Latvija līgo!

21.jun
Svētkus vajag baudīt - drīkst ēst to, ko sirds kāro, bet jāatceras, ka gastronomiska svinēšanai nedrīkstētu ieilgt uz vairākām dienām. Tāpēc uztura speciālistes Diāna Jakuboviča un Ilze Lutere atgādina, kas jāņem vērā līgotājiem, lai pēc svētkiem izdotos ātri atgriezties pie veselīgiem uztura paradumiem.
 
21.jun
Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 47 185 Jāņi un 9820 Līgas, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) iedzīvotāju reģistra dati.
 
21.jun
Straujiem soļiem tuvojas gada īsākā un maģiskākā nakts! To sagaidot, īpaši līksmu un lustīgu videosveicienu saviem atbalstītājiem sagādājuši sabiedrības mīluļi – dziedātājs Lauris Reiniks, ētera personība Maija Rozīte-Krištopane un tautā iemīļotās aktrises, BENU Aptiekas Goda seniores Regīna Devīte un Ilze Vazdika, kas arī dalās savā Jāņu noskaņojumā un iecienītākajās līgošanas tradīcijās.
 
21.jun
Dziedniece un gaišreģe Diāna Audre atklāj, ka saulgriežu laikā enerģētiski spēcīgākās ir trīs dienas - 20., 21. un 22.jūnijs, vēstīts Laumas Lapsas materiālā "Saulgriežu rituāli skaistākai dzīvei" izdevumā "Privātā Dzīve".
 
21.jun
Šodien daudzviet Latvijā svinēs vasaras saulgriežus - gada garāko dienu un īsāko nakti, liecina pašvaldību sniegtā informācija.
 
21.jun
Šodien plkst.12.13 būs vasaras saulgrieži, liecina informācija portālā "timeanddate.com".
 
20.jun
Līgo svētki un brīvdienas strauji tuvojas, bet jau šobrīd ir aktivizējušies ne vien odi un mušas, bet arī bites, dunduri, lapsenes, irši un citi kukaiņi, kuri svētku baudīšanu piemājas dārzā vai pie dabas var padarīt ne vien sāpīgu, bet dažkārt pat dzīvībai bīstamu. Tādēļ par to, kā pasargāt sevi no kukaiņu dzēlieniem un rīkoties kukaiņu kodumu gadījumā, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
 
20.jun
Runājot par 23. jūnijā un 24. jūnijā svinamiem svētkiem, viena daļa Latvijas iedzīvotāju tos sauc par Līgo svētkiem, citi – par Jāņiem. Tulkošanas birojs un mācību centrs “Skrivanek” skaidro, ka pareizāk šos svētkus būtu dēvēt par Jāņiem.
 
20.jun
Ir pienācis Jāņu laiks! Tiek plānotas svinību aktivitātes un mielasts. Kā Jāņu svinības un mielastu padarīt pēc iespējas veselīgāku? Kādi ir ieteicamākie ēdieni veselīgam Jāņu galdam? Un par kādiem drošības pasākumiem nedrīkstam aizmirst? Iesaka BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Sintija Jureviča.
 
20.jun
Latvijas Televīzijas Laika ziņu redaktors Toms Bricis svētdien dalījies ar jaunāko prognozi Jāņiem.
 
18.jun
Būsiet pārsteigti, bet “alus vēders” mēdz būt ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm, turklāt nepareizas diētas dēļ tas nereti izveidojas arī aktīvā dzīvesveida atbalstītājiem, apliecina Veselības centru apvienības (VCA) uztura speciāliste Anita Baumane. Viņa arī atgādina apdomāt, cik daudz ikdienā vai svētkos lietot alu, jo alū viltīgi slēpjas šķidrās kalorijas. 
 
18.jun
Arī Jāņu siers šogad ir palicis dārgāks. Par nelielu ritulīti šī tradicionālā Jāņu ēdiena jau ir jāmaksā 10 eiro. Jāņu sieru iespējams pagatavot arī pašiem, turklāt izmantojot veikalā nopērkamos produktus. Man neliels siera ritulītis izmaksāja aptuveni 3 eiro.
 
17.jun
Latvijas Televīzijas Laika Ziņu redaktors Toms Bricis norāda, ka pēc lielajām lietavām šonedēļ ilgāks sausuma periods nav saskatāms.
 
16.jun
Tuvojas vasaras saulgrieži un viens no svētku mielasta sastāvdaļām ir Jāņu siers
 
16.jun
Jāņu tuvošanās laiks ir pateicīgs ne vien Jāņu zāļu vākšanai rotāšanās nolūkos, bet arī dažādu ārstniecības augu ievākšanai. Kādi ārstniecības augi ir aktuāli un vācami šajā laikā un kādiem nolūkiem tos lieto? Kuras Jāņu zāles ir piemērotākās vainagiem un mājas rotāšanai? Kāda piesardzība jāievēro, vācot augus? Stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
 
16.jun
Atjaunojot deju ansambļa “Daiļrade” dibinātājas un ilggadējas mākslinieciskās vadītājas Silvas Štelfas iedibināto tradīciju, 18. jūnijā plkst. 18.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā notiks RKTMC “Mazā ģilde” visu paaudžu deju kolektīvu lielkoncerts “Vidusvasaras dzīvestības”. Koncertu vadīs bērnu tautas deju ansambļa “Dzintariņš” absolvente aktrise Zane Burnicka. Koncerta veidotājs - vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš.
 
16.jun
Meteorologs Jānis Trallis apstiprinājis jau iepriekš izskanējušo prpgnozi par lietainajiem Jāņiem.
 
16.jun
Ielīgošana Andrejsalā ar "Grodiem" Ukrainas bēgļu kopienas centrā "Common Ground"
 
15.jun
Jaunfolka grupa “Jauno Jāņu Orķestris” publicē jaunu dziesmu “Kur tu biji, alutiņ” un aicina sastapt grupu vairākos ielīgošanas laika un vasaras koncertos.
 
15.jun
Jūnija otrajā pusē laikapstākļus Latvijā bieži ietekmēs cikloni, tādēļ palaikam līs, reizēm gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.