Līgo Latvija

2.jūl
Sestdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra būs +18..+27 grādi Kurzemē un +27..+32 grādi pārējā Latvijā, līdz ar to daudzviet tiks pārspēts 2.jūlija karstuma rekords, prognozē sinoptiķi.
 
26.jun
Alkohola lietošana ir cēlonis vairāk nekā 60 dažādām hroniskām slimībām un akūtiem stāvokļiem, norādīts Veselības ministrijas informatīvajā bukletā. Tiesa, tas nenozīmē, ka ikviens, kas lieto alkholu, saslims ar kādu no šīm slimībām. LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidroja, kā alkohols iedarbojas uz organismu.
 
25.jun
Izmēģini kādu no šiem līdzekļiem, kas palīdzēs uzlabot veselību un mazinās paģiras. Veselības portāls "Health" apkopojis dažādu uztura un veselīga dzīvesveida ekspertu ierosinājumus, kas palīdzēs "savākties" pēc svētkiem.
 
24.jun
Viena no jestrākajām līgošanām Līgo naktī bijusi Vecpiebalgā pie Alauksta. Tur pusnaktī drosminieki devās pat pliko skrējienā, vēsta "TV3 Ziņas".
 
24.jun
Jāņos alus ir viens no svarīgākajiem elementiem, kaut lietojams ar mēru. Taču var gadīties, ka svētku dunā pa rokai nav pudeļu attaisāmā. Nebēdā, daudzi citi sadzīves priekšmeti var noderēt šim uzdevumam.
 
24.jun
24. jūnijā vārda dienu Latvijā svin nedaudz vairāk kā 47 000 Jāņu. Jānis Latvijā joprojām ir visizplatītākais vārds, tomēr pēdējos 20 gados tā popularitāte mazinās, vēsta lsm.lv. 
 
24.jun
Lai gan joprojām nav radīts viens "brīnumlīdzeklis" paģiru ārstēšanai, ir dažādi veidi kā atvieglot nākamās dienas nelāgās sajūtas, ja svētkos tā pavairāk nācies baudīt alkoholiskos dzērienus.
 
24.jun
Lielāko Rīgas tirdzniecības centru darba laiki Līgo dienā trešdien, 23.jūnijā, mainīsies, bet Jāņos ceturtdien, 24.jūnijā, vairums tirdzniecības centru būs slēgti.
 
24.jun
Piektdien, 24.jūnijā, Latvijā gaidāms sauss, saulains un karsts laiks, prognozē sinoptiķi.
 
24.jun
Arī Līgo svētku brīvdienās, no 23.jūnija līdz 26.jūnijam, iedzīvotāji varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
 
24.jun
Visiem zināms fakts: kas Līgo naktī dodas papardes ziedu meklēt, tas vēl pirms 1. aprīļa tiks pie mazuļa. Papardes zieda meklēšana ir viena no aizraujošākajām Līgo nakts nodarbēm, turklāt, ja citā laikā puiša un meitas nozušana papardēs būtu nosodāma rīcība, tad Līgo naktī tā visos laikos ir bijusi pilnīgi legāla un attaisnojama.
 
23.jun
Latvietis Gundars Kalve karo Ukrainā un palīdz aizsargāt valsti no okupantiem. Viņš drīzumā dosies atpakaļ uz mājām, jo Kalves saimniecībā sācies ražas novākšanas laiks. Savukārt Juris Ulmanis Ukrainas brīvprātīgajiem pievienosies jau drīzumā, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
 
23.jun
“Šajā laikā, ejot pļavā, svarīgi izturēties ar cieņu pret katru zālīti un katru stiebriņu, jo plūcēju ir daudz. Tikpat svarīgi ir arī atcerēties par indīgajiem un īpaši aizsargājamajiem augiem, kurus noteikti nedrīkst izmantot ne vainagu darināšanā, ne uzturā. Tāpēc, ja ir šaubas par kādu no pļavā atrodamajiem augiem, labāk to atstāt pļavā,” stāsta farmaceite Laila Zālīte.
 
23.jun
Piedāvājam vairākas Līgo dziesmas izlases
 
23.jun
Sagaidot vasaras saulgriežus un svinot latviešu gadskārtas svētkus Līgo, varam pieredzēt īpaši skaistas dabas ainavas, krāšņas debesis un miglas peldes pļavās. Lai notvertu īstos svētku mirkļus vairs nav nepieciešama profesionāla kamera - galvenais, lai viedtālrunis ir pie rokas.
 
23.jun
Lieliska ziņa alus cienītājiem: izrādās, ka mazās devās tas ne tikai nav kaitīgs, bet arī veselīgs.
 
23.jun
Līgo svētkos tomēr arī jāzina, kurus augus var plūkt, kurus tieši vajag plūkt un kurus labāk atstāt Latvijas pļavās. T TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Dabas fonda eksperte un botāniķe Rūta Sniedze-Kretalova.
 
23.jun
Vairāk nekā trešdaļa jeb 36% iedzīvotāji Līgo svētkus un Jāņus svinēs ģimenes vai draugu lokā, liecina “Kantar TNS” aptaujas dati TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
23.jun
Dziedniece Līga Lazdāne atklāj - ja kaut ko ļoti vēlamies, varam izmantot uguns rituālus, vēstīts Laumas Lapsas materiālā "Saulgriežu rituāli skaistākai dzīvei" izdevumā "Privātā Dzīve".
 
23.jun
Esmu pagodināts, ka šī gada Līgo vakars Raiskumā tiek veltīts filmai „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Veltījuma forma iepriecina, jo mēģinājumi izspēlēt ,,seno dziesmu jaunās skaņas” ar blīkšķi izgāzušies. Ne reizi vien centos atrunāt no šīs aplamības.