\\Autori

ITIlze Tihanovska

23.jun 2010
Latvijas Nacionālais teātris, kā ierasts, jūnijā dzīvo izrādes "Skroderdienas Silmačos" ritmā. Pirmo reizi šī Rūdolfa Blaumaņa luga tika iestudēta 1921. gadā. Jaunā – desmitā – iestudējuma "Skroderdienu" versija uzticēta režisorei Indrai Rogai. Gadu gaitā vairāki aktieri "uzdienējuši" līdz nopietnāka gadagājuma cilvēku lomām.
 
16.okt 2009
Šogad jūnija beigās līzinga kompānijām mājsaimniecības bija palikušas parādā 277 miljonus latu, bet uzņēmumi – 1.1 miljardu latu, ziņo portāls "db.lv".
 
16.okt 2009
Septembrī Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrs (Apmeklētāju centrs) klātienē apkalpojis 1027 cilvēkus. Saeimu apmeklējuši gan individuāli apmeklētāji, bet galvenokārt skolēnu grupas, kuras 23.septembrī, apmeklējot parlamentu atvērto durvju dienas ietvaros, centra telpās noskatījās filmu par Saeimas vēsturi.
 
16.okt 2009
2009./2010.akadēmiskajā gadā 12 studenti saņems Latvijas Universitātes Fonda administrētās Armīna Rūša stipendiju fonda stipendijas, kuru kopējais apjoms ir 32 400 dolāri, vienam studentam paredzot stipendiju 2 700 dolāri.
 
16.okt 2009
Ekonomistu Apvienības 2010 Spīdolas balvai ekonomikā šogad izvirzīti 5 kandidāti.
 
16.okt 2009
16.oktobrī Krūts veselības mēneša ietvaros Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra ārsti iepazīstināja ar jaunāko informāciju par krūts veselības profilaksi, kā arī prezentēja centra jauno mājas lapu - www.krutsvezis.lv.
 
16.okt 2009
Valsts darba inspekcija (VDI) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu uzsāk informatīvo kampaņu "Strādā vesels", lai pastiprināti vērstu darbinieku uzmanību uz drošības un veselības aizsardzības nozīmīgumu darba vietās.
 
16.okt 2009
16.oktobrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija nolēma 2009.gada balvu literatūrā piešķirt Ingai Ābelei par romānu "Paisums".
 
16.okt 2009
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Kr.Barona ielā 1) sestdien un svētdien, 17. līdz 18.oktobrī, notiks Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju forums, kura laikā tiks rīkoti arī vairāki bezmaksas koncerti. Forumu organizē Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra (NKMVA).
 
16.okt 2009
Latvija varētu veikt kontrolētu lata devalvāciju un joprojām atjaunot uzticēšanos tirgū — tā paziņojusi "Swedbank".
 
16.okt 2009
Valsts policijā ir izstrādāta policijas darba novērtēšanas anketa, lai apzinātu iedzīvotāju pieredzi saskarsmē ar Valsts policiju, kā arī, lai sāktu veidot sistēmu, kas policijai ļautu regulāri izvērtēt savu darba kvalitāti, par pamatu ņemot tieši iedzīvotāju vērtējumu.
 
16.okt 2009
Latvijas Nacionālās operas solists Romāns Poļisadovs 2010.gada februārī debitēs Milānas operteātrī La Scala ar Komandora lomu Volfganga Amadeja Mocarta operā "Dons Žuans". Iestudējuma diriģents būs Luijs Langrē, režisors un mākslinieks Peters Musbahs, kostīmu māksliniece Andrea Šmite-Futerere. Iestudējumā piedalīsies tādi solisti kā Ervins Šrots, Peters Matei, Emma Bella, Karmela Remidžio, Huans Fransisko Gatels.
 
16.okt 2009
Skarbus vārdus Veselības ministrijas metodēm, veidojot dialogu ar Bauskas novada Domi, deputāti veltīja apvienotajā četru komiteju sēdē 15. oktobrī, ziņo portāls "bauskasdzive.lv".
 
16.okt 2009
Pēdējā gada laikā tādu iedzīvotāju skaits, kas grib pārcelties dzīvot uz ārzemēm, strauji pieaug, sasniedzot 22%, liecina socioloģisko pētījumu firmas "Saar Poll" dati, atsaucoties uz "dv.ee", raksta portāls "db.lv".
 
16.okt 2009
Melnā cīņa pret balto, otro reizi pasākumu vēsturē Ellas cīņa pret "Discoteq" bandu, kuru šoreiz ir papildinājis melnādainais censonis Jnr J no Londonas. Gaismas šovi, melnās dejas, house vokālu programma un enerģijas pilna dj spēle būs vērojama 13.novembra naktī klubā "Essential" pasākumā "The Black & Light".
 
16.okt 2009
"Naudas plānošanas centrs" un "GE Money Bank" aicina 1.-4.klašu skolēnus piedalīties zīmējumu konkursā "Kā gudri sakrāt naudu". Tā noskaidrojot bērnu izpratni par uzkrājumu nozīmi un turpinot pērn sākto tradīciju iesaistīt skolēnus, skolotājus un vecākus diskusijā par un ap naudu.
 
16.okt 2009
Šās nedēļas sākums patīkamu pārsteigumu atnesa Liepājas Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā – pirmdien pasaulē nāca divi dvīņu pāri – divas meitenītes un divi puisīši, raksta laikraksts "Kurzemes Vārds".
 
16.okt 2009
No šodienas Latvijas Infektoloģijas centrā uzsākta iedzīvotāju vakcinācija pret sezonālo gripu. Pieejamā vakcīna atbilst šoziem prognozētajam sezonālās gripas paveidam un tās cena pieaugušajiem ir 8 lati, bērniem - 7 lati.
 
16.okt 2009
Šodien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu parakstījušām nevalstiskajām organizācijām.
 
16.okt 2009
Piemaskavā piedzimis bērns, kura māte jau vairāk kā pus gadu atrodas komā. Pirmā mazuļa apskate liecina, ka bērns ir pilnīgi vesels, ziņo portāls "rambler.ru".
 
16.okt 2009
Mēģinājums jautājumus par ceļu satiksmes pārkāpumiem atrisināt "vienojoties" ar policistiem notikuma vietā var beigties ar nokļūšanu aiz restēm. Portālam "kriminal.lv" Latvijas Kārtības policijas priekšnieks Andris Dzenis stāsta, ka regulāri tiks rīkoti reidi, lai pieķertu policistus, kas ņem kukuļus un vadītājus, kas tos dod.
 
16.okt 2009
Rīgas dome un domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs aicina rīdziniekus izvirzīt pretendentus balvai "Gada rīdzinieks 2009".