Kurzemē vīrietis nošauj dzīvesbiedri un nošaujas pats

© F64 Photo Agency

Nepilnu divu mēnešu laikā Ventspils apkārtni satricinājusi jau trešā slepkavība. Šoreiz uzbrucējs bija ķēries pie medību ieroča, nošāvis savu dzīvesbiedri, bet pēc tam nošāvies arī pats.

Šāvieni raidīti no medību ieroča

Septembra nogalē kādās mājās Ventspils novada Tārgales pagastā atrasti divi līķi. Mirušajiem – 48 gadus vecam vīrietim un 48 gadus vecai sievietei – konstatētas šautas brūces. Pēc policijas informācijas, vīrietis vispirms rokā sašāvis sievieti, kura, nesaņemot medicīnisko palīdzību, noasiņojusi līdz nāvei, bet vīrietis nonāvējies pats, iešaujot sev krūtīs. Zināms, ka sieviete un vīrietis dzīvojuši kopā, oficiāla laulība gan nav bijusi reģistrēta. Par notikušo ziņojuši radinieki, kas telefoniski nav varējuši ar sievieti sazināties un devušies viņu meklēt. Mirušie atrasti istabā. Visticamāk, izcēlies strīds, kura risināšanai vīrietis izmantojis medību ieroci. Noziegums izdarīts alkohola reibumā.

Tārgales pagastā par notikušo dzirdēts vien fakts, taču neko sīkāk neviens nezina. Tārgales centrā veikala pārdevēja un pašvaldības darbinieki zina teikt, ka negadījums noticis vairāk nekā 40 kilometru attālajā Miķeļtornī. Kad »VZ« ierodas te, vietējie nebeidz vien brīnīties. «Pie mums, slepkavība? Mēs te dzīvojam tikai septiņi cilvēki, viens otru diendienā satiekam un visi, par laimi, esam sveiki un veseli,» sirmi vīri un kāda kundze rauc pieri. Arī dažus kilometrus attālajā Lūžņā, kur mītot pāris cilvēku, visi esot dzīvi, arī vienīgais Lielirbes iedzīvotājs vēl iepriekšējā dienā apciemojis Miķeļtorni. Tikai nejauši kāda kundze iedomājas, ka šausmīgais noziegums varētu būt noticis pavisam aizmirstā vietā – bijušajā armijas bāzē Krasnoflotskā. Kāds no ciema vīriem »VZ« detalizēti izstāsta ceļu, un jāatzīst, ka Krasnoflotsku, kas līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu atguvusi savu vēsturisko nosaukumu Olmaņi, atrast nav viegli. Pēc tam, kad no Miķeļtorņa pa Ventspils–Kolkas asfaltēto ceļu mēroti kādi četri kilometri, mežā ved izdangāts un dubļains ceļš, kur vēl pēc kāda pusotra kilometra paveras nelielos attālumos, ieaugušas krūmos un garā zālē, cita no citas izvietojušās desmit pussabrukušas ķieģeļu ēkas.

Strādājis mežā un braucis ar traktoru

Starp ķieģeļu ēkām ir arī vienstāva koka ēka, kas daļēji apšūta ar šīferi. Vien policijas aizzīmogotās durvis liecina, ka te noticis noziegums. Ap māju dažāda lieluma puķu podos sastādīti ziedi, zem ābelēm sabiruši āboli, saskaldītā malka ir rūpīgi sakrauta grēdās, bet vēl nesazāģētā apsegta ar plēvi. Tomēr apkārt valda netīrība un postaža, arī pa logiem redzams, ka iekštelpās viss ir netīrs un savandīts. Visticamāk, vīrietis un sieviete apdzīvojuši vienu mājas daļu, bet otru izmantojuši kā šķūni. Te atrodami dažādi zvejniecības piederumi – tīkli, apģērbs, glābšanas riņķi, kā arī veci žurnāli, avīzes, segas, gultas un galdi. Gan mājā, gan pagalmā mētājas desmitiem tukšu alkohola pudeļu, arī alus skārdeņu.

Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs »VZ« neko sīkāk par bojāgājušā personību neizpauž, vien saka, ka bijis pagasta cilvēks, ar kuru viņš dažas reizes ticies un aprunājies. Vīrietis Olmaņos mitis vismaz piecus gadus, strādājis mežā, viņam bijis traktors, reizēm izlīdzējis arī kaimiņiem. Vīrietis nav bijis atturībnieks, taču viņu nevarot arī saukt par dzērāju. «Cik esmu saticis viņu darba laikā, viņš vienmēr bija skaidrā. Strādājot uz tehnikas, savādāk nemaz nevar būt,» saka pārvaldnieks. Laksbergam par nogalināto sievieti nekas neesot zināms – pārvaldnieks viņu nekad neesot pat redzējis. Ar abu mirušo apglabāšanu, visticamāk, radinieki tikuši galā paši, jo pagasta pārvaldē palīdzība neesot lūgta.

Savulaik Olmaņi bijusi plaša zemnieku saimniecība ar 30 hektāriem zemes, taču Otrā pasaules kara beigās te tika izvietota PSRS Aizsardzības ministrijas kara bāze, kurai tika dots nosaukums Krasnoflotska. Līdz ar padomju armijas aiziešanu militārajām vajadzībām izmantotās ēkas un dažādas militārās ierīces tika demontētas un nozagtas. Privatizācijas laikā plašā teritorija tika sadalīta starp vismaz desmit īpašniekiem, no kuriem neviens gan te nedzīvo. Jau 2006. gadā pamestajā ciemā notika traģēdija. Vienā no ēkām – kazarmās – izcēlās ugunsgrēks, kurā sadega divi cilvēki. Abi bija lietojuši alkoholiskos dzērienus un neuzmanīgi rīkojušies ar uguni. Divstāvu ēka izdega pilnībā, palika vien ārējās ķieģeļu sienas.

Nežēlīgi nosita divus vīriešus

Septembra sākumā slepkavība notika no Olmaņiem vien desmit kilometrus attālajā Irbenē, kur tika sākta bijušās armijas pilsētiņas «Zvaigznīte» demontāža. Seši Ances pagasta iedzīvotāji vecumā no 22 līdz 28 gadiem nogalināja 66 gadus vecu būvstrādnieku. Noslepkavotais bijis visa objekta, kas apjozts ar žogu, galvenais uzraugs. Viņš dežurējis pie vārtiņiem, kontrolējis iebraukušo un izbraukušo tehniku un raudzījies, lai teritorijā nestaigā nepiederošas personas. Vīrietis dzīvojis turpat objektā, dzīvojamā konteinerā. No rīta, ierodoties darbā, mirušo atrada kolēģi. Iespējams, atnācēji uzraugam prasījuši cigaretes, kamēr viņš tās mājiņā meklējis, viens no svešiniekiem iekļuvis teritorijā. Visticamāk, tas arī izraisījis konfliktu, kas beidzies ar sarga nāvi. Viens no aizturētajiem jau iepriekš bijis policijas redzeslokā par miesas bojājumu nodarīšanu un automašīnas zādzību.

Bet 18. augusta naktī Tārgales pagastā aptuveni kilometru no centra esošajās «Sauleskalnu» mājās tika nosists 53 gadus vecais Ziedonis. Aizdomās par nozieguma izdarīšanu aizturēts nogalinātā vīrieša 62 gadus vecais brālis Imants un vēl divi 23 un 24 gadus veci vīrieši. Policijas sniegtā informācija liecina, ka mirušā vīrieša brālis savu vainu notikušajā neatzīst, savukārt gados jaunie vīrieši to atzīst tikai daļēji. Policija nozieguma versijas neizpauž, taču vietējie zina stāstīt, ka abi jaunie vīrieši «Sauleskalnos» ieradušies, lai jaunāko no brāļiem pārmācītu par zādzībām, tostarp mobilā telefona nozagšanu, ko viņš alkohola lietošanas laikā pastrādājis kopā ar draugiem. Ziedonis miris no smagiem sitieniem, visticamāk, spērieniem pa galvu. Aizturēto asinīs konstatētas vairāk nekā divas promiles alkohola.

Vakara Ziņas

Ieraugot šādu nosaukumu, ir tikai divas versijas – Mendeļejeva tabulā ir ierakstīts jauns ķīmiskais elements vai radusies grupa, kas spēlē metālmūziku. Kurš ir pareizais variants? Otrais. “Murgu purvs” ir otrais šīs apvienības EP jeb minialbums, kas seko 2021. gada aprīlī izdotajam debijas darbam “Purva metāls”.

Svarīgākais