Peripetijas Rīgas domē

30.apr
Rīgas domes pagaidu administrācija šorīt vienbalsīgi lēma pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar no amata atstādināto Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu.
 
30.apr
Rīgas pašvaldība šogad varētu sākt piedalīties "ekonomikas sildīšanā", īstenojot projektus 337 miljonus eiro vērtībā, kuriem pašlaik ir augsta gatavības pakāpe, taču to īstenošanai nav līdzekļu.
 
29.apr
Rīgas domes pagaidu administrācija gatavojas pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar no amata atstādināto Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu, liecina administrācijas sēdes darba kārtība.
 
20.apr
Saeimā un pēdējā Rīgas domes sasaukumā nepārstāvētā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) apšauba to, cik tiesiski par Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra (ITC) pagaidu vadītāju ir iecelts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Āris Dzērvāns, informēja partijas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
 
16.apr
Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu uz 29.augustu.
 
16.apr
 Kopš Covid-19 ierobežojumu ieviešanas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" zaudējumi mēnesī sasniedz 2 miljonus eiro, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.
 
16.apr
Gaidot Saeimas lēmumu otro reizi uz vēlāku laiku atlikt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 14.aprīlī galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanas izsludinājusi 6.jūnijā, liecina "Latvijas Vēstnesī" publicētais CVK lēmums.
 
14.apr
Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija 9. aprīlī apstiprināja pašvaldības budžetu 2020. gadam. Rīga ir vienīgā Latvijas pašvaldība, kas nav spējusi apstiprināt šā gada budžetu līdz pat aprīlim. Budžeta ieņēmumi plānoti 935 266 630 eiro, izdevumi – 1 040 571 696 eiro, visvairāk līdzekļu paredzot izglītības nozarei.
 
14.apr
No šodienas Rīgas dome galvaspilsētā reģistrētajām maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenēm ar VAS "Latvijas Pasts" starpniecību sāks piegādāt norēķinu kartes pārtikas iegādei, aģentūru LETA informēja domē. 
 
9.apr
Valdība ceturtdien atbalstīja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu uz 29.augustu, tomēr gala lēmumu būs jāpieņem parlamentam.
 
9.apr
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas tomēr plānots pārcelt uz 29.augustu, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izskatīšanai valdībā iesniegtie grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā.
 
9.apr
Pieņemot pilsētas 2020.gada budžetu, Rīgas pagaidu administratori palielinājuši Rīgas rezerves fonda apjomu līdz 13,87 miljoniem eiro.
 
8.apr
Administratīvā rajona tiesa trešdien noraidīja "Saskaņas" politiķa Nila Ušakova (S) pieteikumu, ar kuru bija pārsūdzēts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojums par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, aģentūru LETA informēja tiesa.
 
8.apr
Sekojot infektologu ieteikumiem, valdošā koalīcija nolēmusi atkal pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datumu. Šoreiz uz 5. septembri. Ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienā šādi aicināja rīkoties Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), taču nu tās priekšsēdētājs Edgars Tavars pieļauj, ka arī šis datums var tikt mainīts.
 
7.apr
Rīgas domes 2020.gada budžeta izdevumi šogad tiek plānoti par 23 miljoniem eiro mazāki, nekā to sākotnēji bija iecerējuši atlaistā sasaukuma politiķi
 
7.apr
Ārkārtējās situācijas laikā, kā arī vienu mēnesi pēc tās, Rīgas dome piešķirs pabalstu ģimenei vai personai, kura ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, noskaidroja domē.
 
7.apr
Rīgas domes pagaidu administrācija ceturtdien, 9.aprīlī, plāno pieņemt pilsētas 2020.gada budžetu, liecina administrācijas sēdes darba kārtība.
 
7.apr
Rīgas domē varu zaudējusī Saskaņa un galvaspilsētas pašvaldību līdz šim neiekarojusī Zaļo un zemnieku savienība aicina atlikt ārkārtas vēlēšanas – pat līdz nākamajam gadam, kad paredzētas kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Partijas šādu iniciatīvu skaidro ar rūpēm par sabiedrības veselību un politiskajiem konkurentiem, taču politisko norišu vērotāji norāda arī uz ieguvumiem, kurus sola jaunā koronavīrusa radītās ārkārtējās situācijas diktētā vēlēšanu atlikšana un iespējamā atkārtotā atlikšana.
 
6.apr
Valdošā koalīcija ir vienojusies Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcelt uz 5.septembri, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem atzina politiķi.
 
3.apr
Rīgas domes pagaidu administrācija šodien attālinātā sēdē nolēma maznodrošinātām, trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm piešķirt dāvanu kartes pārtikas iegādei mazumtirdzniecības veikalos.