Svētdiena, 24.septembris

redeem Agris, Agrita

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Rēzeknē ar vērienu atzīmēs Valsts robežsardzes simtgadi

© Dmitrijs Suļžics/F64

Rēzeknē šodien Valsts robežsardze aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju un viesi apmeklēt lielākos Valsts robežsardzes simtgadei veltītos svinīgos pasākumus.

Plkst.14 pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" norisināsies vērienīga Iekšlietu ministrijas iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku vienību parāde, kurā varēs redzēt Valsts robežsardzes, Valsts robežsardzes koledžas, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Zemessardzes vienības. Parādē piedalīsies arī Valsts robežsardzes sieviešu vienība.

Parādē varēs aplūkot tādu Valsts robežsardzes tehniku kā apvidus automašīnas, kvadriciklus, sniega motociklus, motorlaivu, kā arī helikopterus.

Savukārt Festivāla parkā no plkst.12 līdz 17 norisināsies informatīvs pasākums un tehnikas izstāde, kurā varēs apskatīt robežsardzes ieročus, bruņojumu, tehniskos un speciālos līdzekļus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Zemessardzes tehniku un bruņojumu, Valsts robežsardzes koledžas trauksmes grupas ekipējumu un dažādu valstu personu apliecinošu dokumentu paraugus.

Pasākuma laikā bērni un jaunieši varēs piedalīties tādās aktivitātēs kā "Sagūsti robežpārkāpēju", "Roku spēku pārbaude un "Personas sejas identifikācija".

Tāpat norisināsies kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumi.

Šogad visā Latvijā ar virkni daudzveidīgu pasākumu tiek atzīmēta Valsts robežsardzes simtgade, jo pamatojoties uz 1919.gada 7.novembra Latvijas armijas virspavēlnieka Jāņa Baloža izdoto pavēli par robežsargu priekšnieka amata izveidošanu un robežsargu vienību formēšanu, pirms simts gadiem tika izveidota robežsardze.