Ja vienošanās par brīvo tirdzniecību ar Eiropas Savienību (ES) netiks panākta līdz 15. oktobrim, Lielbritānijas un ES sarunas turpināt nav jēgas, paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
Lielbritānijas delegācijas vadītājs Deivids Frosts intervijā laikraksta "Mail" svētdienas numurā izteicies, ka Londona nebaidās aiziet no pēcbreksita sarunām ar Eiropas Savienību (ES).
Eiropas Savienība (ES) pēcbreksita sarunās pieprasa veto tiesības uz Lielbritānijas likumiem, atsaucoties uz augsta ranga valdības amatpersonām, sestdien vēsta laikraksts "The Times".
Eiropas Savienības (ES) breksita sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē piektdien atzinis, ka ir satraukts par progresa trūkumu pēdējā breksita tirdzniecības sarunu raundā, vienlaikus brīdinot, ka vienošanās panākšanas šajā stadijā šķiet mazticama.
Ir skaidrs, ka Londonai neizdosies līdz jūlija beigām panākt provizorisko vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), ceturtdien paziņoja Lielbritānijas vecākais breksita sarunvedējs Deivids Frosts.
Eiropas Savienībai (ES) ir nepieņemami, ka Apvienotā Karaliste selektīvi izvēlas dažus politikas virzienus un cenšas panākt, lai pēc breksita tai būtu piekļuve vienotajam tirgum, tādu nostāju pieņemtajā rezolūcijā paudis Eiropas Parlaments (EP).
Lielbritānijas centrālā banka - Anglijas Banka - trešdien aicināja valstī strādājošās bankas gatavoties iespējami neveiksmīgām Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunām par abu pušu attiecībām pēc breksita.
Pēc tirdzniecības sarunu pirmā raunda noslēguma Briselē Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas starpā saglabājas nopietnas domstarpības, ceturtdien sacīja ES breksita vecākais sarunvedējs Mišels Barnjē.
Lai cik regulāri Latvijas Ārlietu ministrija atgādinātu par nepieciešamību reģistrēties pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam Apvienotajā Karalistē, ļoti daudzi Lielbritānijā dzīvojoši Latvijas pilsoņi šo aicinājumu vai nu ignorē, vai atliek uz pēdējo brīdi. Šim statusam obligāti jāpiesakās līdz 2021. gada 30. jūnijam, ja cilvēks plāno savu dzīvi ilgstoši vai uz mūžu saistīt ar uzturēšanos Lielbritānijā. Pēc breksita pārejas perioda beigām Eiropas Savienības pilsoņiem statuss būs vajadzīgs, lai noīrētu mājokli, sāktu strādāt un saņemtu veselības aprūpes pakalpojumus par velti, kā arī saņemtu pabalstus vai pensiju.
2020. gada 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības. Vai ceļošanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem mainās dodoties uz Apvienoto Karalisti? Skaidro tūrisma aģentūra Kolumbs.
Lielbritānija nepieņems uzraudzību no Eiropas Savienības (ES) puses kā daļu no brīvās tirdzniecības vienošanās pēc breksita, pirmdien paziņoja Lielbritānijas breksita sarunu vadītājs Deivids Frosts.
Līdz ar Apvienotās Karalistes (AK), kurā joprojām mācās un strādā Latvijai piederīgie, izstāšanos no Eiropas Savienības, nav skaidrs, vai un kā notiks abu pušu akadēmisko un profesionālo kvalifikāciju apliecinošo diplomu atzīšana. Vai process, kas jau tagad Latvijā ir fragmentēts, sadrumstalots un dārgs, – kļūs vēl sarežģītāks?
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andris Ameriks (GKR) netic, ka līdz gada beigām Eiropas Savienībai (ES) un Lielbritānijai izdosies vienoties par nosacījumiem dzīvei pēc breksita pārejas perioda.
Turpmākām sadarbības sarunām Eiropas Savienība (ES) patlaban ir vairāk gatava nekā Lielbritānija, atzina Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV).
No šodienas līdz 31.decembrim starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju darbosies pārejas periods, kad Lielbritānija vairs nebūs ES dalībvalsts, bet uz to vēl attieksies ES tiesības un pienākumi, aģentūra LETA uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).
Lielbritānija piektdien oficiāli izstājusies no Eiropas Savienības (ES). Tas noticis pēc 47 blokā pavadītiem gadiem un trīsarpus gadus pēc 2016.gada referenduma, kurā briti ar nelielu balsu pārsvaru nobalsoja par izstāšanos no bloka.
Londona pēc breksita var zaudēt pilnvērtīgu piekļuvi Eiropas Savienības (ES) tirgum, norāda Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena, Eiropadomes prezidents Šarls Mišels un Eiropas Parlamenta prezidents Dāvids Sasoli.
Lielbritānijai šīs dienas vakarā pametot Eiropas Savienību (ES), no praktiskā viedokļa līdz gada beigām nekas nemainīsies ne ierindas pilsoņiem, ne uzņēmējiem, intervijā Latvijas Radio atgādināja Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).