemiologi iesaka uzmanīties, dodoties svinēt svētkus brīvā dabā.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” (LIC) dati liecina, ka strauji pieaudzis gadījumu skaits, kad, laboratoriski pārbaudot ērces, konstatēta to inficētība ar ērču encefalīta vīrusu. Stacionāra laboratorijas Imūnķīmijas nodaļā kopumā līdz 21.maijam pārbaudītas 290 ērces , konstatēta augsta šo kukaiņu inficētība ar ērču encefalīta vīrusu - 9,7%.
Lielāko ērču blīvumu šopavasar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi konstatējuši saulainās vietās – pļavās un krūmājos. Veicot mērījumus, noskaidrots, ka minimālais ērču daudzums uz vienu kilometru ir četras ērces, bet maksimālais – 25 ērces.
Apsekojot kontrolpunktus, lai apzinātu ērču aktivitāti pēc sniega nokušanas, lielākais ērču daudzums konstatēts saulainās vietās - pļavās un krūmājos, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko.
Drīzumā gaidāma gan strauja temperatūras celšanās, gan arī kukaiņu un citu posmkāju parādīšanās, bet pirmie aukstumizturīgie kukaiņi, piemēram, mārītes un zirnekļi, jau ir pamodušies un tos var novērot saules sasildītās vietās.
„Ērču kodienu izraisītās sekas joprojām aktuālas - katru nedēļu uzņemam pacientus ar aizdomām par saslimšanu ar ērču encefalītu un Laima slimību”, informē Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” galvenā ārste, profesore Baiba Rozentāle.
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, kuri veic ērču aktivitātes monitoringu novērojuši, ka jūnijā krūmājos un nekoptās pļavās ērču aktivitāte pārsniedz iepriekšējā gada rādītājus 1,4 līdz 3 reizes, nra.lv pastāstīja centra speciāliste Laura Ševčenko.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Latvijas Infektoloģijas centrs apkopotā informācija liecina, ka kopš 23. marta, kad stacionārā tika noņemta šogad pirmā cilvēkam piesūkusies ērce, mediķu palīdzību ērces noņemšanā meklējuši vairāk nekā 400 iedzīvotāju. Līdz šās nedēļas sākumam laboratorijā pārbaudītas 784 ērces, un konstatēts, ka ērču inficētības līmenis ir 9,2 procenti, nra.lv informēja Rīgas Austrumu slimnīcā.
Šogad novērojama ievērojami lielāka ērču aktivitāte nekā iepriekšējos gados, šodien LTV1 raidījumā "Labrīt, Latvija!" sacīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) galvenā ārste Baiba Rozentāle.
Ir gadalaiks, kad pat vislielākais mājās tupētājs un komforta cienītājs tiecas pie dabas, vēlas priecāties par ziediem un putnu dziesmām vai doties piknikā.
Lieldienas tradicionāli ir laiks, kad cilvēki, baudot svētkus un brīvdienas, kopā ar ģimenēm cenšas doties tuvāk dabai. Lieldienu prieku var sagandēt ērce. Statistika liecina, ka ik gadu Lieldienu laikā daudzi cilvēki kļūst par ērču uzbrukuma upuriem.
Lai gan tiek uzskatīts, ka ērces pamostas pavasarī un līdz ar sniega nokušanu sākas šo kukaiņu aktivitāte, Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) dati liecina: ar ērču encefalītu vai Laima slimību cilvēki inficējušies arī ziemā.
Šonedēļ Latvijas Infektoloģijas centra epidemiologi, dodoties uz mežiem Jūrmalas pusē, veica šajā pavasarī pirmo monitoringa izbraukumu, lai noskaidrotu ērču izplatību un aktivitāti. Ērču monitoringa pirmie rezultāti liecina, ka ērču aktivitāte ir sākusies.