\\Autori

RPRenārs Putniņš

24.feb
Covid – 19 pandēmijas laiks mums licis caur citu uztveres prizmu paraudzīties uz daudzām lietām.
 
21.nov 2019
Esmu ārsts, tādēļ ļoti labi saprotu mediķu sašutumu par valdības nepildītajiem solījumiem. Ļoti pārdzīvoju, ka joprojām nav izdevies nodrošināt cienīgu atalgojumu medicīnas māsām, bez kuru pašaizliedzīgā darba un palīdzības ārsti savu darbu nevarētu veikt. Zemo algu dēļ veselības aprūpē katastrofāli trūkst māsu, tādēļ vairākkārt esmu nonācis situācijās, kad nav iespējams veikt operāciju.
 
5.jūl 2019
Domāju, ka lielākā daļa zina šo reklāmas klasiku. Kur vēl stilīgāk un pārliecinošāk radīt vīziju, ka tikai ar alkoholu var izjust īsto dzīves baudījumu. Uzdrošinos apgalvot, ka arī bez alkohola ir ballīte un tūrisms.
 
2.apr 2019
Nezinu kā jums, man, redzot izmanīgu cilvēku organizētus birojus ar dažiem darbiniekiem, nīkulīgu apgrozījumu, neskaidru darbības profilu, taču ar skanīgiem nosaukumiem tādiem kā, piemēram, Globālais Bioterapijas Centrs, Starptautiskā Saprāta Izpētes aģentūra, Vispasaules Automātikas institūts, smaids aizvelkas vai aiz ausīm.
 
6.feb 2019
Kas jādara, lai Latvijā vēl vairāk samazinātu zāļu mazumtirdzniecības  cenas? Jāmaina PVN likme? Jāmazina maksimālā cenu starpība līdzvērtīgas  efektivitātes kompensējamajiem medikamentiem? Jādodas pieredzes apmaiņas  braucienos uz Lietuvu, Igauniju vai varbūt Mozambiku?
 
28.mai 2018
Vienmēr esmu atbalstījis saprātīgus un racionālus priekšlikumus, kas ļautu ietaupīt līdzekļus veselības aizsardzības sistēmā.
 
2.mai 2018
Dažādas mārketinga aktivitātes ir neatņemama tirgus ekonomikas un patērētāju sabiedrības komponente, kas gan var radīt sarežģītus morāli ētiskas dabas jautājumus.
 
27.feb 2018
Nevēlos iedziļināties diskusijā, par to cik labi vai slikti ir uzsākt dzimumdzīvi 16, 17 gadu vecumā vai pat agrāk. Gribu vien norādīt, ka tas ir fakts, līdz ar to ir nepieciešams sabiedrībai pieņemams noregulējums tādā jautājumā, ka izvairīšanās no nevēlamas un priekšlaicīgas grūtniecības.
 
2.feb 2018
Produktīvi izmantojot E-veselības pakalpojumus, kā arī nedaudz mainot mediķu un pacientu ieradumus, par zālēm varētu ietaupīt pat vairāk nekā 50 miljonus eiro.
 
17.jan 2018
Otrdien, 16. janvārī vien dažas nedēļas pēc obligātās e-veselības sistēmas ieviešanas daudzus pārsteidza ziņas par to, ka sistēma bijusi pakļauta hakeru uzbrukumam. Veselības ministra padomniece e-veselības projekta jautājumos gan steidzās cilvēkus mierināt, stāstot, ka sistēma nav uzlauzta un dati „neesot noplūduši".
 
12.jan 2018
Mirstība no vēža Latvijā pēdējos divdesmit gados ir pieaugusi. Savukārt ASV ir pretēji – arvien mazāk amerikāņu saslimst ar vēzi, savukārt starp saslimušajiem arvien lielāks ir izārstēto cilvēku skaits, un samazinājies nāves gadījumu skaits. Kāpēc ASV var, bet Latvijai neizdodas?
 
8.dec 2017
Ja man kā politiķim un mediķim būtu jāatbild uz jautājumu, vai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) apvienošana ir lietderīga, es teiktu, ka tas tomēr nav primāri veicamais uzdevums, lai uzlabotu abu šo slimnīcu darbu un sakārtotu Latvijas veselības aprūpes sistēmu kopumā.
 
30.nov 2017
Jaunā Veselības aprūpes finansēšanas likuma izstrāde beidzot nonākusi finiša taisnē. Tas nodots apspriešanai un apstiprināšanai Saeimā. Pirms tam, lemjot par valsts budžetu, Saeima jau vienojās 2018. gadā par aptuveni 200 miljoniem eiro palielināt finansējumu veselības aprūpei. Pirmo reizi veselības aprūpes budžets pārsniegs miljardu eiro. Tuvākajos gados tā apmēru iecerēts palielināt pat līdz 4% no IKP.
 
22.sep 2017
Latvijas piedalīšanās 2018. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs ir apdraudēta. Uz šādu risku norādījusi Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), paužot neizpratni, kāpēc Ministru kabinets nolēmis nesteigties ar jauna Antidopinga biroja izveidošanu, uz laiku atliekot šī jautājuma izskatīšanu. (1)
 
19.sep 2017
Pēdējā gada laikā no Veselības ministres Andas Čakšas puses tiek īpaši akcentēts finanšu trūkums medicīnas nozarē, un to šī gada budžetā plānots palielinot uz budžeta deficīta rēķina.
 
13.jūl 2016
Šī gada Eiropas čempionāta finālturnīrā futbolā, visai pasaulei par sevi lika ierunāties mazās Islandes lielais pārsteigums.
 
15.jun 2016
Latvijas Infektoloģijas Centrs (LIC), kas ir viena no visbiežāk reformētajām medicīnas iestādēm valstī atkal, ir pārmaiņu gaidās. To grasās atdalīt no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un padarīt par pilnīgi patstāvīgu saimnieciski juridisku subjektu.