Pēc vērienīgām iedzīvotāju aizturēšanām, Mjanmā amnestē 23 000 cietumnieku

© AFP/Scanpix/Leta

Mjanmas militārais režīms piektdien amnestēja vairāk nekā 23 000 cietumnieku, atbrīvojot viņus pēc šomēnes veiktām jaunām aizturēšanām, kas bija vērstas pret 1.februāra militārajā apvērsumā gāztās valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či sabiedrotajiem un vēlēšanu ierēdņiem.

Masveida amnestijas valsts pārpildīto cietumu atslogošanai Mjanmā parasti notiek nozīmīgos datumos. Piektdien Mjanmā ir publiska brīvdiena.

"Valsts pārvaldes padome (..) ir atlaidusi sodus 23 314 ieslodzītajiem cietumos un nometnēs," bija teikts paziņojumā valsts laikrakstā "Global New Light of Myanmar". Valsts pārvaldes padome ir jaunā militārā režīma oficiālais nosaukums.

Atsevišķā paziņojumā tika pavēstīts, ka tiks atbrīvoti arī 55 ārzemnieki.

Abus rīkojumus par atbrīvošanu parakstīja huntas vadītājs Mins Auns Hlains.

Paziņojumos netika sniegtas sīkākas ziņas par atbrīvotajiem cietumniekiem.

Su Či un citi valdošās Nacionālās Demokrātijas līgas (NLD) augstākie līderi tika aizturēti militārā apvērsuma gaitā 1.februārī.

Ģenerāļi puča sarīkošanu pamato ar novembra vēlēšanās it kā notikušajām nelikumībām. NLD šajās vēlēšanās guva pārliecinošu uzvaru.

Hunta uz gadu izsludinājusi ārkārtas stāvokli, solot pēc tam sarīkot jaunas vēlēšanas, bet precīzi nenorādot, kad tieši tās varētu notikt.

Pēc apvērsuma tika aizturēti vairāk nekā 260 cilvēku, no kuriem apmēram 20 vēlāk tika atbrīvoti. Starp aizturētajiem, kas līdz šim nav atbrīvoti, ir austrālietis Šons Tērnels, kurš bija Su Či valdības ekonomiskais konsultants.

Pasaulē

Krievijas diktatora Vladimira Putina paziņojumi, draudot Rietumiem, liecina par nekonsekvenci "sarkano līniju" definēšanā, liekot apšaubīt gatavību eskalēt situāciju, secinājuši Vašingtonā bāzētā Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.