daba

28.sep 2021
Svētdien, 26.septembrī, pirmo reizi Latvijā novērota jauna bridējputnu suga - garknābja šņibītis Calidris tenuirostris, kas ir retums ne vien Baltijas reģionā, bet visā Eiropā, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB).
11.sep 2021
"Sērfojot" internetā, ne katrs no mums aizdomājas par to, vai un cik lielu ietekmi patērētie interneta dati var atstāt uz dabu. Taču šobrīd - interneta un tehnoloģiju uzplaukuma laikmetā - tam, cik zaļi ir dati, ko ikdienā lietojam, ir lielāka nozīme kā jebkad agrāk.
1.sep 2021
Kādā dīķī Lietuvā netālu no Latvijas robežas ir atrasts kas neparasts. Ceturtdienas 26. augusta vakarā Simons Urnikis, ienira dīķī, meklējot nogrimušu traktoru, un pēkšņi ieraudzīja ļoti daudz medūzu, raksta "Postimees", atsaucoties uz portālu "15min.lt".
13.aug 2021
Kāds interneta lietotājs sociālajā vietnē Twitter ievietojis foto, kurā redzams rozā sienāzis. Pēcāk gan vīrietis precizē, ka visticamāk, attēlā redzams sisenis.
23.jūl 2021
Kāds mikroblogošanas vietnes Twitter lietotājs dalījies ar savu atradumu - viņš uz mājas lieveņa ieraudzījis gluži vai gigantisku vaboli.
17.jūl 2021
Lielākā daļa jeb 79,1% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju apņēmušies vai apsver iespēju nākotnē savā ikdienā ieviest videi draudzīgus paradumus.
4.jūl 2021
Dabas skaitīšanas eksperti, apsekojot saldūdens biotopu stāvokli, bebru darbības pazīmes - nogāztus kokus, bebru alas, apmetnes un dambjus, fiksējuši 60% no apsekotajiem upju posmiem.
27.jun 2021
Jūnijā sausie un karstie laika apstākļi veicinājuši kaitēkļu masveida savairošanos, atzina Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD).
26.jun 2021
Šā gada 10.jūnijā tika publicēts starptautisks ANO ekspertu ziņojums "Bioloģiskā daudzveidība un klimata pārmaiņas", kurā bioloģiskās daudzveidības samazināšanās un klimata krīzes tika apskatītas savstarpējā sinerģijā.
23.jun 2021
Latvijā vairums jeb 70% sabiedrības domā par savu ietekmi uz vidi. Turklāt puse aptaujāto cilvēku norāda, ka iesaistās ietekmes uz vidi mazināšanā, šķirojot atkritumus, sekojot ūdens un elektrības patēriņam, kā arī veicot pārdomātus pirkumus, noskaidrots alus darītavas un bezalkoholisko dzērienu ražošanas uzņēmuma "Cēsu alus" un kompānijas "Norstat" veiktā pētījumā.
5.jun 2021
Dabas fotogrāfs Mareks Ieviņš mikroblogošanas vietnē "Twitter" dalījās ar jauniegūtajām bildēm, kurās ir redzami Latvijā reti sastopamie savvaļas zvēri - sumbri.
28.mai 2021
Ar katru dienu cilvēki patērē arvien vairāk planētas resursu – ar šī brīža patēriņu un dzīvesveidu cilvēcei, lai tā varētu dzīvot videi draudzīgi, būtu nepieciešama teritorija trīs planētu Zeme apmērā.
26.apr 2021
Latvijas Televīzijas (LTV) laika ziņu redaktors Toms Bricis raidījumā "Rīta Panorāma" atklājis, ka vēsuma periods vēl saglabāsies un maija brīvdienās gaisa temperatūra var tikai mazliet pakāpties virs +10 grādiem.
17.apr 2021
Kāda Facebook lietotāja vēlas brīdināt līdzcilvēkus par indīgu augu Latvijas mežos - parasto zalkteni.
10.apr 2021
Brīvdienās, 10. un 11. aprīlī, norisināsies Putnu dienas 2021.
21.mar 2021
Pagājušā gada laikā dabas datu sistēmā "Ozols" Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) reģistrējusi teju tūkstoti jaunu dižkoku, ko savās apgaitās atraduši Pārvaldes eksperti un vides inspektori vai pieteikuši iedzīvotāji.
11.mar 2021
Jūrmalas pilsētas profilā sociālajā tīklā Instagram publicēta kādas iedzīvotājas fiksēta fotogrāfija, kurā redzama reta dabas parādība Latvijā.
10.mar 2021
Dabas skaitītāji, apsekojot Latvijas pļavas, iekšzemes un piekrastes kāpas, saldūdeņus, alas, iežu atsegumus, purvus un mežus, ne vien pētīja biotopus un to stāvokli, bet arī novēroja retas sugas, tādējādi četrās sezonās kopumā atklājot 52 jaunas sugas, informē Dabas aizsardzības pārvalde.
6.mar 2021
Varētu domāt, ka procesi, kuru ietekmē radās kalnu grēdas un to varenās smailes, ir beigušies pirms miljardiem gadu. Tomēr tā vis nav - daži kalni turpina augt, bet daži, gluži pretēji, sarūk, turklāt Zemes attīstības vēsturē ir bijis posms, kad kalni ir bijuši pavisam nīkulīgi.
25.feb 2021
Lai pārgājiens tiešām būtu izdevies, vispirms nepieciešams izzināt potenciālo maršrutu, lai pārliecinātos, vai tas bērniem nebūs pa garu un sarežģītu. Tieši iesaistot bērnu pārgājiena plānošanā, pārgājiens būs tiešām izdevies, jo viņam būs lielāka interese pēc tam dabā meklēt iepriekš atrastos apskates objektus