Pasaulē lielākais aisbergs atkal ir kustībā, dreifējot cauri Dienvidu okeānam pēc mēnešiem ilgas iestrēgšanas, paziņojuši Britu Antarktikas izpētes (BAS) zinātnieki, raksta CNN.
Pasaulē lielākais aisbergs ir sācis kustēties pirmo reizi pēdējo trīs gadu desmitu laikā. Ledus gabals, kas pazīstams kā A23a, ir atsācis kustību Vedela jūrā pie Antarktīdas krastiem.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta "Korupcijas aisbergs" iespējamā vandālisma akta un iepriekš konstatētajām objekta nepilnībām pieņēmis lēmumu un vienojies ar uzņēmumu SIA "Sparta Media" par objekta atkārtotu neizvietošanu Daugavā pie Akmens tilta.
Sociālajā pretkorupcijas kampaņā Daugavā izvietotais vides objekts - aisbergs - saskarsmē ar vidi mainījis krāsu, tāpēc tas aizvadītajā naktī demontēts un atbildīgais uzņēmums par saviem līdzekļiem nepilnību novērš.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāk kampaņu “Korupcijas aisbergs”. Mērķis – parādīt korupcijas negatīvās sekas un mazināt iedzīvotāju toleranci pret korupciju, ziņoja LTV1 dienas ziņās.
Satelītattēli liecina, ka no Antarktikas ledājiem atdalījies pasaulē lielākais aisbergs, kura apmēri līdzinās Maljorakas salas lielumam, vēsta ārvalstu mediji.
Kādam ciemam Grenlandē bīstami pietuvojies milzīgs aisbergs. Nelielajā salas ciemā dzīvo aptuveni 169 iedzīvotāji. Pagaidām evakuēti vien tie, kuri dzīvo tuvāk krastam, vēsta "The Local". Aisbergs nelielajam ciemam pietuvojies aptuveni mēnesi pēc tam, kad jūnijā Ņujorkas Universitātes pētnieki publicēja video, kurā redzams, kā no ledus grēdas atdalās milzīgs aisbergs.
Viens no līdz šim lielākajiem reģistrētajiem aisbergiem pagājušonedēļ atdalījies no Antarktīdas Larsena C ledus šelfa un pašlaik dreifē Vedela jūrā, pakāpeniski sadaloties sīkākos gabalos. Zinātnieki mierinājuši, ka tas ir ciklisks process, kas neietekmē pasaules okeāna līmeni, tomēr pastāv bažas, ka milzīgā ledus blāķa atlūšana ievadījusi Larsena C šelfa sabrukšanu, bet, ja tā – ar laiku okeānā var iešļūkt arī ledāji, kas pašlaik atrodas uz Antarktīdas cietzemes.
Atlantijas okeāna ziemeļdaļā aizvadītās nedēļas laikā kuģu maršrutu apvidū iepeldējuši šim gada laikam neparasti daudz aisbergu - vairāk nekā 400 -, spiežot kuģus palēnināt gaitu vai mest simtiem jūdžu garus līkumus.
Jau janvāra sākumā pasaules mediji ziņoja, ka no Antarktīdas pussalas Larsena C ledāja varētu atšķelties milzīgs aisbergs, kas apmēru ziņā līdzinātos Velsas teritorijai. Jaunākie video liecina, ka aisberga atdalīšanās varētu notikt jau pavisam drīz.
CNN ziņo par pētnieku satraukumu, kuri informē, ka no Antarktīdas ledājiem drīzumā varētu atdalīties vairākus tūkstošu kvadrātkilometru liels aisbergs.
No Grenlandes Petermana ledāja pagājušonedēļ atlūzušais aisbergs, kas dreifē Ziemeļu ledus okeānā, rada potenciālus draudus kuģiem un naftas ieguves platformām, brīdinājuši speciālisti. Daļa no milzīgā ledus kalna var nokļūt Atlantijas okeāna ziemeļos, kur 1912. gadā no Grenlandes atšķēlies aisbergs nogremdēja Titāniku.