dzeramais ūdens

25.jūl
Lietus ūdens var saturēt baktērijas, piesārņotājus un parazītus, tāpēc pirms dzeršanas tas jāfiltrē un jādezinficē. Nav pierādījumu, kas liecinātu, ka lietus ūdens sniegtu papildu ieguvumus veselībai salīdzinājumā ar parasto ūdeni. Ūdens ir būtiska gandrīz visu dzīvības formu sastāvdaļa. Faktiski ūdens veido aptuveni 60% no cilvēka ķermeņa, raksta healtline.com
30.nov 2023
Bieži dēvēts par "brīnummateriālu", grafēns ir miljons reižu plānāks par vienu cilvēka matu un stiprāks par tēraudu - un, iespējams, to varētu izmanot ūdens attīrīšanai, raksta cnn.com.
30.okt 2022
Kopš gadsimta sākuma vairāk nekā 2 miljardiem cilvēku, kuriem agrāk tādas iespējas nebija, ir nodrošināta piekļuve dzeramajam ūdenim. Neskatoties uz to, ceturtajai daļai pasaules iedzīvotāju joprojām ir problēmas ar dzeramo ūdeni, liecina PVO, UNICEF un Pasaules Bankas kopīgais ziņojums.
15.dec 2020
Eiropas Parlaments apstiprinājis dzeramā ūdens direktīvu, ļaujot iedzīvotājiem, tostarp neaizsargātajām iedzīvotāju grupām, vieglāk piekļūt kvalitatīvam krāna ūdenim.
5.dec 2020
"Carlsberg Group" ir paziņojuši par sadarbību ar Nīderlandes uzņēmumu "Desole-nator", lai nodrošinātu tīru dzeramo ūdeni Sundarbansā, Rietumbengālijā, Indijā. Ūdens attīrīšanai tiks izmantota pasaulē pirmā saules enerģijā balstīta, ilgtspējīga ūdens attīrīšanas tehnoloģija.
22.aug 2019
Pasaules Veselības organizācija (PVO) ceturtdien paziņoja, ka mikroplastmasas līmenis dzeramajā ūdenī pagaidām nav cilvēkiem bīstams, bet tā aicināja vairāk pētīt iespējamos riskus nākotnē.
28.jūl 2019
Reizēm, staigājot pa pilsētu vai tās nomali, ļoti gribas padzerties. Daudzās vietās to var izdarīt, neieejot veikalā vai kafejnīcā, bet gan paņemot dzeramo ūdeni no bezmaksas pilsētas ūdens krāna. Atklāts, kur Rīgā atrodas dzeramā ūdens pumpji, raksta portals "riga.lv".
5.jun 2018
Nezināmi aktīvisti ķērušies pie fasētā ūdens ražotāju atmaskošanas. Vairāku mediju redakcijām ir atsūtīts plašs materiāls par muļķībām, kas tiek rakstīts zīmolu aprakstos. «Ūdens, bez šaubām, ir dzīvības pamats, taču šobrīd daudzi maldina pircēju, pierakstot ūdenim teju brīnuma īpašības.»
25.jan 2016
Šonedēļ Rīgā tiek veikta pilsētas ūdensvada tīklu dezinfekcija ar hloru. Pašvaldības uzņēmuma Rīgas ūdens Apvienotās ūdens kvalitātes kontroles laboratorijas vadītājs Māris Bērtiņš uzsver, ka hlora koncentrācija nepārsniegs pieļaujamo normu, tā būs pat 10 reizes mazāka, nekā pieļauj Pasaules veselības organizācijas izstrādātās dzeramā ūdens vadlīnijas. Ūdensvada dezinfekcija notiks no 25. līdz 29. janvārim, un pirmās trīs dienas hlora smaka būs jūtama visspēcīgāk. Šonedēļ hloru ievadīs ūdens attīrīšanas stacijā Daugava un dzeramā ūdens sagatavošanas stacijās pazemes ūdensgūtvē Baltezers-Zaķumuiža.
24.mar 2015
Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju lieto fasēto, nevis krāna ūdeni, liecina dabiskā minerālūdens Mangaļi aptauja, kas veikta par godu Pasaules ūdens dienai 22. martā. Puse respondentu atzinuši, ka fasēto ūdeni ikdienā dzer bez īpaša iemesla, kamēr 33% aptaujāto to malko, piemēram, sporta nodarbību laikā.
21.mar 2014
Normatīviem atbilstošu dzeramo ūdeni Latvijā saņem 81% iedzīvotāju, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijā (VI).
6.okt 2011
Lai apzinātu iedzīvotājiem pārtikas veikalos pieejamā dzeramā ūdens kvalitāti, birojs "Dabīgs Produkts" sadarbībā ar Vides un dabas resursu analīzes akreditēto laboratoriju "Vides audits" veiks ūdens kvalitātes mērījumus vairāku ražotāju ūdenim, analīzes veicot atkārtoti.
9.sep 2010
Pēc pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā" 3.kārtas realizācijas 93% Rīgas iedzīvotāju saņem kvalitatīvu dzeramo ūdeni, šodien preses konferencē apliecināja vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).