Līgo Latvija

25.jun
Ik gadu Līgo svētku laikā notiek vidēji divi negadījumi dienā, kuros autovadītājs bijis alkohola reibumā, un tā ir gandrīz desmitā daļa (7%) no visiem šo svētku laikā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem, liecina Valsts policijas dati.
 
25.jun
Kad svētki būs godam aizvadīti, bet viss ķimeņu siers vēl nebūs apēsts, to varēs izmantot gardu salātu pagatavošanā un, tas neaizies postā. "Rimi Gardēži" piedāvā recepti otrās dienas ķimeņu salātiem. Lai labi garšo!
 
24.jun
Šogad Līgo svētkos mediķu palīdzība pēc apdegumu gūšanas bija nepieciešama 41 cilvēkam, kas ir četras reizes vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).
 
24.jun
Līgo un Jāņu svētkos ūdenstilpēs un jūrā noslīkuši trīs cilvēki, bet viens cilvēks smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.
 
24.jun
Līgo svētkos uz Latvijas ceļiem aizturēti 19 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, un vienu, kurš transportlīdzekli vadīja, būdams lietojis narkotiskās vielas, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
24.jun
Salas novadā, uzkrītot kokam, Līgo naktī bojā gāja cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
24.jun
Līgo vakarā ugunsgrēkā Burtnieku novadā gājuši bojā četri cilvēki, lai gan no ugunsnelaimēm izdevies izglābt 15 cilvēkus, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.
 
24.jun
Šodien Latvijā tiek svinēta Jāņu diena, kas tradicionāli ir kā atslodze pēc rituāliem bagātā Zāļu vakara un Jāņu nakts.
 
23.jun
Gada īsākajā naktī zied ne tikai pļavas un papardes, bet arī līgotājas. TC “Alfa” un stiliste Laura Valuta apkopojuši ieteikumus, kas jāņem vērā, ja gada maģiskāko nakti vēlies aizvadīt patiesi modīgi.
 
23.jun
Latvijā Jāņu ir piecreiz vairāk nekā Līgu, taču uz ceļiem tautiskākā vīriešu kārtas vārda "nēsētāji" galvassāpes citiem ceļu satiksmes dalībniekiem un darbu policistiem sagādā nesalīdzināmi biežāk.
 
23.jun
Vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki šogad ir īpaši, jo tos varēsim sagaidīt plašākā ģimenes, draugu vai citu cilvēku lokā ievērojot epidemioloģiskās prasības. Tāpēc jo īpaši svarīga ir piesardzība šajā svētku laikā. Lai Līgo svētki tiktu aizvadīti bez starpgadījumiem, "Drošības profesionāļu asociācija" valdes loceklis, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mārtiņš Melnis sniedz dažus ieteikumus drošai svētku pavadīšanai.
 
23.jun
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule, viesojoties kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Cilvēks. Ceļš. Drošība", runājusi par traumām, kuras visbiežāk tiek gūtas Līgo svētkos.
 
23.jun
Beidzot pienāca tā nedēļa, kad latvju populārāko cilvēku topā drūmais Uga, lāga Perevoščikovs un pat Magone Burkā kundze noslīdēja līdz attiecīgi 58 639., 58 640. un 58 641. vietai – viņus apsteidza “Rīta Pornorāmas” Boms Tricis, Aģente Skudra un Saules Ramona, kā arī 48 220 Jāņi un 10 415 Līgas.
 
23.jun
NRA sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 23. jūnijā no plkst. 11.00 vērot īpaša deju notikuma pirmizrādi: vasaras saulgriežu mistēriju LĪGO SAULE, kas tika izdejota Valātas pilskalnā.
 
23.jun
Valdība ir mīkstinājusi pandēmijas ierobežojumus tiktāl, ka Jāņu svinēšana vakcinētiem un pārslimojušiem ļaudīm būs iespējama bez ierobežojumiem. Savukārt ārtelpās kompānijā ar nevakcinētajiem - kompaktā 50 cilvēku kompānijā bez mājsaimniecību ierobežojumiem. Taču, atgādinot Valsts prezidenta Egila Levita pamācību Ziemassvētkos, arī Jāņos ir ārkārtīgi svarīgi nesaslimt un nenomirt, jo cilvēkiem, kuri nomiruši, nebūs ne citu Jāņu, ne Ziemassvētku. Un izšķirīgi svarīga Jāņos ir vīriešu pieskatīšana, jo tieši vīrieši visbiežāk iet bojā nedabiskā nāvē. Nemāk braukt, nemāk peldēt, nemāk lietot uguni un pat pamieloties nemāk, jo aizrijas ar gaļas gabaliņu.
 
23.jun
Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar lietuviešu prognozi Līgo svētku vakaram.
 
23.jun
Papardes nezied! Bet, ja ļoti gribas, tad zied. Katram citādi. Viens ilgojas pēc romantikas un sapņainas lūkošanās zvaigznēs, otrs vēlas miljons rožu un šampanieti putu pilnā vannā, kāds grib iet pa putekļainu lielceļu un iekrist ziedošā pļavā vai pārlaist nakti siena zārdā, kuru vairs nav. Kādam stilīga šķiet līgošana pilsētā uz bruģa ar urbāno romantiku – galdiņu āra terasē un vienreizējas lietošanas traukiem. Ar vārdu sakot, katram savs.
 
22.jun
Drīz ikkatrā mājā ģimenes un radu lokā tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki. Kā zināms, Līgo svētku un Jāņu neatņemama tradīcija ir vainagu pīšana kā vīriem, tā sievām. Lai tavs Jāņu ozollapu vainags sanāktu tāds, kā iecerēts, seko līdzi soli pa solim video pamācībai!
 
22.jun
Jāņuzāles ir vasaras saulgriežu būtisks elements: ar tām tiek pīti vainagi un izdaiļota māja un sēta, turklāt iet lūkoties un iegūt savvaļas augus ir brīnišķīga pieredze pati par sevi. Kāpēc procesa noslēgumā ir svarīgi rūpīgi nomazgāt rokas? Kas plūcams un kas atstājams? Latvijas Dabas fonda eksperti ir apkopojuši, kas jāņem vērā, vācot jāņuzāles.