Eirovīzija 2014

Vakar, 9:12
Šo pirmdien, 10. maijā, Latvijas Televīzijas (LTV) Eirovīzijas delegācija ar dziedātāju Samantu Tīnu priekšgalā sēdīsies lidmašīnā Rīga–Amsterdama, lai dotos uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu. Diemžēl spiestā kārtā nācies mainīt delegācijas vadītāju un cerams, tfu, tfu, tfu!, ka vēl kādas korekcijas neieviesīs pirms izlidošanas plānotie kovidtesti.
 
4.mai
Dziedātāja Samanta Tīna šodien rīko tikšanos tiešsaistē pirms došanās uz Nīderlandi, lai piedalītos 65.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, aģentūru LETA informēja Latvijas Televīzijā.
 
4.apr
Mikroblogošanas vietnē "Twitter" Stīvens Rosenbergs ievietojis video, kurā ir redzams, kā viņš uz klavierēm izpilda visas 39 Eirovīzijas dziesmas.
 
1.apr
Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss Roterdamā maijā notiks skatītāju klatbūtnē, ceturtdien paziņojuši organizatori.
 
31.mar
Aicinām noteikt nemainīgu kārtību, kas garantē pastāvīgu sabiedrības līdzdalību, izvēloties Latviju pārstāvošo dziesmu Eirovīzijas dziesmu konkursā.
 
31.mar
Dziedātājas Samantas Tīnas dziesma “The Moon is Rising” un tās videoklips jau kopš iznākšanas brīža piesaistījis plašu uzmanību - divu nedēļu laikā to YouTube platformā apskatījuši jau vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku, vēsta "Betasafe".
 
29.mar
Jau vēstīts, ka dziedātājas Samantas Tīnas videoklips dziesmai, ar kuru viņa šogad piedalīsies Eirovīzijā, izsaucis asu kritiku par tajā redzamo homoseksuālo attiecību un transpersonu reprezentāciju. Tagad Samanta komentējusi izvērsušos skandālu.
 
27.mar
Baltkrievija ir izslēgta no maijā paredzētā starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa, jo tā organizatori ir noraidījuši divas Baltkrievijas iesniegtās dziesmas kā neatbilstošas konkursa nepolitiskajam raksturam.
 
25.mar
Dziedātāja Samanta Tīna sociālajā vietnē Instagram dalījusies ar vēstījumu par attieksmi.
 
23.mar
Mūziķis Kaspars Pudniks paudis kritisku nostāju par Samantas Tīna dziesmu "The Moon Is Rissing", ar kuru dziedātāja piedalīsies šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā.
 
21.mar
Jau kādu laiku virmo diskusijas par Samantas Tīnas Eirovīzijas dziesmu «The Moon Is Rising», tās videoklipu un tā filmēšanas vietu. Izrādās, filmēšana noritējusi itin ekstremālos apstākļos.
 
16.mar
12. marta vakarā Latvijas Televīzijas raidījumā “Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu” skatītājiem tika prezentēts dziesmas “The Moon is Rising” videoklips. Klipa filmēšanas process komandai bija radošs izaicinājums un vēl nebijusi profesionāla pieredze, jo tas tika filmēts ar telefonu.
 
15.mar
Piektdien beidzot bija iespējams iepazīties ar Samantas Tīnas sagatavoto dziesmu Eiropas dziesmu konkursam "Eirovīzija 2021". Kamēr viedokļi par dziesmu atšķiras, Samanta sociālajā vietnē Instagram dalījusies ar zīmīgu vēsti.
 
13.mar
N-tās nedēļas LTV raidījumu ciklā “Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu” perinājuši intrigu, kāda tad būs Latvijas šā gada Eirovīzijas dziesma, piektdienas vakarā Eirovīzijas komandas dalībnieki beidzot ļāva priekškaram krist. Kādi ir pirmie iespaidi?
 
12.mar
Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa organizētāji noraidījuši Baltkrievijas dziesmu, jo tajā izsmietas demonstrācijas pret Baltkrievijas autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko.
 
12.mar
Šo piektdien, 12. martā, pulksten 21 LTV1 un Replay.lv. ēterā, raidījumu cikla “Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu” pēdējā sērijā, notiks dziedātājas Samantas Tīnas 2021. gada Eirovīzijas dziesmas pirmizrāde.
 
10.mar
Starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija”, kas maijā gaidāms Roterdamā, Krieviju pārstāvēs dziedātāja Maniža ar dziesmu “Russian woman” jeb “Krievu sieviete”.
 
4.mar
Pareizticīgo baznīca Kiprā asi kritizējusi dziesmu, ar kuru valsts piedalīsies Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā. Elenas Sagrinu dziesma "El Diablo" izpelnījusies kritiku, jo tajā tiek dziedāts par iemīlēšanos velnā. Kipras pareizticīgā baznīca otrdien aicināja valdību atsaukt šo dziesmu no Eirovīzijas. "Aizstājiet to ar citu, kas pauž mūsu vēsturi, tradīcijas un to, par ko iestājamies," paziņojusi baznīca. Kipras prezidenta Nika Anastasiada preses pārstāvis intervijā televīzijā trešdienas rītā paziņoja, ka dziesma no konkursa netiks atsaukta. Viņš atsaucās uz māksliniecisko brīvību un norādīja, ka tas ir dziesmu konkurss un ka tam nav jāpiešķir nevajadzīga dimensija. Tikmēr vairāk nekā 16 000 cilvēku internetā parakstījuši petīciju pret "El Diablo". Dziesmas dēļ pagājušajā piektdienā pa telefonu tika izteikti anonīmi draudi aizdedzināt Kipras Valsts raidorganizācijas (RIK) ēku. Valsts televīzija vēlāk nāca klajā ar skaidrojumu par dziesmas saturu, norādot, ka dziesmā netiek godināts velns, bet tā vēsta par cīņu staro labo un ļauno. "El Diablo" autori ir Džimijs Tornfelds, Laurella Barkere, Oksa un Tomass Stengards.
 
21.feb
Jau divus piektdienas vakarus Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā bijis iespējams vērot dziedātājas Samantas Tīnas gatavošanās procesu ceļā uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu. Raidījumu cikls saucas “Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu”, lai gan precīzāk droši vien būtu “kā atkal neizgāzties Eirovīzijā”, “Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu, ja gadījumā tur kaut kas notiks” vai kā tamlīdzīgi...
 
3.feb
2021.gada Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss Roterdamā maijā, visticamāk, notiks bez skatītājiem, trešdien paziņojuši pasākuma organizatori.