Aglonā svētceļniekiem ir jādzīvo antisanitāros apstākļos un jāguļ uz cietas grīdas

Pirmo reizi nolēmu piedalīties svētceļojumā uz Aglonas svētvietu, ejot ar kājām.

Sākumā iepazinos ar svētku programmu mājaslapā www.aglonasbazilika.lv, tur bija pieejama kontaktinformācija par nakšņošanas iespējām Aglonas katoļu ģimnāzijā.

Tad arī šorīt ierados Aglonas ģimnāzijā, lai tur iekārtotos.

Liels bija mans pārsteigums, kad ģimnāzijas personāls ieveda mani vienā plašā telpā, kurā nebija pat elementārāko lietu, nebija pat vienkāršāko matraču, uz kuriem gulēt. Tāpat tā telpa, kuru Aglonas ģimnāzijas darbinieki man ierādīja, nav aizslēdzama. Tas nozīmē to, ka man apmekējot Aglonas svētku pasākumus, ir jāriskē tikt apzagtai. Jo citus gadus Aglonā ir tikuši apzagti svētceļnieki. Pēc tam konstatēju, ka Aglonas ģimnāzijā nav labierīcību un nav arī dušu, kur svētceļniekiem nomazgāties.

Vai man tagad šīs visas dienas būs jāguļ uz cietas, netīras grīdas un bez iespējām nomazgāties?

Vēl, ko ievēroju, ka Aglonas ģimnāzijā nemaz nevar iekļūt cilvēki ratiņkrēslos un cilvēki ar pārvietošanās grūtībām, jo nav tam paredzēto uzbrauktuvju.

Kur tad paliek Aglonas bazilikai saziedotā nauda? Kur paliek tā nauda, ko katru gadu mūsu valdība atvēl Aglonas svētku organizēšanai?

Vai tiešām Aglonas svētku organizētājiem nerūp svētceļnieku ērtības?

Viedokļi

Premjerministre Evika Siliņa atzinusi, ka viņa ar saviem ministriem un Baltijas valstu premjeriem apspriedusi RB būves izbeigšanu un visi secinājuši, ka tāds lēmums dārgi maksāšot Praktiski lēmējiem bija jāizšķiras starp dārgu un nesamaksājami dārgu lēmumu nākotnē. Latvijai dārgais- nozīmētu ES atmaksāt nedaudz vairāk par vienu miljardu EUR vai nākotnē maksāt aptuveni 5 miljardus, lai būvi pabeigtu. Pie pēdējiem vēl būtu jāpieskaita sākotnējais miljards, ja būvi nepabeidz laikā, t.i. 2030. gadā. Eksperti gan saka, ka Latvijai nekādi neesot iespējams iekļauties grafikā un tuvākais varētu būt 2035. gads.

Svarīgākais