Atlantijas okeānā iepeldējuši neparasti daudz aisbergu

© SCANPIX

Atlantijas okeāna ziemeļdaļā aizvadītās nedēļas laikā kuģu maršrutu apvidū iepeldējuši šim gada laikam neparasti daudz aisbergu - vairāk nekā 400 -, spiežot kuģus palēnināt gaitu vai mest simtiem jūdžu garus līkumus.

Eksperti to skaidro ar neparasti stiprajiem vējiem, kas pūš pretēji pulksteņa virzienam un dzen aisbergus uz dienvidiem, kā arī, iespējams, ar globālo sasilšanu, kas paātrina procesu, kādā no Grenlandes atdalās un aizpeld ledus gabali.

Pirmdien netālu no Lielā Ņūfaundlendas sēkļa bija 450 aisbergi - par 37 vairāk nekā pirms nedēļas, liecina ASV Krasta apsardzes Starptautiskā ledus patruļa.

Aisbergi tik lielā skaitā parasti novērojami maija baigās vai jūnija sākumā. Vidēji šajā gada posmā tur manāmi vien 80 aisbergi.

Aisbergu parādīšanās apvidū, kas nav tālu no 1912.gada "Titānika" katastrofas vietas, liek kuģu komandām spert piesardzības pasākumus un mest līkumus, kas ceļā pavadīto laiku padara pa dienu ilgāku.

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais