Peripetijas Rīgas domē

19.okt
Jaunizveidotais Rīgas domes varas vairākums nodrošinās atalgotus amatus vairāk nekā divām trešdaļām koalīcijas deputātu. Tam gadā būs nepieciešams nepilns pusmiljons eiro.
 
18.okt
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par Rīgas domniekiem piešķirto stāvvietu atļauju maiņu pret sabiedriskā transporta mēnešbiļetēm.
 
16.okt
Cilvēki ātri pie visa pierod. Ceļojot pa Indiju, tu jau pēc nedēļas nepamani kliedzošo piemēslotību uz ielām. Tā sāk likties pašsaprotama. Dzīvojot Rīgā, var arī nepamanīt arvien pieaugošo visatļautību uz ielām un ietvēm. Katrs brauc un novieto savu transporta līdzekli kā grib, kur grib, un dara tā, kā sev izdevīgāk.
 
15.okt
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir pabeigusi Rīgas domes priekšvēlēšanu aģitācijas perioda monitoringu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Kopumā konstatēti 12 iespējami Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi. Lai uzlabotu likuma ievērošanu, NEPLP izstrādās vadlīniju precizējumus un turpmāk veiks arī plašākus preventīvos pasākumus.
 
15.okt
Viesnīcu īpašnieki var cerēt vismaz uz dialogu ar Rīgas domes jauno vadību, kas apsver iespēju krīzes māktajai nozarei palīdzēt ar atlaidēm nekustamā īpašuma nodoklim. Ir piedāvājums arī turpināt pelnīt. Nedaudz, bet tomēr.
 
13.okt
Pirms gadiem desmit vienā pasākumā sanāca parunāt ar kādu krievu valodā iznākoša preses izdevuma redaktori, kura labi pazina tolaik vēl tikai pirmos gadus Rīgā saimniekojošo Nilu Ušakovu. Lai arī viņas vadītais medijs bija draudzīgi noskaņots gan pret pašu Ušakovu, gan partiju “Saskaņa”, privātā sarunā viņa neslēpa skepsi. “Visa viņa darbība ir vērsta uz PR. Patiesībā pilsētā saimnieko un reālās lietas bīda citi, kurus interesē tikai naudas plūsmas. Diemžēl tas viss nebeigsies labi,” viņa prognozēja.
 
11.okt
Vēlēšanu kampaņu izmaksas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās bijušas krietni lielākas, nekā līdz šim publiski izskanējis, jo iepriekš apkoptajai informācijai par reklāmu izvietošanu 1,3 miljonu eiro apmērā, tagad klāt pievienoti arī citi izdevumi, tādējādi kopējo izdevumu summu pārsniedzot par 2,2 miljoniem eiro, šovakar vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
 
9.okt
Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija saviem darbiniekiem un izpilddirektora pienākumu izpildītājai Ivetai Zalpēterei maksājusi dāsnas piemaksas otras algas apmērā, kā arī uz atvadām izmaksājusi naudas balvas, noskaidroja aģentūra LETA.
 
7.okt
Rīgas dome cenšas sagatavoties iespējamiem nākamiem Covid-19 ierobežojošiem pasākumiem, izriet no Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (APP) sacītā TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
6.okt
Jaunie Rīgas domnieki atbilstoši jau iepriekš sadalītajām atbildības nozarēm sadalījuši Rīgas domes komiteju priekšsēdētāju amatus. To vietnieki tiks ievēlēti tuvākajā laikā, bet joprojām nav skaidrs, cik un, galvenais, vai amati tiks opozīcijai.
 
5.okt
Pirmdien, 5.oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis sasauca Rīgas domes patstāvīgo komiteju sēdes, kurās amatos apstiprināja komiteju priekšsēdētājus.
 
5.okt
Šodien Rīgas domes ārkārtas sēdē tika ievēlētas Rīgas domes pastāvīgās komitejas.
 
5.okt
Ar daļēju opozīcijas atbalstu par Rīgas mēru kļuvušais Mārtiņš Staķis pirmo kritiku saņēma vēl pirms darba uzsākšanas. Opozīcijai šķiet vismaz aizdomīga jaunās koalīcijas vēlme gan pēc lielā vicemēru skaita, gan komiteju priekšsēdētāju divu vietnieku amatu izveide. Turklāt visi šie amati būs apmaksāti.
 
3.okt
Ir beidzot sanākusi pirmā Rīgas domes sēde, un vinnējušās partijas ir sadalījušas savus ietekmes areālus. Redzams uzreiz, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas tik tikko ietika domē, ir dabūjusi neproporcionāli pārāk daudz varas, bet nu tas laikam ir saistībā ar pārējo koalīcijas ļaužu bailēm no huligāniskās partijas, kura visus terorizē.
 
2.okt
Rīgas dome šodien ievēlēja trīs domes priekšsēdētāja vietniekus, šajos amatos apstiprinot Vilni Ķirsi (JV), Lindu Ozolu (JKP) un Edvardu Smiltēnu (NA/LRA).
 
2.okt
Jau ziņots, ka šodien Rīgas domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par galvaspilsētas domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Mārtiņš Staķis (APP).
 
2.okt
Šodien pēc ievēlēšanas Rīgas domes priekšsēdētāja amatā Mārtiņš Staķis (APP) neuzlika mēra amata simbolu - ķēdi.
 
2.okt
Šodien Rīgas domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par galvaspilsētas domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Mārtiņš Staķis (APP).
 
2.okt
Rīgas mēram un viņa vietniekiem kopumā būs 11 padomnieki, šodien pirmajā Rīgas domes sēdē atklāja Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis (APP).