deguns

16.sep 2024
Ikviens savas dzīves laikā ir piedzīvojis deguna asiņošanu, taču izrādās, ka par deguna asiņošanu ir vēlams zināt vairāk, īpaši, ja deguna asiņošana atkārtojas.
1.jūl 2024
Cilvēka unikālās sejas īpašības, iespējams, ir ietekmējis tas, ko viņa māte ēdusi grūtniecības laikā - tā atklājis pētījums, raksta dailymail.co.uk.
24.apr 2023
Smaržām ir milzīga nozīme mūsu dzīvē. Atcerieties, kāds šoks daudziem no mums bija ožas zudums korona vīrusa laikā – bez smaržām un smakām dzīve it kā zaudēja krāsu, tā bija kļuvusi melnbalta.
3.jan 2023
Klepus, iesnas, paaugstināta temperatūra – vīrusu sezona rit pilnā sparā, un saslimšana var piezagties, gluži nemanot. Vienas no nepatīkamākajām saaukstēšanās blaknēm ir sausa un sāpīga deguna āda, kas rada diskomfortu, būtiski apgrūtina slimības gaitu un vēl vairāk pasliktina jau tā nelāgo pašsajūtu. Kā vīrusu saslimšanas laikā pareizi kopt jutīgo deguna ādu, stāsta farmaceite Alīna Fleišmane.
3.nov 2022
Ar dažiem sarežģījumiem, piemēram, iesnām, rudens nepārsteidz – tās daudzus apgrūtina, atkārtojoties gadu no gada tieši šajā sezonā.  Līdzekļu, ko ņemt palīgā šādā gadījumā, ir daudz, taču tie var nedot gaidīto efektu, ja tiek lietoti nepareizi.
1.jan 2021
Nav nekas patīkams pat visparastākās iesnas, taču daudz nepatīkamākas ir komplikācijas, kad infekcija ieperinās deguna blakusdobumos, izraisot akūtu rinosinusītu jeb, kā to joprojām dēvē tautā, – haimorītu. Tomēr arī šādā situācijā nav pamata lielam uztraukumam. Par iemesliem, kāpēc tā, stāsta Veselības centru apvienības un Rēzeknes slimnīcas otorinolaringologs (LOR), ķirurgs Rihards Urtāns.
9.apr 2019
Kādēļ raksts par deguna elpošanu iekļauts izdevumā, kas veltīts uzturam un svara normalizēšanai – vai tur ir kāda saistība? Ir gan. Ja deguna elpošana gadiem ilgi ir apgrūtināta, tas var ietekmēt vispārējo veselību un veicināt ne tikai deguna blakusdobumu iekaisumu, vidusauss problēmas un tām sekojošus dzirdes traucējumus, bet arī citas hroniskas slimības, tostarp paaugstinātu asinsspiedienu, cukura diabētu un aptaukošanos.
12.okt 2018
Eksperti iesaka vecākiem īpaši pielūkot, lai bērns ar pirkstiem neurbina savu degunu, ziņo Daily Mail.
10.mar 2018
Arvien lielāku piekrišanu sociālajos tīklos gūst tēmturis # Sideprofileselfies. Tur cilvēki ievieto pašbildes, kurās redzami profilā, neraugoties uz deguna lielumu un formu, informē Metro.
9.dec 2017
Pēc paziņojuma par britu prinča Harija un Meganas Mārklas saderināšanos 36 gadus vecās aktrises fani, vēlēdamies līdzināties viņai, nonākuši gandrīz līdz absurdam, proti, tagad Marklas fanu uzmanību piesaistījis viņas deguns, raksta "spletnik.ru".
7.nov 2017
Ķīnā kādai 57 gadus vecai sievietei ārsti atklāja degunā izaugušu zobu, raksta Daily Mail.
6.jūl 2016
Indijas ārsti spējuši 12 gadus vecam zēnam atjaunot degunu, kuru izaudzināja uz puikas pieres, vēsta BBC.
23.mar 2014
Atklāts, ka cilvēka deguns spēj sajust apmēram vienu triljonu smaržu, lai arī līdz šim domāts, ka tas spēj sajust tikai 10 tūkstošus smaržu, vēsta BBC.
26.sep 2013
Ķīnā kāds 22 gadus vecs vīrietis pēc smagas auto avārijas guvis vairākas sejas traumas, tajā skaitā neatgriezeniski zaudējot ožu un daļu deguna. Taču ārsti nākuši klajā ar ideju, kā degunu atjaunot, tikai iesākumā ne tam paredzētajā vietā, bet gan uz pieres, raksta Fox News.