Šī gada Nobela Miera prēmija piektdien piešķirta atombombardēšanu pārdzīvojušo japāņu organizācijai "Nihon Hidankyo" par tās centieniem panākt no kodolieročiem brīvu pasauli, paziņojusi Norvēģijas Nobela komiteja.
Saskaņā ar konfidenciālo SAEA ziņojumu, Irānas līdz 60 procentiem bagātinātā urāna rezerves pārsniedza 128 kg. Lai izgatavotu vienu atombumbu, pietiek ar aptuveni 42 kg šīs vielas, kas bagātināta līdz 90 procentiem. Ja Irāna turpinās bagātināt savas urāna rezerves, tā varēs izveidot 3 atombumbas, raksta DW.
“Es esmu kļuvis nāve – pasauļu iznīcinātājs (I am become death, the destroyer of worlds)” – ar šādiem vārdiem pasaule iepazina pirmo atombumbas izveidotāju – Dž. Robertu Openheimeru.
Uzstājoties ar uzrunu Federācijas sapulcei, Putins paziņoja, ka Krievija aptur dalību stratēģisko uzbrukuma ieroču ierobežošanas līgumā. Turpat no tribīnes Putins arī paskaidroja – kāpēc. Tāpēc, ka pašreizējās pretstāves apstākļos pieļaut, ka ASV inspektori ložņā pa mūsu slepenajiem objektiem, esot pilnīgs absurds. Vai viņi mūs par muļķiem tur, Putins uzspēlētā izbrīnā raustīja plecus.
Krievija zaudēs kodolkarā ar ASV, paziņojis Krievijas zinātņu akadēmijas loceklis, Starptautiskā drošības centra vadītājs Aleksejs Arbatovs, ziņo Zvezda.
Satraukumu visā pasaulē šonedēļ radīja Ziemeļkorejas valdība, paziņojot, ka šīs valsts bruņotie spēki veiksmīgi izmēģinājuši ūdeņraža bumbu – krietni jaudīgāku ieroci nekā atombumba, kuras izmēģinājumus Phenjana veikusi jau iepriekš. Par to, ka spēcīgs pazemes sprādziens vienā no pašizolētās valsts militārajiem poligoniem patiešām noticis, šaubu nav, taču vairākums ekspertu sliecas uzskatīt, ka izmēģināta vien jauna atombumbas versija vai arī hibrīdierocis, kura sprādziena spēks ir tikai mazliet lielāks nekā parastajām atombumbām.
Pirmdien 93 gadu vecumā ASV Džordžijas štatā miris pēdējais "Enola Gay" bumbvedēja apkalpes loceklis Teodors van Kirks, kurš piedalījās atombumbas nomešanā virs Hirosimas, otrdien ziņoja ASV mediji.