"Clean R" neizdodas piekļūt atkritumu konteineriem daudzviet Rīgas mikrorajonu pagalmos

 
©nra.lv

Daudzviet Rīgas mikrorajonos ir apgrūtināta, vietām pat neiespējama piekļuve atkritumu konteineriem, kas būtiski sarežģī atkritumu izvešanu un var kavēt pakalpojuma izpildi, pavēstīja vides pakalpojumu uzņēmumā SIA "Clean R".

Uzņēmumā norāda, - lai arī jau ilgāku laiku ir atkusnis, tomēr daudzos Rīgas mikrorajonu pagalmos sniegs pārvērties ledainās risēs, daudzviet iebraukšanu aizvien kavē arī kupenas un neiztīrīti piebraucamie ceļi, kas pārvērtušies ledū, kā arī pie mājām neapdomīgi novietotais transports, kas liedz iebraukšanu pagalmā.

Tajos gadījumos, kad iedzīvotāji atstāj savu personīgo auto pie daudzdzīvokļu mājas, "Clean R" aicina izvērtēt, vai novietotajai mašīnai droši varēs pabraukt garām gan ātrās palīdzības un ugunsdzēsēju, gan arī atkritumvedēja mašīnas. Vissarežģītākā situācija, pēc kompānijā paustā, ir izveidojusies uz Latvijas reģionu ielām un iebrauktuvēm, kuras burtiski pārvērtušās par slidotavām.
"Clean R" norāda, ka decembrī Rīgā fiksēti 837 gadījumi, kad apledojušu, netīrītu pagalmu un neapdomīgi novietotu automašīnu dēļ nav izdevies piekļūt atkritumu konteineriem. No tiem 483 gadījumos piekļuvi konteineram liedza pagalmā neapdomīgi novietotās iedzīvotāju automašīnas, kas specializētajai tehnikai traucēja iebraukt pagalmā.

"Lielākoties šie gadījumi ir saistīti ar daudzdzīvokļu namu pagalmiem, kuros, arī beidzoties intensīvajai snigšanai, nav izdevies attīrīt no sniega piebraucamos ceļus. Pagalmos iebrauktās rises daudzviet apledojušas un ledus konsistenci saglabā aizvien, bet daudzos pagalmos sniegs ir pieblietēts un atkusnī apledojis, tos pārvēršot burtiski par slidotavu," saka "Clean R" Klientu apkalpošanas departamenta vadītājs Reinis Zarāns.

Viņš atzīmē, ka no ietvēm tīrītais sniegs daudzos pagalmos vaļņos sakrauts pie piebraucamajiem ceļiem, padarot tos būtiski šaurākus, taču iedzīvotāji aizvien uz tiem novieto arī savas mašīnas, rezultātā jau tāpat šaurā braucamā daļa kļuvusi vēl šaurāka, droša iebraukšana smagajai tehnikai daudzviet ir neiespējama.

Pēc viņa teiktā, reizēs, kad konteineram nav izdevies piekļūt, atkritumvedēju brigāde tam brauc pakaļ atkārtoti, un netrūkst adrešu, kur konteineram nesekmīgi mēģināts piekļūt pat vairākkārt.

Tāpat uzņēmumā norāda - lai arī "Clean R" atkritumvedēju šoferi ir teicami autovadītāji, kas lielo mašīnu spēj izmanevrēt arī sarežģītos apstākļos, gadījumos, kad nav pārliecības, ka autkritumvedējam izdosies iekļūt pagalmā, nesabojājot iedzīvotāju privāto transportu, šoferiem ir tiesības pieņemt lēmumu par konteinera neizvešanu. Visas problemātiskās situācijas tiek fiksētas, un fotofiksācija ir pieejama arī klientam.

"Clean R" aicina iedzīvotājus būt pretimnākošiem un iespēju robežās savu transportu pagalmos novietot tā, lai tas netraucē specializētās tehnikas piekļūšanai konteineriem. Kā arī būt saprotošiem, ja konteiners nav izvests atbilstoši grafikam.

Lielais sniega apjoms pagalmos joprojām apgrūtina arī lielgabarīta atkritumu izvešanu no tiem daudzdzīvokļu māju pagalmiem, kur tādiem ierīkoti savākšanas laukumi.

Vienlaikus "Clean R" daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājus aicina iespēju robežās palielināt intensitāti, kādā tiek tīrītas pagalmu brauktuves un konteineru izstumšanas vietas, samazinot risku ilglaicīgi veidoties sasalstošām un neizbraucamām risēm, kas apgrūtina pārvietošanos gan iedzīvotājiem, gan arī specializētajam transportam.

Kā papildu pagaidu risinājumu "Clean R" namu apsaimniekotājus lūdz izvērtēt iespējas atkritumu konteineru novietnes pagalmos pārvietot uz vietu, kur tām ir vieglāk piekļūt, vai arī atkritumu izvešanas dienā izstumt konteinerus tuvāk vietām, kur ir iespējams tiem piekļūt.

"Clean R" reģistrēts 2004.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS "TAK investīcijas", bet patiesais labuma guvējs - Guntars Kokorevičs.

Pagājušajā gadā "Clean R" strādāja ar 41,028 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 43,2% un bija 4,407 miljoni eiro.