Valdību veidojošās partijas nav diskutējušas par "deputātu kvotu" iespējamību gaidāmajā 2023.gada budžetā, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja koalīcijas partiju pārstāvji.
Tā saucamajās "deputātu kvotās" Saeima šodien atbalstīja finansējuma piešķīrumu vēl 1 065 000 eiro apmērā Daugavpilī esošā sanatorijas kompleksa "Mežciems" restaurācijai, vairākām organizācijām un biedrībām, kā arī reliģiskajām draudzēm.
Tā dēvētajiem koalīcijas deputātu kvotu priekšlikumiem 2022.gadā paredzētos līdzekļus varētu novirzīt veselības aprūpei, kas ir "uz sabrukšanas robežas", šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā pauda Saeimas opozīcijas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (R).
Ar "deputātu kvotām" tiek apieta ierastā valsts finansējuma piešķiršanas kārtība, un šis jautājums netiek risināts kontekstā ar valsts budžeta pieņemšanas pamatprincipiem un prioritātēm, tieši pretēji - tās tiek ignorētas, aģentūrai LETA skaidroja Valsts kontroles (VK) Revīzijas un metodoloģijas departamenta vadītāja Ilze Bādere.
"Deputātu kvotas" ļauj lēmējvarai piedalīties budžeta naudas sadalē, lai gūtu labumu, "ja ne sev, tad saviem vēlētājiem", vērtēja sabiedrisko attiecību speciālists, politologs Filips Rajevskis.
Jautājums par tā saucamo "deputātu kvotu" atjaunošanu ir Saeimas, nevis valdības atbildība, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes pauda finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
Gatavojot šī gada budžetu, koalīciju veidojošās partijas iegrima diskusijā par to, vai nebūtu lietderīgi atjaunot tā dēvētās deputātu kvotas, kas katram tautas priekšstāvim ļāva iepriecināt savu vēlētāju ar relatīvi mazu naudas summu konkrēta mērķa veikšanai. Šī ideja pēc premjera sarunas ar Valsts prezidentu tika atmesta, taču Saeimas opozīcija apgalvo, ka 2021. gada budžeta veidošanas laikā deputātu kvotas ir atdzimušas. Tikai labāk maskētas.
Tā dēvētās deputātu kvotas, kuras koalīcijas partijas diskusiju laikā šogad mudinājušas saukt par frakciju kvotām, tomēr netiks atjaunotas, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu medijiem norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Saeima nevilcināsies ar 2019.gada budžeta izskatīšanu, tāpat tajā netiks paredzētas tā dēvētās deputātu kvotas, piektdien, pēc 2019.gada budžeta portfeļa pieņemšanas, preses konferencē paziņoja Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
2019.gada budžetā netiks paredzēti jauni tēriņi un patlaban netiek paredzētas arī tā dēvētās "deputātu kvotas", otrdien žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
Nav izslēgta iespēja, ka koalīcija līdzšinējās "deputātu kvotas" nākamā gada valsts budžetā varētu mēģināt aizstāt ar cita veida mehānismu, norāda opozīcijas politiķi.
Valdošās koalīcijas pārstāvji šodien vienojušies par vairākiem principiem saistībā ar nākamā gada valsts budžeta veidošanu, tajā skaitā par atteikšanos no tā dēvētajām "deputātu kvotām", žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA) ir vērsusies Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) ar lūgumu nodrošināt lietderīgu un efektīvu valsts piešķirto līdzekļu izlietojumu. Tā saukto "deputātu kvotu" ietvaros NEPLP 2017. gadā ir piešķirti papildu līdzekļi EUR 130 000 apmērā ar mērķi izveidot multimediālu mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformu.
Latvijas Zemnieku savienība (LZS) noteikti iestāsies pret tā sauktajām "deputātu kvotām" nākamā gada budžetā, šorīt LTV "Rīta panorāmā" paziņoja LZS līderis Augusts Brigmanis.
Veselības ministrija (VM) plāno nākamgad visus no par tā sauktajām "deputātu kvotām" piešķirtos 520 000 eiro kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksāšanai novirzīt C hepatīta ārstēšanai, aģentūrai LETA pastāstīja veselības ministres Andas Čakšas biroja vadītāja Dace Preisa.
Tā saucamās deputātu kvotas radās vēl 90-to gadu beigās. Premjera Viļa Krištopāna mazākuma valdība ar tām divu miljonu latu apmērā panāca opozīcijas atbalstu budžetam. Un kopš tā laikai iespēja deputātiem dalīt naudu dažādām grāmatām, filmām, pašvaldību muzejiem un ceļiem kļuvis par neatņemamu budžeta sastāvdaļu.
Šogad notika līdzīgi. Tikai pārsteidza mērogs. Agrāko 2 līdz 3 miljonu vietā deputāti izdalīja 10 reizes vairāk. Pēc notikušā neviens neuzņemas atbildību, ka deputātiem atļāva tērēt 20 miljonus no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, vēsta raidījums "Nekā personīga".