Izmeklēšana atklāj Francijas valdības iesaisti “Nestle” dzeramā ūdens skandālā

© Mākslīgā intelekta ģenerēts attēls / MN

Pagājušajā gadā Šveices uzņēmums publiski atzina, ka ir izmantojis apšaubāmas minerālūdens apstrādes metodes un piekrita samaksāt 2 miljonu eiro sodu, lai izvairītos no tiesvedības, vēsta “Euronews”.

Senāta izmeklēšanas komisija paziņoja, ka Francijas prezidenta Emanuela Makrona valdība slēpa lēmumus par pārtikas rūpniecības giganta “Nestlé”, tostarp pasaulslavenā “Perrier” zīmola, nelikumīgu minerālūdens apstrādi.

Komisijas ziņojumā galvenā uzmanība tika pievērsta uzņēmuma daudzu gadu ilgajai apstrādes metožu izmantošanai, lai novērstu baktēriju vai ķīmisku piesārņojumu ūdenī, kas marķēts kā "dabīgais minerālūdens" vai "avota ūdens", tādiem zīmoliem kā “Contrex”, “Vittel” un “Hépar”.

Šāda apstrāde ir aizliegta saskaņā ar Francijas un Eiropas noteikumiem un ziņojumā secināts, ka Francijas valdība ir slēpusi "nelikumīgu praksi".

"Papildus “Nestlé Waters” necaurspīdībai ir jāuzsver arī Francijas valdības necaurspīdība," teikts ziņojumā.

Tiek atzīmēta "apzināta slēpšanas stratēģija" kopš pirmās valdības sanāksmes par šo jautājumu 2021. gada oktobrī.

Dažus mēnešus vēlāk varas iestādes piekrita “Nestlé” plānam aizstāt aizliegtās apstrādes ar mikrofiltrēšanu.

Izmeklēšanas komisija intervēja vairāk nekā 120 cilvēkus, tostarp “Nestlé” izpilddirektoru un augstākos vadītājus. Tika secināts, "ka republikas prezidentūra vismaz kopš 2022. gada zināja, ka “Nestlé” gadiem ilgi krāpjas".

Komisijas ziņotājs Aleksandrs Uizijs sacīja, ka Francijas krāpšanas apkarošanas aģentūra ir aplēsusi krāpšanas kopējo summu vairāk nekā 3 miljardu eiro apmērā.

Dabīgais minerālūdens tiek pārdots aptuveni 100 līdz 400 reizes dārgāk nekā krāna ūdens, viņš teica, nosodot "patērētāju maldināšanu".

Tikmēr komisijas priekšsēdētājs Lorāns Burgoa sacīja, ka nav pierādīts “Nestlé” pārdotā ūdens kaitējums patērētāju veselībai.

Svarīgākais