Latvijas simtgade

15:51
2018. gada 26. oktobrī bērni un jaunieši no visas Kurzemes pulcēsies Talsos, Labo darbu festivālā. Festivāls notiks Valsts izglītības satura centra Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” ietvaros, kuru Kurzemē organizē Talsu novada Bērnu un jauniešu centrs.
 
11:19
Saglabājas vairāki trūkumi un riski, kas liedz kvalitatīvi sekot līdzi kopējam finansējuma izlietojumam valsts Simtgades pasākumiem, norādīts Valsts kontroles revīzijā par Latvijas 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.
 
10:05
Latviešu kino šobrīd piedzīvo sava veida uzplaukumu – valsts īstenotā atbalsta politika ļauj tapt kā dokumentālajam kino, tā arī īsfilmām, animācijas filmām un pilnmetrāžas spēles kino. Ne velti Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” tiek atbalstītas 16 filmas. Šobrīd pašmāju kino ir ļāvis veselai grupai autoru ne vien īstenot savas idejas, bet arī uzlabot savas profesionālās iemaņas. Režisors Dāvis Sīmanis norāda, ka kino attīstības veicināšana noteikti ir jāturpina, lai mēs varētu raudzīties nākotnē ar pozitīvu skatu.
 
7:55
Ņujorkā no šodienas līdz 21.oktobrim norisināsies pirmais Baltijas valstu filmu festivāls, liecina portāla "latviesi.com" informācija.
 
Vakar, 20:30
Latvijas valsts simtgade kopumā un tās lielnotikums Latvijas filmas Latvijas simtgadei veicina Latvijas kino popularitāti un veido priekšstatu par latviešu filmu spēju veicināt sabiedrības izaugsmi, atklāj pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar TNS veiktais iedzīvotāju pētījums.
 
Vakar, 18:50
Kopumā četros„Maxima Latvija" veikalos šogad nonākusi aptuveni 1000 kilogramu liela „Latvijas Mazpulki" bērnu izaudzēto sīpolu raža, kas iepakota Latvijas karoga krāsās. Simtgadei veltīto sīpolu audzēšanā iesaistījās 33 bērni no visas Latvijas. Lielāko sīpolu ražu izdevies izaudzēt brāļiem Lūšiem no Daugmales mazpulka.
 
Vakar, 17:30
Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Jēkabpilī tika realizēts projekts Kur dzīvo Latvija?, un rezultāts ir bērnu veidota oriģināla animācijas filma, kas ir dāvana ne vien Latvijai, bet arī ārzemēs dzīvojošiem latviešu bērniem.
 
Vakar, 16:30
«Lai arī ļoti daudzi cilvēki žēlojas un sūdzas par dzīvi, man gribas teikt, ka šodien dzīve Latvijā ir daudz, daudz vieglāka un labāka nekā manā bērnībā. Ja vēl aizdomājos, kā dzīvoja mani vecāki kara un pēckara laikā, to nevar pat salīdzināt,» saka Krustpils kultūras nama jauktā senioru kora Atvasara dalībniece Ausma Dombrovska.
 
Vakar, 10:42
Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 2018. gada 3. novembra līdz 2019. gada 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “PORTRETS LATVIJĀ. 20. GADSIMTS. Sejas izteiksme”. Projekts norisināsies vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē ARSENĀLS (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26).
 
Vakar, 0:00
Baltijas valstis ir parakstījušas saprašanās memorandu par Digitālā Baltijas ceļa ar jaunās paaudzes 5G mobilo tīklu drošākai, ātrākai un ērtākai satiksmei nākotnē. LMT Straume piedāvā video stāstu, kā notiks 5G tehnoloģiju attīstība Via Baltica ietvaros un kā digitālā infrastruktūra uzlabos Baltijas valstu iedzīvotāju ikdienu.
 
16.okt
Šīs nedēļas nogalē 20. līdz 22. oktobrim Jūrmala kļūs par Latvijas goda galvaspilsētu, svinot Latvijas valsts simtgadi festivālā “Latvijas Goda aplis”. Galvenās festivāla aktivitātes norisināsies tieši Dzintaru koncertzālē, kur baudīsim mākslinieces Lienes Mackus lielizmēra skulptūru izstādi, Jāņa Šipkēvica un Katarinas Henrisones (Katarina Henryson)inspirētas muzikālās performances sadarbībā ar kori “Balsis” un “Voice Improvisation Ensemble” no Zviedrijas, kā arī Roberta Rubīna audiovizuālās projekcijas “Gaismas toņu mistērija” un izstādi “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei”.
 
16.okt
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) šodien atgriežas no Slovākijas, kur nedēļas nogalē sniedza koncertu “Bratislavas mūzikas festivālā”. Latvijas valsts simtgadei veltītā turneja turpināsies jau šonedēļ, kad LNSO dosies uz Francijas, Šveices un Vācijas nozīmīgām koncertzālēm. Ar Pētera Vaska, Sergeja Rahmaņinova un Pētera Čaikovska skaņdarbiem orķestris uzstāsies tādās pazīstamās vietās kā Parīzes filharmonija, Eksanprovansas Grand Thé?tre un Štutgartes Liederhalle Bēthovena zāle. Turnejas programmu Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja klausīties 18. oktobrī plkst. 10.00 Lielajā ģildē, piedaloties vijolniecei Magdalēnai Gekai.
 
16.okt
Svinot Latvijas valsts simtgadi, tapis video, kas ļauj izzināt svarīgus un iedvesmojošus Latvijas vēstures notikumus. Video režisors ir Lielā Kristapa laureāts Juris Kursietis.
 
16.okt
Lai izglītotu bērnus par graudaugu lomu uzturā un aicinātu tos vairāk izvēlēties ēdienreizēs, skolās jau sesto gadu notiks “Vislatvijas putras programma”, kurā vairāk nekā 300 izglītības iestādes dažādos Latvijas reģionos piedalās Simtgades putras čempionātā. Šogad Putras programma veltīta putrai kā mūsu kultūras mantojumam.
 
16.okt
Nedēļas nogalē Arēna Rīga hokeja kluba Dinamo Rīga spēles laikā ar skanīgām Milleru Balandīnu ģimenes un Lienes Šomases radošās studijas bērnu dziesmām un pārsteidzošu fizikas eksperimentu šovu - pašu gatavotu saldējumu, dūmojošiem dzērieniem un skaļiem sprādzieniem Brīvo mākslinieku apvienības "Pieaugušie bērni" izpildījumā tika atklāta "Labo darbu nedēļa 2018". Līdzjutēji tika aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs, ko rīkoja labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv", lai popularizētu Labo darbu nedēļas jēgu un būtību, kā arī piesaistītu ziedojumus aktuālāko mērķu sasniegšanai.
 
15.okt
18.novembrī vēsturisko vērtību un mākslinieciskās unikalitātes pērlē – Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" –, svinot mūsu valsts 100.jubileju, norisināsies krāšņa, gracioza, eleganta un svinīga Latvijas simtgades balle vislabākajās balles tradīcijās. Dāmām un kungiem būs iespēja baudīt labākās balles tradīcijas – īpaši piemeklētu muzikālu vakara programmu pacilājošā atmosfērā, izmeklētus dzērienus un uzkodas, kā arī izjust Rīgas baļļu kādreizējo varenību. Dreskods: kungiem – tumšs uzvalks, dāmām – garās vakarkleitas.
 
15.okt
Ceturtdien, 18.oktobrī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā, tiks atvērts Nacionālās enciklopēdijas drukātais sējums “Latvija” – populārzinātniska enciklopēdija latviešu valodā.
 
15.okt
Noslēdzies fotokonkurss jauniešiem “Es = Latvija”, un ir noskaidroti divpadsmit darbi, kurus šī gada 1.novembrī izstādīs parlamentā un 18.novembrī – Latvijas Nacionālajā teātrī, kur notiks Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai veltītā Saeimas svinīgā sēde. Konkursa uzvarētāji ir: Signija Jeste un Oskars Ozoliņš no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Ilma Kupcova no Daugavpils Universitātes, Miks Zaķis no Talsu novada vakara un neklātienes vidusskolas, Lija Jēgere no Jaņa Rozentāla mākslas skolas, Annija Neretniece no Salacgrīvas vidusskolas, Kristiāna Mame no Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas, Linda Katrīna Isada no Brocēnu vidusskolas, Elīna Bērziņa no Aknīstes vidusskolas un Dāvids Birulis. Kopumā konkursam 64 autori pieteica 157 darbus. Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi un Lāčplēša dienu, kā arī, lai veicinātu patriotismu un nacionālo apziņu, jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem bija aicināti piedalīties fotokonkursā “Es = Latvija”. Konkursam varēja iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās attēlota piederības sajūta Latvijai, cildinot mūsu valsts dabas skaistumu, kultūras daudzveidību, patriotisma tradīcijas un valsts simbolus.
 
15.okt
Sestdien, 3. novembrī, plkst. 12.00 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus ceturto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Tekstu īpaši šim nolūkam ir radījis dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš, popularitāti guvušā romāna “Skolotāji” autors. Lai rakstītu diktātu klātienē vienā no deviņām Latvijas pilsētām – Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Jelgavā vai kādā no trim izglītības iestādēm Rīgā, interesentus aicinām pieteikties lapā www.raksti.org, savukārt rakstīt diktātu tiešsaistē varēs tajā pat vietnē bez iepriekšējas reģistrācijas.
 
15.okt
No šodienas līdz 15.novembrim Rīgas domē būs apskatāma "Izo Art" mākslas studijas studentu un pasniedzēju oriģināldarbu izstāde, kas veltīta Latvijas simtgadei, informēja Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.
 
 
#{#}