Bezprecedenta starptautiskie centieni ir paglābuši Latviju, Eiropas Savienības (ES) vājāko ekonomiku, no katastrofas, tomēr situācija joprojām ir problemātiska, raksta "The Economist".
Pārdomās par valsts budžeta deficīta lielumu blakus izdevumu samazināšanas dažādiem variantiem būtu vairāk apsverami arī papildus iespējamie ieņēmumu avoti.
Pirmskrīzes līmenī Latvija neatgriezīsies ātrāk par 2014. gadu, ja vien, protams, politiķu centieni nevainagosies ar valsts defoltu pēc pus gada. Tā, atsaucoties uz Nordea vecākā ekonomista Andra Strazda interviju laikrakstā Bizness&Baltija, ziņo portāls db.lv
Ja valstī būs atkal kārtējā samazināšana un vienlaikus nodokļu palielināšana, tad nonāksim pie nākamā zemākā punkta. Jo no šīm darbībām nav iespējams process, kad kaut kas sāk palielināties vai vairoties, šodien intervijā "Neatkarīgajai" saka valsts kontroliere Inguna Sudraba.
Lai gan lejupslīde Baltijas valstu ekonomikā turpinās, pirmie pozitīvie signāli jau ir pamanāmi. Pēc banku ekspertu domām, Latvijā ekonomika atlabs aptuveni pēc gada un tad atkal gaidāma inflācija.
Ekonomisko krīzi, kas ir aptvērusi visu pasauli, analītiķi un zinātnieki sliecas uzskatīt nevis par īslaicīgu parādību, bet gan par pagrieziena punktu vēsturē, šodien Centrālās un Austrumeiropas menedžmenta asociācijas CEEMAN ikgadējās konferences "Lokālās atbildes globālai krīzei" atklāšanā uzsvēra starptautisko augstskolu pārstāvji.
11. septembrī Rīgā noslēdzās Starptautiskās darba devēju organizācijas Eiropas biedru sanāksme, kura tika sasaukta, lai novērtētu krīzes apkarošanas politiku.
Sanāksme aicināja Eiropas valstu valdības veicināt atbalstu mazo un vidējo uzņēmumu izdzīvošanai, lai tie varētu dot savu ieguldījumu, sākoties ekonomikas atlabšanai.
Šodien, 15. septembrī, aprit tieši gads kopš ASV investīciju bankas "Lehman Brothers" bankrota pieteikuma, ko varam uzskatīt par brīdi, kad pasauli oficiāli satricināja globālā finanšu krīze.
Šā gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar 2008.gada pirmo pusgadu iekšzemes kopprodukts (IKP) sarucis par 18,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie sezonāli neizlīdzinātie dati.
Pazīmes liecina, ka globālā ekonomika sākusi atlabt no straujās lejupslīdes un valstīm vajadzētu apsvērt iespējas samazināt stimulēšanas pasākumu apjomu, piektdien paziņoja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītājs Dominiks Štrauss-Kāns.