Diskusijas par 9. maija svinēšanu sākas pirms šī datuma un vēl kādu laiku nerimst arī pēc. Sociālajos tīklos uzniris aculiecinieka foto, urā redzama autoskolas automašīna, kas aprakstīta ar sveicieniem par godu tā dēvētajai "Uzvaras dienai".
Rīgas Pašvaldības policija (RPP) noliedz publiski izskanējušo informāciju, ka tās darbinieks 9.maijā kādam būtu aizrādījis par Latvijas karoga lentītes nēsāšanu Uzvaras parka tuvumā.
Vakar, 9. maijā, Uzvaras parka teritorijā Rīgā notika pasākumi, kas saistīti ar tā dēvēto "Uzvaras dienu", kuru arī svin Krievijā. Notikuma vietā pulcējās gan pasākuma atbalstītāji, gan pretinieki un protestētāji. Secinājumi par pasākuma norisi un policistu darbu radušies daudziem.
Trešdien Rīgā, Uzvaras parkā, notikušie ikgadējie 9.maija pasākumi aizvadīti bez īpašiem starpgadījumiem, izpildot galveno uzdevumu - nepieļaut fiziskas konfrontācijas, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona priekšnieks Juris Šulte.
Šodien Latvijas Politiski represēto apvienības organizētajā gājienā ar mērķi "atcerēties PSRS vardarbīgo Baltijas valstu okupācijas faktu" piedalījās aptuveni 50 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.
Kā iepriekš ziņots, likumsargi no Uzvaras parka eskortējuši vismaz trīs protestētājus, vienu no viņiem arī aizturot. Policistu ieskauti trīs cilvēki Uzvaras parkā stāvēja, rokās turēdami plakātus, kas vēstīja "Nezināt valsts valodu, kurā dzīvo, var ciemiņš, idiots vai okupants, kurš uzspiež savu valodu".
Galvenais policijas uzdevums 9.maijā ir nepieļaut fiziskas konfrontācijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
Šodien no plkst.17 līdz 21 Rīgā, parkā pie Uzvaras pieminekļa, notiks publisks pasākums ar mērķi pieminēt Otrā pasaules kara upurus, informēja Rīgas domē. Pasākuma rīkotāji ir biedrība "9maijs.lv", un plānots, ka piemiņas pasākumā piedalīsies 1000 cilvēku.
Par aizvainojumu un nepatiku nacionāli noskaņotajai Latvijas sabiedrības daļai Pārdaugavā 9. maijā norisināsies padomju uzvaras svinības. Šī uzvara Latvijas tautām atnesa 50 gadu okupāciju, izsūtījumu un nāvi.
Dažas dienas pirms 9. maija svinībām sociālajos medijos uzvirmojušas diskusijas par vācu sporta zīmola “Adidas” radīto apģērba līniju, kam izmantota Padomju Savienības simbolika. Neapmierinātību ar kompānijas rīcību ir paudusi arī Lietuvas Ārlietu ministrijas Stratēģiskās komunikācijas grupa.
Pirmdien, 8.maijā, nacisma sagrāves dienā un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā, Nacionālās apvienības Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics ar sievu Anželiku un partijas Alternative Ventspils saraksta līderis Vladislavs Šafranskis ar sievu Olgu nolika ziedus pie karavīru piemiņas vietām Ventspilī.
skandalozais fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs, kurš sabiedrības popularitāti izpelnījies ar provokatīvu kailfoto veidošanu, sociālajā medijā facebook pauž savu nostāju pret 9. maiju.
Idejai par pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem nojaukšanai Latvijas sabiedrībā nebūtu atbalsta, turklāt arī tās latviešu daļā. Arī aizliegt Uzvaras dienas svinības nevar, jo tās nemaz nav oficiāli atzīmējamo dienu sarakstā. Tomēr Kremļa politikas atbalstītājiem ir arī slikta ziņa. Pārliecināto sekotāju rindas kļūst retākas.
Šodien Rīgā ar plašu pasākumu programmu tiks svinēta tā dēvētā Uzvaras diena, liecina pasākuma organizatoru - biedrības "9maijs.lv" - mājaslapā pieejamā informācija.
Krievijā atzīmētās Uzvaras dienas priekšvakars Rīgā likumsargiem līdz šim noritējis bez incidentiem, pastāstīja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.