Nākamnedēļ notiks Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) rīkotās sabiedrības informēšanas kampaņas "Nenovērsies! Atbalsti un iesaisties! #Resocializācija" atklāšanas pasākums, kuras mērķis ir mazināt sabiedrības aizspriedumus pret bijušajiem ieslodzītajiem.
Tiem, kuri nav saistīti ar kriminālo pasauli diezin vai ir ienācis prātā, ka cietumnieka dzīve nebeidzas līdz ar žogu. Zinātāji zina teikt, ka šajās dienās norit straptautisks čempionāts šahā cietumniekiem. Labus rezultātus parāda Jelgavas cietuma komanda.
Lielbritānijas valdība pārpildīto cietumu problēmu vēlas risināt, nosūtot notiesātos sodu izciest Eiropas Savienības (ES) valstu cietumos, vēsta avīze "The Times", īpaši izceļot Igauniju.
Pēc algotņu bandas "Vagner" dibinātāja Jevgeņija Prigožina sarīkotā dumpja aizturēti vismaz 13 Krievijas armijas augstākie virsnieku, atsaucoties uz avotiem, ziņo laikraksts "The Wall Street Journal".
Jau vairākkārt ziņots, ka Prigožins savā privātajā armijā "Vāgner" iekļāva cietumniekus, kuriem tika solīts atlaist cietumsodu, ja viņi dosies uz fronti.
Ukrainā notiesātie ar reālu kaujas pieredzi tiks atbrīvoti no cietuma, un viņi savu vainu varēs izpirkt karstākajos kauju punktos, aizstāvot Ukrainu pret Krievijas karaspēku, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Pret Krievijā ieslodzīto opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju Pokrovas cietumā izvērsts ieslodzījuma vietas vadības organizēts spiediens, un šajos pasākumos spiesti iesaistīties arī citi ieslodzītie, telekanālam "Doždj" apliecināja divi bijušie ieslodzītie.
Mjanmas militārais režīms piektdien amnestēja vairāk nekā 23 000 cietumnieku, atbrīvojot viņus pēc šomēnes veiktām jaunām aizturēšanām, kas bija vērstas pret 1.februāra militārajā apvērsumā gāztās valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či sabiedrotajiem un vēlēšanu ierēdņiem.
Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu pamatlikumam ir atzinusi Sodu izpildes kodeksa normu, kas neparedz iespēju īslaicīgi atstāt brīvības atņemšanas vietu ieslodzītajiem, kuri cietumsodu izcieš slēgtā vai daļēji slēgtā cietumā, informēja tiesā.
Ne vienmēr viņiem ir, kur atgriezties pēc ieslodzījuma, un ne vienmēr viņi spēj savas problēmas risināt, sākot dzīvi skaidrā. Ne vienmēr viņi tiek pieņemti, jo sabiedrībā joprojām pastāv atstumto stigma: cietumnieks – tātad bīstams, alkoholiķis – tātad neuzticams, narkomāns – tātad neprognozējams.
Divu brāļu – slepkavas un izvarotāja – konflikts atklāj kādu grūti risināmu problēmu cietumu sistēmā. Ieslodzītajiem ir pieejami telefonsakari un internets, tādējādi viņi spēj nekontrolēti sazināties ar ārpasauli, ietekmēt brīvībā esošos un plānot jaunus noziegumus.
Brazīlijas ziemeļaustrumos bruņoti vīri pirmdien iebruka pastiprināti apsargātā cietumā, nogalinot vienu policistu un ļaujot izbēgt 105 ieslodzītajiem, paziņoja varas iestādes.
Latvijas cietumos aptuveni 60% ieslodzīto nerunā latviešu valodā, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.
Pēdējo trīs gadu laikā ieslodzītajiem kompensācijās par neapmierinošiem dzīves apstākļiem ir izmaksāti 33 625 eiro, pastāstīja Ieslodzījumu vietu pārvaldes pārstāve Ināra Makārova.
Centralizētie eksāmeni tiek kārtoti arī cietumos. Tāpat kā jebkurš skolas absolvents, arī ieslodzītie pērnā mācību gada izskaņā kārtoja vairākus valsts pārbaudījumus, piemēram, lika eksāmenu matemātikā, angļu, latviešu un krievu valodā, vēsturē.
Jaunais mācību gads sācies arī Latvijas cietumos, un izglītību plāno iegūt 1274 ieslodzītie, bet atestātu par augstākās izglītības iegūšanu cer saņemt viens cilvēks.