Pašlaik e-veselībā ikviens iedzīvotājs var aizliegt vai atļaut piekļuvi saviem medicīniskajiem datiem, taču šī atļauja vai aizliegums darbojas pēc principa «visu vai neko», proti, ir iespējams vai nu pilnībā aizliegt piekļuvi visām ārstniecības iestādēm un visiem medicīnas darbiniekiem, vai nu atļaut visiem.
Nacionālais veselības dienests (NVD) izsludinājis konkursu uz NVD direktora vietnieka amatu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos, informēja dienestā.
E-veselības funkcionalitātes, kas ļaus atsevišķiem mediķiem vai ārstniecības iestādēm liegt pieeju sistēmā uzkrātajiem datiem, plānots ieviest no 2022.gada, nevis no šī gada 25.maija, kā sākotnēji plānots, liecina šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Noteikumos par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu.
Saeimas deputāti e-veselībai devuši jaunu palamu – strādāt e-veselībā ir kā jāt ar beigtu zirgu, savukārt veselības ministre Ilze Viņķele šo elektronisko sistēmu nosaukusi par nepareizi ieņemtu bērnu. Ņemot vērā e-veselības sistēmā konstatētas daudzās kļūdas, ministre uz laiku ir apturējusi projekta trešās kārtas uzsākšanu, bet negrasās no tās atteikties pavisam.
Līdz ar daudzajām problēmām e-veselības sistēmā, šobrīd ir apturēta projekta trešās kārtas izsludināšana, šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra atstājusi spēkā Valsts policijas lēmumu nesākt kriminālprocesu par e-veselības projekta ieviešanu.
IT sistēmu apkope un uzlabošana ir process mūža garumā, tomēr e-veselībai kā "rūpju bērnam" tas viss būs nepieciešams vairāk nekā jēdzīgi izveidotām IT sistēmām, šādu viedokli intervijā pauda veselības ministre Ilze Viņķele.
Nacionālais veselības dienests valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošina iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, pieslēdzis visas datubāzes. Teorētiski tagad ikviens iedzīvotājs var apskatīt, kāds ir viņa apdrošināšanas statuss un kādus veselības aprūpes pakalpojumus – pamata vai pilno pakalpojumu grozu – varētu saņemt.
Novērstas gada sākumā konstatētās darbības kļūdas IT infrastruktūrā, kas neļāva palaist veselības aprūpes pakalpojumu grozu sistēmas platformu, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD) pārstāve Evija Štālberga.
Pirmajā jaunā gada dienā e-veselības sistēmā par apdrošinātā statusu nav nekādas informācijas, par to pārliecinājās Neatkarīgā, pieslēdzoties valsts e-veselības portālam eveseliba.gov.lv. Tas nozīmē, ka cilvēki nepieciešamības gadījumā var saņemt veselības aprūpes pakalpojumus tāpat kā līdz šim. Tiesa, ne pašā e-veselības sistēmā, ne Nacionālā veselības dienesta mājaslapā nav informācijas, ka būtu kādi tehniski traucējumi, kuru dēļ personas veselības apdrošināšanas statusu nevar noskaidrot. Apdrošināšanas statusa vietā vienkārši ir tukšums.
Latvijas Zāļu Paralēlā Importa Asociācija (Asociācija) informē, ka e-veselībā nenovērstu kļūdu dēļ ilgstoši pacientiem netiek nodrošināta iespēja iegādāties lētākus paralēli importētos un paralēli izplatītos (PI) medikamentus, kas ir iekļauti valsts apmaksāto kompensējamo zāļu sarakstā (KZS), jo e-veselības sistēmā tie nav pieejami. Lai informētu par esošo situāciju un aicinātu izvērtēt un novērst tās izraisītās sekas, Asociācija nosūtījusi situācijas skaidrojumu Veselības ministrijai, Konkurences padomei, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai un Valsts kontrolei.
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka tiek turpināts darbs pie e-nosūtījuma funkcionalitātes uzlabošanas un šobrīd tajā jau iestrādāta daļa uzlabojumu, kurus novembrī identificējuši ārējo sistēmu izstrādātāji, integratori un ārstniecības speciālisti.
Šodien no plkst.8.28 līdz 9.10 e-veselības sistēmā bija darbības traucējumi, kas ietekmēja ārstniecības iestāžu un aptieku darbu, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
Lai ievestu e-veselības sistēmu Latvijā, kopējais izlietotais finansējums Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu ietvaros ir 16,409 miljoni eiro, liecina Veselības ministrijas (VM) gala atskaite par pamatnostādņu "E-veselība Latvijā" ieviešanu 2014.-2017.gadā.
Jau tagad e-paraksta izveidē ieguldīti 15-20 miljoni eiro, bet tas ir lietotājiem neērts un sarežģīts. Par e-parakstu atbildīgais Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) no skaidrām atbildēm uz jautājumiem izvairās.
Nacionālajā veselības dienestā amatu atstāj par e-veselību atbildīgā amatpersona Linda Freimane. Nacionālajā veselības dienestā Neatkarīgajai sacīja, ka tas saistīts ar ģimenes apstākļiem. Tātad vismaz oficiāli L. Freimanes aiziešana netiek sasaistīta ar e-veselības darbu, sistēmas ieviešanu un tās darbības traucējumiem.
Septembrī jābūt gatavai veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzes testa versijai, izriet no veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) paustā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes".
E-veselības portāla darbība ir stabilizējusies, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Līdz šī gada 1.jūnijam e-veselības sistēmā izrakstītas 5 210 550 receptes, kas ir par miljonu recepšu vairāk nekā mēnesi iepriekš, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
Nacionālā veselības dienesta rīkotajā diskusijā informācijas tehnoloģiju eksperti, kuri piesaistīti e-veselības labošanai, atzina, ka, pēc viņu rīcībā esošās informācijas, e-veselības veiktspējas testi pirms sistēmas palaišanas nebija sekmīgi. Taču tas bijis politisks lēmums, ka šai sistēmai jāuzsāk darbs.