Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) pirmdien noslēgusi vairākas vienošanās par ciešāku sadarbību aizsardzībā un tirdzniecībā, paverot jaunu lapaspusi abu pušu attiecībās pēc breksita.
Tikai 9% britu uzskata, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) notikusi sekmīgi, liecina socioloģisko pētījumu firmas "YouGov" aptaujas rezultāti.
Eiropas Savienība (ES) sāk jaunas tiesiskas darbības pret Lielbritāniju pasākumu virknes ietvaros, kas tiek īstenota, reaģējot uz premjerministra Borisa Džonsona lēmumu vienpusējā kārtā daļēji atteikties no breksita vienošanās Ziemeļīrijas protokola.
Eiropas Komisija (EK) pirmdien sākusi tiesiskas darbības pret Lielbritāniju par breksita vienošanās nosacījumu pārkāpumiem attiecībā uz muitu Ziemeļīrijā.
Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) un Apvienotās Karalistes Izstāšanās līgumu Apvienotā Karaliste no 2020.gada 1.februāra vairs nav ES dalībvalsts un no 2021.gada 1.janvāra visi ekonomiskie operatori (juridiskas un fiziskas personas), kas līdz šim veica produktu izplatīšanu starp ES un Apvienoto Karalisti, kļūst par eksportētājiem vai importētājiem un tiem mainās pienākumi, jo tie laiž tirgū trešās valsts produktus, informē Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).
Ja Apvienotā Karaliste netiks fundamentāli mainīta, tā var ātri kļūt par neveiksmes valsti, jo daudzi cilvēki zaudējuši ticību tam, kā uz Londonu centrētā elite pārvalda valsti un dara to savās interesēs, pirmdien laikrakstā "Daily Telegraph" brīdināja bijušais premjerministrs Gordons Brauns.
Kā liecina Eiropas Patērētāju informēšanas centra un SIA "Gemius Latvia" veiktais pētījums "Latvijas iedzīvotāju preču pirkšanas un atgriešanas pieredze", 56% aptaujāto pēdējā pusgada laikā iegādājušies preces ārzemju tiešsaistes veikalos, infortmē PTAC Patērētāju atbalsta un komunikācijas daļas vadītāja.
Šobrīd kravas auto šoferiem, kuri dodas pāri Lamanšam, ir izdevīgi būt veģetāriešiem – lai cik arī banāli tas neizklausītos, Nīderlandes muita pēc “Brexit” sākusi konfiscēt viņiem gaļas maizītes un piena produktus, kurus saskaņā ar “Brexit” vienošanos Eiropā ievest vairs tik vienkārši nedrīkst, vēsta TV3 Ziņas.
Latvijas prioritāte vienmēr ir bijusi sadarbības līguma parakstīšana starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju, LTV "Rīta panorāmā" atzina Latvijas vēstniece Lielbritānijā un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Ivita Burmistre.
Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), no 2021.gada janvāra uz Lielbritāniju neattiecas viesabonēšanas režīms Eiropā "viesabonē kā mājās". Tas nozīmē, ka mobilo sakaru operatori var lietotājiem piemērot arī citus tarifus, kas var būt arī augstāki, vai turpināt esošos tarifus "viesabonē kā mājās". Atrodoties Lielbritānijā, patērētais apjoms netiks ieskaitīts kopējā ES datu apjomā.
No 2021.gada 1.janvāra Apvienotās Karalistes nodarbinātības dienests izstājas no Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES sastāva, līdz ar to Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultanti vairs nesniegs konsultācijas darba devējiem par darbinieku piesaisti un atlasi Apvienotajā Karalistē, savukārt darba meklētāji vairs netiks konsultēti par darba un dzīves apstākļiem šajā valstī.
Eiropas Savienības (ES) programmas "Erasmus+" nākamajā periodā no 2021. līdz 2027.gadam Apvienotā Karaliste vairs nepiedalīsies, jo ir izstājusies no ES, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).
Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona tēvs Stenlijs Džonsons ceturtdien paziņojis, ka lūdzis Francijas pilsonību, lai varētu saglabāt saikni ar Eiropas Savienību pēc breksita.
Breksits piektdien kļūst par realitāti, Lielbritānijai pusnaktī pametot Eiropas muitas ūniju un kopīgo tirgu, un līdz ar to noslēdzas gandrīz pusgadsimtu ilgā un bieži saspīlētā britu kopdzīve ar saviem tuvākajiem kaimiņiem kontinentā.
Apvienotā Karaliste arī pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) joprojām būs nozīmīgs Latvijas un ES sabiedrotais un partneris, norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un ES jautājumos 2020.gadā.
No nākamā gada 1.janvāra, pēc Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas Savienības, mainīsies līdzšinējā Latvijas un AK transportlīdzekļu vadītāju apliecību atzīšana un apmaiņa.
Lielbritānijas zvejnieki jūtas nodoti pēc vienošanās, ko Londona panākusi ar Eiropas Savienību (ES) par pēcbrekista attiecībām, pirmdien paziņojis Zvejnieku organizāciju nacionālās federācijas (NFFO) vadītājs Endrū Lokers.
Pēcbreksita vienošanās ir labs pamats Latvijas un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecībām, pirmdien pēc valdības ārkārtas sēdes mediju pārstāvjiem pavēstīja ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).