Atrasts viens no senākajiem Nīlas deltas ciemiem

© Scanpix

Arheologi Ēģiptē atraduši vienu no senākajiem zināmajiem Nīlas deltas ciemiem, kas pastāvējis vēl pirms faraonu laikmeta, svētdien paziņojusi Ēģiptes Senatnes mantojuma ministrija.

Neolīta apmetne, kas atrasta aptuveni 140 kilometrus uz ziemeļiem no Kairas, pastāvējusi 5000 gadus pirms Kristus.

Tas apliecina, ka šis apvidus bijis apdzīvots jau divarpus tūkstošus gadu pirms Gizas piramīdu tapšanas.

Kā pastāstījis kopīgās ēģiptiešu un franču arheologu ekspedīcijas vadītājs Frederiks Žo, izrakumos atrastas vairākas bedres ar dzīvnieku kauliem, augu valsts izcelsmes atliekām un keramiku.

Pēdējos gados Ēģipte cenšas pievērst aizvien plašāku uzmanību arheologu atradumiem, cerot, ka tas palīdzēs atdzīvināt valstij tik svarīgo tūrisma nozari, kas smagi cieta pēc 2011.gada nemieriem.

Pasaulē

Iekāpdams lidmašīnā, Harolds Petkus sapņoja par atvaļinājumu, taču liktenis viņam bija sagatavojis pārsteigumus - kad bija nepieciešama neatliekamā ātrā palīdzība, Akmenes novada neatliekamās medicīniskās palīdzības feldšeris saprata: pat 10 kilometru augstumā no savas profesijas nevar izvairīties, ar neticamu veiksmes stāstu “Facebook” dalījās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Akmenes teritoriālā nodaļa, raksta “lrytas.lt”.

Svarīgākais