Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_downwardLatvija svin svētkus

Valsts svētku programmas ietvaros Rīgā uz Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai veltītu koncertu "Latvijas impresijas" aicina Orķestris "Rīga" un diriģents Valdis Butāns. Koncerts notiks 18.novembrī plkst.19.00 VEF Kultūras pilī. Jau no sestdienas, 11.novembra, "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē būs pieejami bezmaksas ielūgumi.
11.nov 2023 Portāls nra.lv
Ar plašu svētku programmu ne tikai Rīgas centrā, bet arī apkaimēs tiks atzīmēti valsts svētki. Novembrī galvaspilsētā plānoti vairāk nekā 30 Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīti pasākumi, informē Rīgas pašvaldība.
3.nov 2023 Portāls nra.lv
Tik tikko aizvadījām Ziemassvētkus, bet nu ir laiks lēnām gatavoties Jaunā gada svinībām. Parūpējieties par īpašu galda klājumu un eleganti slociet salvetes!
26.dec 2022 LifeHacks.lv
Kamēr Latvijas Lielo pilsētu asociācija un citas pašvaldības Latvijā šogad atteikušās no valsts svētku uguņošanas, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un energokrīzi, Ogrē 18. novembrī svētku uguņošana būs, vēsta ieraksts Ogres novada mājas lapā un ReTV.
18.nov 2022 Portāls nra.lv
Šodien Latvija svin svētkus. Tos var svinēt arī doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 11 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.
18.nov 2022 Ilze Šteinfelde
Svinīgajā dievkalpojumā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags uzsvēra nepieciešamību cilvēkiem atteikties no egoisma, tā vietā pievēršoties kopīgam mērķim, lai kopīgiem spēkiem "izietu no bezdibeņa".
18.nov 2021 Ziņu aģentūra LETA
Sociālajos medijos sabiedrībā zināmas personas dalījušās ar saviem sveicieniem Latvijas dzimšanas dienā.
18.nov 2021 tautaruna.lv
photo_camera
Sveicot valsts iedzīvotājus Latvijas proklamēšanas 103.gadadienā, šodien Rīgas ielās redzama Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārā tehnika.
18.nov 2021 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Lai arī šodienas situācija ir sarežģīta, vēsture pierāda, ka mēs ar krīzēm tiekam galā, un tas ir stiprs pamats, lai teiktu, ka arī ar šīm krīzēm mēs tiksim galā, intervijā Latvijas Televīzijai pauda Valsts prezidents Egils Levits.
18.nov 2021 Ziņu aģentūra LETA
1918. gada 18.novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī tika pasludināta neatkarīga Latvijas valsts. Šī diena Latvijā ir svētku diena. Šogad valsts svētkus varēs svinēt četras dienas pēc kartās - no 18. novembra līdz 21. novembrim. Tiesa, 19. novembra darba dienu būs jāatrādā nedēļu iepriekš, sestdienā.
1.nov 2021 Portāls nra.lv
Šogad valsts svētkos Brīvības piemineklis tiek izgaismots patriotiskās krāsas. Iedzīvotāji devās pie pieminekļa, lai noliktu svecītes un ziedus, tādējādi godinot valsts 102. gadadienu. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī. Latvijas Tautas padome, atzīdama sevi par vienīgo augstākās varas nesēju Latvijas valstī, pasludināja, ka "Latvija, apvienota etnogrāfiskās robežās (Kurzeme, Vidzeme, Latgale), ir patstāvīga, neatkarīga, demokrātiski republikāniska valsts, kuras Satversmi un attiecības ar ārvalstīm noteiks tuvākā nākotnē Satversmes Sapulce.
18.nov 2020
Šodien par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai Rīgas kamerkoris "Ave Sol" veltīs koncertu "Brīvības atziņas", kuru būs iespējams 21:00 vērot televīzijā.
18.nov 2020 Portāls nra.lv
Šajā nedrošības un pārmaiņu laikā Latvijas iedzīvotājiem nepieciešama pacietība un apziņa, ka šī brīža grūtības ir pārejošas un mēs tās pārvarēsim, savā runā Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienā sacīja Valsts prezidents Egils Levits.
18.nov 2020 Portāls nra.lv
Šodien Latvijā tiek atzīmēta valsts proklamēšanas 102. gadadiena. Sabiedrība vienkopus devās uz Brīvības pieminekli, lai noliktu ziedus un godinātu šo dienu. Ziedus pie pieminekļa devās nolikt arī valsts amatpersonas un prezidents. 1918. gadā šajā dienā Latvijas Tautas padome Rīgas pilsētas 2. teātra (pašreizējā Latvijas Nacionālā teātra) ēkā paziņoja, ka suverēnā valsts vara Latvijā ir pārgājusi tās rokās un griezās pie Latvijas pilsoņiem ar uzsaukumu, kurā pasludināja, ka Latvija ir patstāvīga, neatkarīga un demokrātiska republika.
18.nov 2020
Lai raisītu svētku noskaņu un izceltu Latvijas dabas un ainavu krāšņumu gada pelēkākajā laikā, Dabas aizsardzības pārvalde skatu torņos visā Latvijā valsts svētku nedēļā pacēlusi valsts karogus.
18.nov 2020 Portāls nra.lv
Nacionālā apvienība aicina ikvienu piedalīties tradicionālajā valsts svētku lāpu gājienā, kas šoreiz noritēs ar video starpniecību.
18.nov 2020 Portāls nra.lv
Sveicot Latviju valsts svētkos, šodien, 18. novembrī, Jūrmala iedegs sveces 20 kilometrus garā Gaismas ceļā no Lielupes tilta līdz Ķemeriem. Pilsētā norisinās Latvijai veltītas izstādes.
18.nov 2020 Portāls nra.lv
Covid-19 izplatības un valstī ieviesto ierobežojošo pasākumu dēļ šogad 18.novembrī sabiedriskais transports Rīgā nebūs bez maksas, kā tas bijis iepriekšējos gados, informē pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.
18.nov 2020 Ziņu aģentūra LETA
Šogad aprit 102. gadadiena kopš Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī Rīgas pilsētas Otrajā teātrī, kuru šodien pazīstam kā Latvijas Nacionālo teātri. Lūk, desmit idejas, kā šogad svinēt Latvijas valsts dzimšanas dienu. 
18.nov 2020 LifeHacks.lv
Šogad, kad atzīmējam Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienu, valsts galvaspilsētā nenotiks publiski pasākumi, taču svētku noskaņu radīs tiešsaistē skatāmie koncerti, pilsētas noformējums un patriotiskās krāsās izgaismotais Brīvības piemineklis.
18.nov 2020 Portāls nra.lv