Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardLatvija līgo!

Ārsts Sergejs Homjakovs skaidroja, kā cepts šašliks var veicināt audzēju attīstību, vēsta Medikforum.
23.jun 2022 tautaruna.lv
Šodien Latvijā, rotājot ēkas ar jāņuzālēm, pinot vainagus, dedzinot ugunskurus, dzerot alu un dziedot svētku dziesmas, tiks svinēti Līgo svētki un Jāņu nakts.
23.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Pienākusi gada visgarākā diena un visīsākā nakts, kad apkārt smaržo Jāņu zāles, nakti izgaismo ugunskuri, bet visapkārt dzirdi jautru "līgo, līgo". Šis ir arī maģisks laiks, kad ievērst uzmanību dāžādiem tiecējumiem un paražām.
23.jun 2022 LifeHacks.lv
***
23.jun 2022 Māris Krautmanis
„Tā nu tas tiešām ir, ka dažas dienas pirms Jāņiem un arī tūliņ pēc saulgriežiem, aptiekās tiek meklēti līdzekļi toksikozei, ko izraisa pārmēru liels alkohola patēriņš. Rādās, ka blakus Jāņu sieram, šašlikam un alus sešpakai iepirkuma grozā tikpat līgani ieguļas arī kāds medikaments, kas palīdzēs tikt galā ar nevēlamu simptomātiku. Taču mēs, mediķi, atgādinām, ka labāk par medikamenta iegādi ir pārzināt riskus un ievērot mērenību,” saka „Mēness aptiekas” farmaceits Vadims Brižaņs.
22.jun 2022 Portāls nra.lv
Ņemot vērā, ka Līgo svētku laikā ne visi ģimenes ārsti ir pieejami, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķi aicina vecākus pirms svētkiem pārbaudīt mājas aptieciņas saturu un ņemt to līdzi, dodoties svinēt, informē BKUS Komunikācijas daļas speciāliste Ilze Olšteina.
22.jun 2022 Portāls nra.lv
Krievijas šefpavārs un TV raidījumu vadītājs Vladimirs Pavlovs pastāstīja, ar kādām veselīgām alternatīvām var aizvietot šašliku, raksta "lenta.ru"
22.jun 2022 tautaruna.lv
Lai lustīgo un priecīgo noskaņojumu neiztraucētu nelaime, Valsts policija atgādina par drošību svētku laikā! Ikvienam iedzīvotājam ir jābūt apzinīgam un atbildīgam gan ceļu satiksmē, gan izvēloties svinībām piemērotas aktivitātes, gan parūpējoties par mājokļa drošību.
22.jun 2022 Portāls nra.lv
Doma laukumā šodien no plkst.9 līdz 19 notiek tradicionālais Zāļu tirgus, informē koncertorganizācijas "Ave Sol" pārstāve Ieva Egle Vītola. Zāļu tirgu šodien plkst.10.15 apmeklēja arī Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti. Doma laukumā var atrast un iegādāties visas Latvijas zemnieku un amatnieku ražojumus un darinājumus, ozollapu un ziedu vainagus un jāņuzāles.
22.jun 2022
"Healthline" atklāj, kādi pasaules sieru veidi ir veselīgākie.
22.jun 2022 LifeHacks.lv
Trešdien Latvijā gaidāms pārsvarā saulains laiks, bez nokrišņiem, prognozē sinoptiķi.
22.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA, Portāls NRA
Tuvojoties garajām svētku brīvdienām, kad daudzi dosies ārpus pilsētām, aicinām autovadītājus ievērot drošas braukšanas principus, lai sekmīgi nokļūtu brīvdienu galamērķī un mājup.
21.jun 2022 Portāls nra.lv
Svētkus vajag baudīt - drīkst ēst to, ko sirds kāro, bet jāatceras, ka gastronomiska svinēšanai nedrīkstētu ieilgt uz vairākām dienām. Tāpēc uztura speciālistes Diāna Jakuboviča un Ilze Lutere atgādina, kas jāņem vērā līgotājiem, lai pēc svētkiem izdotos ātri atgriezties pie veselīgiem uztura paradumiem.
21.jun 2022 Portāls nra.lv
Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 47 185 Jāņi un 9820 Līgas, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) iedzīvotāju reģistra dati.
21.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Straujiem soļiem tuvojas gada īsākā un maģiskākā nakts! To sagaidot, īpaši līksmu un lustīgu videosveicienu saviem atbalstītājiem sagādājuši sabiedrības mīluļi – dziedātājs Lauris Reiniks, ētera personība Maija Rozīte-Krištopane un tautā iemīļotās aktrises, BENU Aptiekas Goda seniores Regīna Devīte un Ilze Vazdika, kas arī dalās savā Jāņu noskaņojumā un iecienītākajās līgošanas tradīcijās.
21.jun 2022 Portāls nra.lv
Dziedniece un gaišreģe Diāna Audre atklāj, ka saulgriežu laikā enerģētiski spēcīgākās ir trīs dienas - 20., 21. un 22.jūnijs, vēstīts Laumas Lapsas materiālā "Saulgriežu rituāli skaistākai dzīvei" izdevumā "Privātā Dzīve".
21.jun 2022 tautaruna.lv
Šodien daudzviet Latvijā svinēs vasaras saulgriežus - gada garāko dienu un īsāko nakti, liecina pašvaldību sniegtā informācija.
21.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Šodien plkst.12.13 būs vasaras saulgrieži, liecina informācija portālā "timeanddate.com".
21.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Līgo svētki un brīvdienas strauji tuvojas, bet jau šobrīd ir aktivizējušies ne vien odi un mušas, bet arī bites, dunduri, lapsenes, irši un citi kukaiņi, kuri svētku baudīšanu piemājas dārzā vai pie dabas var padarīt ne vien sāpīgu, bet dažkārt pat dzīvībai bīstamu. Tādēļ par to, kā pasargāt sevi no kukaiņu dzēlieniem un rīkoties kukaiņu kodumu gadījumā, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
20.jun 2022 Portāls nra.lv
Runājot par 23. jūnijā un 24. jūnijā svinamiem svētkiem, viena daļa Latvijas iedzīvotāju tos sauc par Līgo svētkiem, citi – par Jāņiem. Tulkošanas birojs un mācību centrs “Skrivanek” skaidro, ka pareizāk šos svētkus būtu dēvēt par Jāņiem.
20.jun 2022 Portāls nra.lv