Arheologi

13:50
Arheoloģijas studentiem, veicot Gallijas ciema, Francijā, izrakumu izpēti, izdevies atrast vērtīgu dārgumu, raksta "UPI".
7.jan
Arheologi ir atklājuši iespējamo iemeslu, kāpēc Lielajā Ķīnas mūrī ir milzīgas plaisas, apšaubot tā kā aizsardzības struktūras efektivitāti. Zinātnieku komanda, kas pētīja maz zināmu sienas posmu uz robežas ar Mongoliju, savus atklājumus publicēja žurnālā Journal of Field Archaeology.
21.feb 2020
Arheologi secinājuši, ka Romas forumā atklātā kapavieta, iespējas, piederējusi Romas leģendārajam dibinātājam un pirmajam karalim Romulam.
3.dec 2018
Kādā Izraēlas ostas pilsētā arheologiem izdevies atrast monētas, kas, iespējams, tur noslēptas pirms teju 900 gadiem.
4.sep 2018
Veicot arheoloģisko izpēti Valmieras pilī, atrastas vairāk nekā 200 senlietas, vēstīja "LNT Ziņas"
2.sep 2018
Arheologi Ēģiptē atraduši vienu no senākajiem zināmajiem Nīlas deltas ciemiem, kas pastāvējis vēl pirms faraonu laikmeta, svētdien paziņojusi Ēģiptes Senatnes mantojuma ministrija.
6.dec 2016
Senlietu izlaupīšana un tirgošanās ar tām ir trešais lielākais melnais bizness – pēc ieročiem un narkotikām. Arī Latvijā, lai gan jau pirms četriem gadiem ir noteikts ar likumu, ka tās arheoloģiskās vērtības, kas ir vecākas par 17. gadsimtu, pieder valstij, tomēr nekavē melnos arheologus postīt un izlaupīt senkapus un citas senvietas – arī nogrimušu kuģu vrakus.
18.dec 2011
0. decembrī pulksten 16.00 Cēsu Izstāžu namā notiks arheoloģei Zigrīdai Apalai veltītās grāmatas „Regina in castro Wenda” („Cēsu pils valdniece”) atvēršanas svētki Cēsīs.
25.aug 2010
Meksikas arheologi atraduši vairāk kā desmit tūkstošus gadu vecas cilvēka mirstīgās atliekas. Pēc cilvēka skeleta spriežot, tas bijis puisēns, kas dzīvojis Ledus laikmetā, zinātnieki jau viņu nodēvējuši par Čaņ Hoļ, jo tā saucas ala, kurā viņš atrasts.
2.nov 2009
Aizputes novadpētniecības muzeja krājumus papildinās 24 arheoloģiskie atradumi, kurus līdz šim slēpis vecpilsētas kultūrslānis, vēsta portāls Rekurzeme.lv.
1.okt 2009
Itāļu arheologu grupa izrakumu laikā Zelta pils drupās Palatīna kalnā, atklājusi telpu, kur dzīres rīkoja bēdīgi slavenais imperators Nērons, raksta britu izdevums The Daily Mail.