Latvijas simtgade

10.sep
Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā Hanana Halfana Obaid Ali Al Madhani šodien nodeva savas valsts dāvinājumu Latvijai simtgadē - paklāju, kas simbolizē vīziju par mieru un sieviešu līdztiesību.
 
9.sep
Ārlietu ministrijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atklāja ārlietu dienesta simtgadei veltīto izstādi.
 
7.sep
Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba bataljona simtgadi, NBS komandieris Leonīds Kalniņš novēlēja karavīriem priekšzīmīgu un izcilu uzdevumu izpildi, augstu operacionālo gatavību un nemitīgu attīstību.
 
28.aug
«Pastāvēs, kas draudzēsies!» Ar šādu devīzi sestdien, 31. augustā, visas dienas garumā – no pulksten 10 līdz 20.30 – savu simtgadi atzīmēs Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB). Laipni gaidīts būs ikviens. Ieeja bez maksas.
 
24.aug
Šodien, Rīgā, VEF kultūras pilī, norisinājās Latvijas valsts vienaudžu salidojums. Šis ir jau trešais simtgadnieku salidojums.
 
20.aug
Šodien ar mākslinieku devīzi "Ne dienu bez līnijas" Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) uzsākusi simtgades svinības. Simtgades svinību ietvaros notika ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.
 
20.aug
Šodien ar mākslinieku devīzi "Ne dienu bez līnijas" Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) uzsāks simtgades svinības.
 
10.aug
Latvijas Jūras spēku un ārvalstu kuģu apkalpes, atzīmējot Latvijas armijas Kara flotes simtgades svinības, sestdien devās nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, kur pulcējās vairāki simti cilvēku, lai noraudzītos svinīgajā ceremonijā.
 
8.jun
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Aviācijas bāzē Lielvārdē šodien vairāki tūkstoši iedzīvotāju un aicināto viesu apmeklēja Gaisa spēku simtajai gadadienai veltītu pasākumu.
 
6.jun
Latvijas Nacionālais teātris ir pelnījis mūsdienīgu teātra zāli, nevis pielāgotu kostīmu noliktavu vai ogļu pagrabu, kā tas bijis un ir līdz šim. Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis metu konkursu par Latvijas Nacionālā teātra piebūvi Simtgades alejā. Teātra jauno piebūvi varētu sākt būvēt ap 2022. gadu, kad būs beidzies līgums ar pašreizējo tenisa kortu apsaimniekotāju.
 
3.mai
Nacionālajā muzejā Latvijas muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts" tika izstādīts muzeja jaunieguvums - ceļojošais Latvijas simtgades karogs, kas turpmāk būs apskatāms šīs izstādes sadaļā "Latvieši pasaulē". Pasākumā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
26.apr
Atceroties mūsu senčus, kas pirms simts gadiem ar ieročiem rokās aizstāvēja tikko dzimušo Latvijas valsti, jaunās simtgades pirmais gads tiek aizvadīts varonības un drosmes zīmē. Arī nākotnes Latviju veido cilvēki, kuri izvēlas rīkoties, iesaistīties un varēt. Mūsdienu varoņi ir sastopami mums visapkārt, tādēļ Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina novērtēt un izcelt savus līdzcilvēkus, kas iedvesmo un var būt varonības paraugs citiem.
 
26.apr
Par godu savai 100 gadu jubilejai, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) darbinieki un viņu ģimenes locekļi Lielās talkas dienā, 27.aprīlī, Daugavpils novadā stādīs liepas un ozolus.
 
24.apr
Pusdienu gatavošana kādai sievietei no Jelgavas izvērtās īstos svētkos, pateicoties Simtgades loterijai, raksta "latloto.lv".
 
12.mar
Simtgades svinībām paredzēto līdzekļu novirzīšana vēža ārstēšanai vairs nav iespējama, šodien Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē norādīja priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).
 
28.feb
Vēl tikai dažas dienas, līdz 5. martam, var iesniegt pieteikumus metu konkursam par Dailes teātra skvēra labiekārtošanu. Dailes teātra priekšlaukums un skvērs ar katru gadu vairāk nolietojas un apkauno teātra kā kultūras iestādes reputāciju. Kādu laiku var aizbildināties, ka nav naudas, bet reiz tomēr ir jāpieņem lēmums un ierakumus atgādinošais laukums ir jāsaved kārtībā.
 
13.feb
Mēnesi pirms filmas pirmizrādes, īpašā gaisotnē Kaņepes Kultūras Centrā skatītāji tika iepazīstināti ar režisora Gata Šmita filmas “1906” oficiālo reklāmas rullīti. Visi interesenti var gūt pirmo iespaidu par gaidāmo krimināldrāmu, noskatoties filmas treileri internetā. Filmas pirmizrāde notiks 13. martā, bet kinoteātros Latvijā filma būs skatāma no 15. marta. “1906” ir noslēdzošā spēlfilma programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma: “Priecājos, ka veiksmīgo un žanriski daudzveidīgo programmu Latvijas filmas Latvijas simtgadei noslēdz Gata Šmita darbs “1906”, jo šī filma piedāvā neierastu rakursu uz 1905.-1906. gada notikumiem. Tas ir stāsts ne tikai par konkrētu Latvijas vēstures posmu, bet arī par tālaika radošo bohēmu un jauniem cilvēkiem - dēkaiņiem, avantūristiem un riska cienītājiem; arī viņi ir piedalījušies vēstures veidošanā, lai gan nebūt ne ideālu, bet gan sava rakstura dēļ. Atzīstami, ka Latvijas kino strādā režisors Gatis Šmits, kurš piedāvā asa sižeta darbu un vēlas strādāt Latvijas kino joprojām tik retajā vēsturiskās piedzīvojumu drāmas žanrā”. Filmas režisors Gatis Šmits ir pazīstams ar filmu “Seržanta Lapiņa atgriešanās” un izrādēm Jaunajā Rīgas teātrī. Scenārijs krimināldrāmai “1906” tapis kopā ar scenārija līdzautori - Martu Elīnu Martinsoni, balstoties uz Ingas Rozentāles lugu “1906. Trakāk vēl kā piektā gadā.”
 
23.jan
Latvijas simtgades pasākumi turpinās ar mazāku jaudu un skaļumu. Laika periods līdz 2021. gadam tiks aizvadīts Latvijas simtgades zīmē, bet tik vērienīgi, kā 2018. gadā, vairs nav plānots svinēt. Par naudas izlietojumu ir un būs jāatskaitās Kultūras ministrijai, kā arī naudu uzmanīt solījusi Valsts kontrole.
 
10.jan
Rīt Latvijas Kara muzejā (LKM) atklās ekspozīciju Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš. 1918–1920, kas ir muzeja nozīmīgākais valsts simtgades projekts.