daba

24.feb 2021
Tuvojoties pavasarim pavisam drīz būs klāt brīdis, kad Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē varēs sastapt pelēkā roņa mazuļus, kas liedagā iznākuši atpūsties - Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka tas ir dabisks process, kurā cilvēka iejaukšanās lielākoties nav nepieciešama.
20.feb 2021
Kafiju dzeram, lai baudītu tās garšu, priecātos par rituālu un iegūtu rītos vai pēcpusdienās tik ļoti nepieciešamo enerģijas lādiņu. Iespējams, daudzi ir iegādājušies kafijas automātus, dzirnaviņas vai piederumus, kas padara pagatavoto kafiju nemainīgi izcilu katru rītu. Taču mēdz gadīties situācijas, piemēram, pārgājiens vai ciemošanās pie tuviniekiem, kad piederumu nav pa rokai, taču pie lieliskas kafijas ir pierasts. Vai maz ir iespējams pagatavot lielisku kafiju bez īpašām palīgierīcēm? Noteikti, taču ir vērts atcerēties pāris nianšu, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, ir pārliecināts  barista Raimonds Zadvornovs.
21.jan 2021
Šoziem uznākušais aukstums vilnis ar lielāko salu pēdējo četru gadu laikā ir ļoti nozīmīgs Latvijas dabai, atklāj LTV Laika ziņu redaktors Toms Bricis.
16.jan 2021
Šonedēļ Latvijā beidzot iestājusies kārtīga ziema ar sniegu un salu. Skaistas ziemas ainavas fiksētas arī Siguldā.
12.jan 2021
LTV Laika ziņu redaktors Toms Bricis sociālajā vietnē Facebook dalījies ar kādas iedzīvotājas fiksētajiem kadriem, kuros redzama reta dabas parādība Latvijā.
9.jan 2021
Otrdien aculiecinieki ziņoja par novēroto Jelgavā - debesis klājuši neierastas formas mākoņi.
9.dec 2020
Mikroblogošanas vietnē Twitter publicētie attēli liecina, ka trešdienas rītā Rīgā debesīs bijuši neierasti mākoņi.
29.nov 2020
Dabā mēs vēlamies atpūsties. Daba mums palīdz risināt veselības problēmas. Mums jābūt atbildīgiem un jāatceras par to, kādu ietekmi individuāli un visi kopā atstājam, dodoties dabā. Mēs šķērsojam dažādas dzīvotnes, nereti tās ir trauslas un cilvēku klātbūtne var pasliktināt to stāvokli.
10.okt 2020
Kāds sociālā tīkla Facebook lietotājs dalījies ar foto, kurā redzami oktobrī ziedoši ceriņi.
6.okt 2020
Jūrā pie Krievijas Kamčatkas pussalas piesārņojuma rezultātā gājuši bojā simtiem jūras iemītnieku, ziņo vides aizsardzības organizācija "Greenpeace", brīdinot par ekoloģisko katastrofu.
27.sep 2020
Daudzi dabu uzskata par draugu, citi par skolotāju vai pat ārstu. Vides pētnieks un dabas draugs Māris Olte domā, ka daba ir vienīgais, no kā varam mācīties. Tādēļ viņš mudina nebaidīties un dažreiz vienkārši nekur nesteigties - pasēdēt, paskatīties zvaigznēs, pabradāt pa peļķēm vai izbraukt ar laivu un sajust, kā no airēšanas iesmeldzas muskuļi.
17.sep 2020
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ziņojums par dabas daudzveidības stāvokli pasaulē kārtējo reizi apliecina, ka situācija ir kritiska un cilvēce atrodas svarīgu lēmumu pieņemšanas krustpunktā.
13.sep 2020
Fotogrāfs Kriss Orindžs piecus gadus apceļojis Lielbritāniju un ar fotokameras palīdzību iemūžinājis elpu aizraujošus dabas skatus valsts skaistākajās vietās.
10.sep 2020
Zīdītāju, putnu, abinieku, rāpuļu un zivju populācijas pasaulē kopš 1970.gada ir sarukušas vidēji par 68%, liecina dabas aizsardzības organizācijas Pasaules Dabas fonda (PDF) 13.Dzīvās planētas ziņojums, informēja PDF komunikācijas vadītāja Laura Treimane.
5.sep 2020
Kādas Facebook lietotājs grupā "Dabas foto" dalījies ar bildēm, kurās iemūžināts kāds Latvijā reti sastopams putns.
18.aug 2020
Kopš pavasara Latvijas upju notece ir mazāka par ilggadējo vidējo noteci šajā periodā, un augustā ūdens daudzums Lielupē samazinājies līdz 28% no normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.
11.jūl 2020
Latvijas Dabas fonds un tā dabisko pļavu atjaunošanas projekts GrassLIFE līdz pat septembrim kampaņā "Daba neko nav atcēlusi" aicina ikvienu iepazīt Latvijas dabu, iedziļinoties dabiskās pļavas norisēs kā īpašos pasākumos. Viens no pasākumiem - koncerts "Pļavas putni" tagad visiem pieejams arī lielākajā mūzikas straumēšanas servisā Spotify, kā arī Apple Music, Amazon, Google Play un citos straumēšanas servisos.