Latvijas simtgade

26.jan
Šodien Ludzā notiks Latgales atbrīvošanas cīņu simtgades svinības, kuras rīko Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljons sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību.
 
10.jan
Piedalījās Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, ultūras ministrs Nauris Puntulis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis. Uzstājās mūzikas grupa DAGAMBA.
 
1.dec 2019
Šodien tiek atzīmēta Latvijas muitas dienesta dibināšanas diena - šogad aprit 100 gadu, kopš tika izveidota neatkarīgas Latvijas valsts muita, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).
 
7.nov 2019
Rēzeknē šodien Valsts robežsardze aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju un viesi apmeklēt lielākos Valsts robežsardzes simtgadei veltītos svinīgos pasākumus.
 
2.okt 2019
Simtgades svinības nav mainījušas iedzīvotāju patriotisma līmeni, kaut arī svinību virsmērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrības valstsgribu (vēlēšanos veidot valsts un nācijas nākotni), piederības sajūtu valstij un mīlestību pret Latvijas zemi – šāds secinājums izriet no Valsts kontroles saimnieciskā gada pārskata par 2018. gada valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.
 
10.sep 2019
Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā Hanana Halfana Obaid Ali Al Madhani šodien nodeva savas valsts dāvinājumu Latvijai simtgadē - paklāju, kas simbolizē vīziju par mieru un sieviešu līdztiesību.
 
9.sep 2019
Ārlietu ministrijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atklāja ārlietu dienesta simtgadei veltīto izstādi.
 
7.sep 2019
Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba bataljona simtgadi, NBS komandieris Leonīds Kalniņš novēlēja karavīriem priekšzīmīgu un izcilu uzdevumu izpildi, augstu operacionālo gatavību un nemitīgu attīstību.
 
28.aug 2019
«Pastāvēs, kas draudzēsies!» Ar šādu devīzi sestdien, 31. augustā, visas dienas garumā – no pulksten 10 līdz 20.30 – savu simtgadi atzīmēs Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB). Laipni gaidīts būs ikviens. Ieeja bez maksas.
 
24.aug 2019
Šodien, Rīgā, VEF kultūras pilī, norisinājās Latvijas valsts vienaudžu salidojums. Šis ir jau trešais simtgadnieku salidojums.
 
20.aug 2019
Šodien ar mākslinieku devīzi "Ne dienu bez līnijas" Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) uzsākusi simtgades svinības. Simtgades svinību ietvaros notika ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.
 
20.aug 2019
Šodien ar mākslinieku devīzi "Ne dienu bez līnijas" Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) uzsāks simtgades svinības.
 
10.aug 2019
Latvijas Jūras spēku un ārvalstu kuģu apkalpes, atzīmējot Latvijas armijas Kara flotes simtgades svinības, sestdien devās nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, kur pulcējās vairāki simti cilvēku, lai noraudzītos svinīgajā ceremonijā.
 
8.jun 2019
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Aviācijas bāzē Lielvārdē šodien vairāki tūkstoši iedzīvotāju un aicināto viesu apmeklēja Gaisa spēku simtajai gadadienai veltītu pasākumu.
 
6.jun 2019
Latvijas Nacionālais teātris ir pelnījis mūsdienīgu teātra zāli, nevis pielāgotu kostīmu noliktavu vai ogļu pagrabu, kā tas bijis un ir līdz šim. Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis metu konkursu par Latvijas Nacionālā teātra piebūvi Simtgades alejā. Teātra jauno piebūvi varētu sākt būvēt ap 2022. gadu, kad būs beidzies līgums ar pašreizējo tenisa kortu apsaimniekotāju.
 
3.mai 2019
Nacionālajā muzejā Latvijas muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts" tika izstādīts muzeja jaunieguvums - ceļojošais Latvijas simtgades karogs, kas turpmāk būs apskatāms šīs izstādes sadaļā "Latvieši pasaulē". Pasākumā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
26.apr 2019
Atceroties mūsu senčus, kas pirms simts gadiem ar ieročiem rokās aizstāvēja tikko dzimušo Latvijas valsti, jaunās simtgades pirmais gads tiek aizvadīts varonības un drosmes zīmē. Arī nākotnes Latviju veido cilvēki, kuri izvēlas rīkoties, iesaistīties un varēt. Mūsdienu varoņi ir sastopami mums visapkārt, tādēļ Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina novērtēt un izcelt savus līdzcilvēkus, kas iedvesmo un var būt varonības paraugs citiem.
 
26.apr 2019
Par godu savai 100 gadu jubilejai, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) darbinieki un viņu ģimenes locekļi Lielās talkas dienā, 27.aprīlī, Daugavpils novadā stādīs liepas un ozolus.