Aija Žīgure

13.novembra laikrakstā “Neatkarīgā Rīta Avīze”, kā arī NRA portālā publicēts Jura Paidera viedoklis “Inflācijas meli”, apšaubot CSP patēriņa cenu aprēķinus. Vēlamies skaidrot autoram un NRA lasītājiem, kā CSP rēķina inflāciju – kompleksu rādītāju, kura aprēķināšanai šogad novērojam aptuveni 25 tūkstošus cenu un tarifu.
 
31.augustā Centrālā statistikas pārvalde (CSP) izplatīja jaunākos datus par iekšzemes kopproduktu (IKP) šā gada 2.ceturksnī, bet dienu vēlāk – par kravu un pasažieru pārvadājumiem šajā periodā. 2.septembrī laikrakstā “Neatkarīgā Rīta Avīze” publicēts Jura Paidera viedoklis “Latvijas IKP pieauguma aprēķins ir maldīgs”, apšaubot CSP aprēķinus par transporta nozares ieguldījumu IKP pieaugumā.
 
Statistikas datu oponentu mīļākais teiciens ir par meliem, lieliem meliem un statistiku. To var izlasīt arī NRA 19.maija Jura Paidera komentārā „Lielie meli un Latvijas statistika”, kurā pausts apgalvojums par to, ka Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir falsificējusi jaunākos rūpniecības statistikas datus, kā arī izteikts pieņēmums, ka līdzīgi varētu būt sagrozīti IKP, inflācijas, migrācijas, nodarbinātības un, iespējams, arī finanšu sektora rādītāji.