Vecmilgrāvī dzīvojošie pensionāri ir noskaitušies. Viņiem piespiedu kārtā jāmaksā par apkārtējo māju iedzīvotāju atkritumiem. Ēkas apsaimniekotājs gadiem ilgi problēmu tā arī nespēj atrisināt, ziņo TV3 raidījums "Bez tabu".
Tāpat kā plastmasa, stikls, elektropreces un citu kategoriju atkritumi, arī nepareizi utilizētas pannas, katli vai dažādi metāla virtuves piederumi var radīt būtisku vides piesārņojumu, tādēļ ir svarīgi no tiem atbrīvoties atbildīgi, proti, nododot pārstrādei, uzsver virtuves piederumu un aksesuāru ražotāja "Fissman" vadītāja Latvijā Kristīne Giņko.
Iedzīvotājiem Rīgā un Pierīgā gaidāms rēķinu pieaugums ne tikai par elektrību un siltumu, bet arī par atkritumu izvešanu. Ja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinās “Getliņi Eko” iesniegto tarifu par atkritumu apglabāšanu, izvešanas maksa iedzīvotājiem Rīgā un Pierīgā varētu augt par 50%, norādīja lielākie Rīgas atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi, vēsta lsm.lv.
Tarifu dubultošana valsts lielākajā atkritumu apstrādes uzņēmumā “Getliņi eko” un līdzīgas izmaiņas visā Latvijā ir saistītas ar obligātās iepirkuma komponentes (OIK) izmaksu samazināšanu biogāzes ražotājiem.
Ņemot vērā plānoto straujo tarifu kāpumu atkritumu noglabāšanai poligonā "Getliņi", paredzams, ka tas ietekmēs arī maksu par nešķiroto sadzīves atkritumu izvešanu mājsaimniecībām - Pierīgā no 8 līdz 13 eiro par vienu kubikmetru, atzīst atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.
Atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotāja SIA "Getliņi eko" no nākamā gada par apmēram 90% iecerējis palielināt sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.
“Nešķirotie atkritumi paliks arvien dārgāki un dārgāki. Vai tā būs Rīga, Balvi vai Ventspils, diemžēl, visur tā notiks. Tās ir tās sekas. Mums ir jāmaksā par to, ka piesārņojam vidi,” TV24 raidījumā ZiņuTOP norādīja Rīgas domes “Par/Progresīvie” frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs.
Rīgas iedzīvotāji vēlas iespēju brīvi izvēlēties atkritumu apsaimniekotāju, secināts Konkurences padomes (KP) pasūtītajā aptaujā, ko veikusi kompānija "Latvijas fakti".
“Zaļā josta” un AS “BAO” vērš sabiedrības uzmanību pareizai rīcībai ar nolietotām elektroiekārtām un citiem videi kaitīgiem atkritumiem – ikviena iedzīvotāja pienākums ir tās nodot utilizācijai, rūpējoties par vides un cilvēka veselības drošību, kā arī sekmējot vērtīgu resursu atgūšanu un otrreizējo izejvielu pārstrādes valsts plāna izpildi.
Aptaujas rezultāti liecina, ka 67% Latvijas iedzīvotāju labprāt samazinātu atkritumu daudzumu savā mājsaimniecībā, tomēr katrs piektais atzīst, ka tam trūkst motivācijas un ka īsti nav redzams paradumu maiņas dotais labums.
Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde šovasar dabas parka "Piejūra" dabas lieguma zonā "Daugavgrīva" veiks būvgružu izvešanu un invazīvo augu ierobežošanu, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.
Latvijā vairums jeb 70% sabiedrības domā par savu ietekmi uz vidi. Turklāt puse aptaujāto cilvēku norāda, ka iesaistās ietekmes uz vidi mazināšanā, šķirojot atkritumus, sekojot ūdens un elektrības patēriņam, kā arī veicot pārdomātus pirkumus, noskaidrots alus darītavas un bezalkoholisko dzērienu ražošanas uzņēmuma "Cēsu alus" un kompānijas "Norstat" veiktā pētījumā.
Lai zāle būtu zaļāka un debesis zilākas ne tikai nostalģiskās atmiņās, bet arī nākotnē, būtiska nozīme ir ne vien atkritumu šķirošanai, bet arī atkritumu apjoma mazināšanai un pārstrādei.
Pārveidošana un pielietošana vēlreiz ir spēcīgi bezatkritumu filosofijas balsti. Šie principi paver iespēju ne tikai samazināt radīto atkritumu apjomu, bet arī ļaut vaļu radošumam un spējai saskatīt jaunus apveidus pierastās lietās. Latvijas Zaļais punkts aicina pievienoties “Šķiratlona pieccīņai” un atgādina: ja vari izmantot atkal, izmanto, bet, ja nē, – neizmet, atrodi citu mērķi!
Pastāv dažādi veidi, kā dzīvot "zaļi" un dabai draudzīgi. Atkritumu šķirošana ir būtisks process, lai rūpētos par apkārtējo vidi. Svarīgi ir ne tikai šķirot plasmasas un stikla atkritumus, bet arī sadzīves organiskos atkritumus. Izveido savu komposta sistēmu mājās, kuru būs ne tikai viegli uztaisīt, bet arī uzglabāt un izmantot!