Lai neatliekamās situācijās nodrošinātu ārstniecības personām piekļuvi informācijai par pacienta kontaktpersonu, Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina ikvienu norādīt savu kontaktpersonu E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv, kā arī gadījumā, ja iedzīvotājs jau ir norādījis savu kontaktpersonu, pārliecināties, vai tā joprojām ir aktuāla. Šīs informācijas pieejamība ļaus ārstiem nepieciešamības gadījumā sazināties ar tuvinieku, lai informētu par notikušo un to, kurā slimnīcā cietušais ir nogādāts.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja 1 196 565 eiro papildu finansējuma piešķiršanu Nacionālajam veselības dienestam (NVD), lai nodrošinātu e-veselības politikas īstenošanu.
Pienāk stunda x, kad cilvēka vairs nav un ārstiem tūlītēji tas ir jāziņo tuviniekiem. Pirmā reakcija - neticība, agresija, raudāšana. Šajā brīdī ārsti uzdod jautājumu - vai mirušā orgānus var ziedot, bet kā lai pieņēma pareizāko lēmumu tik emocionālā brīdī.
Stiprinot e-veselības sistēmas drošību, šogad šai sistēmai vairs nebūs iespējams pieslēgties ar internetbankas kodu kalkulatoru starpniecību, kurus lieto liela daļa senioru.
Šogad ikvienai ārstniecības iestādei informācija par pacientiem veikto vakcināciju, kas veikta no 1.janvāra, būs obligāti jāievada valsts e-veselības sistēmā, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
No šodienas e-veselības portā "eveseliba.gov.lv" iedzīvotāji un veselības nozares profesionāļi vairs nevarēs pieslēgties ar internetbanku autentifikācijas rīkiem, bet tikai ar mobilām lietotnēm "SmartID", "eParaksts mobile" vai personas apliecību jeb eID karti, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienesta (NVD).
No nākamā gada laboratorisko izmeklējumu rezultāti gan pacientiem, gan mediķiem būs bez maksas viegli pieejami e-veselības portālā. Tāpat būs iespēja elektroniski sagatavot atzinumu tehnisko palīglīdzekļu saņemšanai, un tiks reģistrēti jauni dati par onkoloģiskajiem pacientiem.
No 2024.gada 1.janvāra ikvienai ārstniecības iestādei informācija par pacientiem veikto vakcināciju, kas veikta no 1.janvāra, būs obligāti jāievada valsts e-veselības sistēmā, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
Nacionālais veselības dienests, izplatot ziņu par e-veselību, kurai no nākamā gada varēs piekļūt tikai ar e-parakstu, ļoti satraucis sabiedrību, īpaši gados vecākus cilvēkus, kuri e-parakstu neizmanto un, visticamāk, neizmantos.
Pieslēgšanās E-veselības sistēmai ar kvalificētiem personu elektroniskās identifikācijas līdzekļiem sniegs lielāku drošību, aģentūrai LETA skaidroja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga.
Valdībā šodien skatīs Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumus, kas paredz "e-veselības" sistēmā iekļaut datus par alerģijām un retās slimības diagnozi.
Neraugoties uz e-veselības neskaidro nākotni, Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus norādīt savu kontaktinformāciju valsts e-veselības sistēmā, bet, ja tāda jau reiz ir ierakstīta, pārbaudīt.
Valsts kontrole, kas jau kopš 2015. gada kontrolē un vērtē e-veselības sistēmas ieviešanu Latvijā, pieņēmusi lēmumu turpmāk vairs nepārraudzīt ieteikumu ieviešanu šajā jomā.
Šīs nedēļas nogalē plānots valsts E-veselības sistēmas darbības pārtraukums, kas ir saistīts ar tehniskajiem darbiem sistēmas darbības uzlabošanai, lai paātrinātu datu apstrādi un sistēmas veiktspēju. Līdz ar to naktī no 19.februāra (sestdiena) plkst. 22:00 līdz 20.februāra (svētdiena) plkst. 10:00 nebūs pieejama E-veselības sistēma, tajā skaitā e-receptes, e-darbnespējas lapas, e-nosūtījumi, Covid-19 vakcinācijas fakti, informē Nacionālais veselības dienests (NVD), informē Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Ginta Ozoliņa.
Aizvadītā gada beigās un šā gada sākumā e-veselībai atkal bija uzliesmojušas hroniskās kaites, nokaitinot savus lietotājus. Tai pašā laikā, vakcinācijai uzņemot aizvien lielākus apgriezienus, lielāka slodze gulsies arī uz e-veselību, kurā jāievada vakcinēšanas dati. Paralēli tam tiek veidoti arī risinājumi, kuriem būs jānodrošina vakcinēšanas rindu organizēšana un citi jautājumi. Taču no jauna tiks radīta arī pati e-veselība - šobrīd sākti pirmie sagatavošanas darbi un jaunajai digitālajai veselības platformai iezīmēti ap sešiem miljoniem eiro, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De Facto”.
Pēdējā laikā, tāpat kā šodien, e-veselības platformā tiek novēroti darbības traucējumi, kā rezultātā ik pa laikam nav iespējams savienoties ar sistēmu, pavēstīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska.
Turpmāk ģimenes ārsti par Slimību kontroles profilakses centra (SPKC) noteiktā Covid-19 kontaktpersonas statusa piešķiršanu paziņojumu saņems E-veselībā.
Veselības ministrija gatavo ziņojumu valdībai par situāciju e-veselībā un šīs sistēmas nākotni. Ministrijas plānos ir konkursa kārtībā izvēlēties profesionāļus, kuri varētu atbilstoši veselības nozares vajadzībām “uzzīmēt e-veselības ceļa karti”, Neatkarīgajai apstiprināja veselības ministre Ilze Viņķele.