Bezvienošanās breksits var novest pie apvienotas Īrijas, jo arvien vairāk ļaužu Ziemeļīrijā sāks apšaubīt ūniju ar Apvienoto Karalisti, paziņojis Īrijas premjerministrs Leo Varadkars.
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien paziņojis, ka breksits ir "milzu ekonomiska iespēja", taču viņa priekštece Terēza Meja pret to izturējusies kā pret "nelabvēlīgu laikapstākļu prognozi".
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien paziņojusi, ka jaunajam Lielbritānijas premjerministram būs jāturas pie esošās breksita vienošanās, kas satur pretrunīgi vērtēto Īrijas robežas pagaidu risinājumu, kas tiks "pārvarēts", kad abas puses būs vienojušās par turpmākajām attiecībām.
Breksita vienošanās ir sabalansēta un tā nodrošinās Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) sadarbību arī turpmāk, ceturtdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem uzsvēra Eiropas Komisijas breksita sarunu vadītājs Mišels Barnjē.
Boriss Džonsons, kurš ir viens no galvenajiem kandidātiem uz Lielbritānijas premjerministra amatu, trešdien pauda uzskatu, ka Eiropas Savienība (ES) būtu daļēji atbildīga par iespējamu bezvienošanās Breksitu.
Opozīcijā esošā Lielbritānijas Leiboristu partija otrdien pirmo reizi paudusi atbalstu vēl viena breksita referenduma sarīkošanai, norādot, ka šādā referendumā iestātos par valsts palikšanu Eiropas Savienībā (ES).
Bezvienošanās breksits Lielbritānijā bāzētajiem autoražotājiem varētu izmaksāt līdz pat 70 miljoniem sterliņu mārciņu (78 miljoniem eiro) dienā, ņemot vērā ražošanas kavējumus, otrdien brīdināja Lielbritānijas Automobiļu ražotāju un tirgotāju apvienība (SMMT).
Uzvarētājs cīņā par Lielbritānijas Konservatīvās partijas līdera un valsts premjerministra amatu tiks nosaukts 23.jūlijā, otrdien pavēstīja Konservatīvā partija.
Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons ceturtdien pārliecinoši uzvarējis pirmajā balsošanās kārtā par Konservatīvās partijas līdera amatu.
Eiropas Komisija (EK) trešdien brīdinājusi Lielbritāniju, ka tai būs jāsedz sava daļa pašreizējā Eiropas Savienības (ES) budžetā pat, ja tā izstāsies no bloka bez vienošanās.
Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons solījis, ka Apvienotā Karaliste nemaksās 39 miljardu sterliņu mārciņu (44 miljardu eiro) tā dēvēto šķiršanās rēķinu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) gadījumā, ja viņš kļūs par premjerministru un ja netiks panākti labāki nosacījumi Lielbritānijas aiziešanai no bloka.
Terēza Meja oficiāli atkāpusies no Lielbritānijas Konservatīvās partijas vadītāja un premjera amata, piektdien paziņoja konservatīvo likumdevēju ietekmīgā 1922.gada komiteja.
ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Lielbritānija noslēgs "fenomenālu" tirdzniecības līgumu ar Savienotajām Valstīm pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), un uzslavēja britu premjerministres Terēzas Mejas nostāju breksita sarunās.
ASV prezidents Donalds Tramps svētdien britu laikrakstā "The Sunday Times" publicētā intervijā paudis viedokli, ka Lielbritānijai vajadzētu izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanas, turklāt nemaksājot tā dēvēto šķiršanās rēķinu 39 miljardu sterliņu mārciņu (45 miljardu eiro jeb 50 miljardu ASV dolāru) apmērā.
Lielbritānijas bijušajam ārlietu ministram un potenciālajam premjeres Terēzas Mejas pēctecim Borisam Džonsonam jāstājas tiesas priekšā saistībā ar pretrunīgajiem apgalvojumiem, kurus viņš izteica 2016.gadā breksita referenduma kampaņas laikā, trešdien vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi.
Mokošais breksita process ir iedarbojies kā "vakcīna" pret propagandu, kas tiek vērsta pret Eiropas Savienību (ES), otrdien apgalvoja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien ieguvusi valdības atbalstu izmaiņu izdarīšanai breksita līgumā, cerot beidzot iegūt parlamenta atbalstu.