Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_downwardLīgo Latvija

Odi bieži vien ir nelūgts viesis dažādas dārza ballītēs, piknikos un pat svētkos. Tāpēc parūpējies par to, lai odi tev netraucētu atpūsties un izveido no dabiskiem produktiem efektīvu pret odu sveci!
27.jūl 2023 LifeHacks.lv
Runājot par 23. jūnijā un 24. jūnijā svinamiem svētkiem, viena daļa Latvijas iedzīvotāju tos sauc par Līgo svētkiem, citi – par Jāņiem. Tulkošanas birojs un mācību centrs «Skrivanek» skaidro, ka pareizāk šos svētkus būtu dēvēt par Jāņiem.
23.jun 2023 Antra Gabre
Bagātīgi klāti svētku galdi, grila sezonas gardumi un pikniki pie dabas - vasarā roka tā vien sniedzas pēc papildporcijas vai kāda neveselīga našķa, pat tad, ja iepriekš jau apēsts gana daudz. Kārdinājumu pārpilnība mēdz novest pie pārēšanās, kā rezultātā ilgi gaidīto atpūtu sabojā gremošanas traucējumi un slikta pašsajūta. Kas jāņem vērā, lai tā nenotiktu, un kā rīkoties tad, ja tomēr gadījies apēst par daudz, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
23.jun 2023 LifeHacks.lv
Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius ik gadu veiktajā interneta lietotāju aptaujā noskaidrots, ka līdzīgi kā pērn – 40 procenti respondentu šogad Līgo svētkus plāno svinēt savās vai draugu lauku mājās vai vasarnīcās. Tikmēr pieaugusi tā aptaujāto daļa, kas svētkus nesvinēs – to šogad norādījuši jau 18 procenti aptaujas dalībnieku.
22.jun 2023 Portāls nra.lv
Līgo svētki, kas vēsturiski pazīstami arī kā Zāļu diena, ir vieni no tradīcijām bagātākajiem svētkiem Latvijā. Vainagu pīšana, “aplīgošana” un dziesmu dziedāšana, papardes zieda meklēšana – tās ir tikai daļa no Līgo paražām. Taču līdzīgi kā citos svētkos, arī šajos neiztikt bez svētku mielasta, dekorācijām un ugunskura kurināšanas, kas var rezultēties ar virkni atkritumu, kā arī negodprātīgas rīcības rezultātā – piesārņot vidi. Kā panākt, lai jaunā Līgo tradīcija nebūtu atkritumu radīšana? Ar ierosinājumiem dalās Latvijas Zaļā punkta vides pārvaldības vadītāja Laura Berga.
22.jun 2023 LifeHacks.lv
Piedāvāju iepazīties ar Jāņu svinību vietām tuviem un tāliem līgotājiem visā Latvijā.
21.jun 2023 Juliya Verbickaya
Līgo svētki jau izsenis tikuši svinēti plašā pulkā, arī kopā ar kaimiņiem. Viens no saulgriežu svinību ticējumiem pat vēsta – Līgo vakarā jārunā ar kaimiņiem, tad visu gadu nebūs jāstrīdas. Tuvojoties Līgo, “Bonava Latvija” eksperti dalās padomos, kā caur svētku simboliem un tradīcijām uzlabot vai vēl vairāk stiprināt tik vērtīgās kaimiņu būšanas saites.
18.jun 2023 LifeHacks.lv
Pēc pusotra mēneša svinēsim vasaras saulgriežus. Cilvēki jau laicīgi cenšas atrast/rezervēt svinēšanai piemērotu vietu pie dabas. Bet, ak vai, tās cenas....
15.mai 2023 tautaruna.lv
Lai gan joprojām nav radīts viens "brīnumlīdzeklis" paģiru ārstēšanai, ir dažādi veidi kā atvieglot nākamās dienas nelāgās sajūtas, ja svētkos tā pavairāk nācies baudīt alkoholiskos dzērienus.
1.jan 2023 LifeHacks.lv
Sestdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra būs +18..+27 grādi Kurzemē un +27..+32 grādi pārējā Latvijā, līdz ar to daudzviet tiks pārspēts 2.jūlija karstuma rekords, prognozē sinoptiķi.
2.jūl 2022 Ziņu aģentūra LETA
Alkohola lietošana ir cēlonis vairāk nekā 60 dažādām hroniskām slimībām un akūtiem stāvokļiem, norādīts Veselības ministrijas informatīvajā bukletā. Tiesa, tas nenozīmē, ka ikviens, kas lieto alkholu, saslims ar kādu no šīm slimībām. LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidroja, kā alkohols iedarbojas uz organismu.
26.jun 2022 tautaruna.lv
Izmēģini kādu no šiem līdzekļiem, kas palīdzēs uzlabot veselību un mazinās paģiras. Veselības portāls "Health" apkopojis dažādu uztura un veselīga dzīvesveida ekspertu ierosinājumus, kas palīdzēs "savākties" pēc svētkiem.
25.jun 2022 LifeHacks.lv
Viena no jestrākajām līgošanām Līgo naktī bijusi Vecpiebalgā pie Alauksta. Tur pusnaktī drosminieki devās pat pliko skrējienā, vēsta "TV3 Ziņas".
24.jun 2022 Portāls nra.lv
Jāņos alus ir viens no svarīgākajiem elementiem, kaut lietojams ar mēru. Taču var gadīties, ka svētku dunā pa rokai nav pudeļu attaisāmā. Nebēdā, daudzi citi sadzīves priekšmeti var noderēt šim uzdevumam.
24.jun 2022 LifeHacks.lv
24. jūnijā vārda dienu Latvijā svin nedaudz vairāk kā 47 000 Jāņu. Jānis Latvijā joprojām ir visizplatītākais vārds, tomēr pēdējos 20 gados tā popularitāte mazinās, vēsta lsm.lv. 
24.jun 2022 Portāls nra.lv
Lielāko Rīgas tirdzniecības centru darba laiki Līgo dienā trešdien, 23.jūnijā, mainīsies, bet Jāņos ceturtdien, 24.jūnijā, vairums tirdzniecības centru būs slēgti.
24.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Piektdien, 24.jūnijā, Latvijā gaidāms sauss, saulains un karsts laiks, prognozē sinoptiķi.
24.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Arī Līgo svētku brīvdienās, no 23.jūnija līdz 26.jūnijam, iedzīvotāji varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
24.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Visiem zināms fakts: kas Līgo naktī dodas papardes ziedu meklēt, tas vēl pirms 1. aprīļa tiks pie mazuļa. Papardes zieda meklēšana ir viena no aizraujošākajām Līgo nakts nodarbēm, turklāt, ja citā laikā puiša un meitas nozušana papardēs būtu nosodāma rīcība, tad Līgo naktī tā visos laikos ir bijusi pilnīgi legāla un attaisnojama.
24.jun 2022 Daiga Stokenberga
Latvietis Gundars Kalve karo Ukrainā un palīdz aizsargāt valsti no okupantiem. Viņš drīzumā dosies atpakaļ uz mājām, jo Kalves saimniecībā sācies ražas novākšanas laiks. Savukārt Juris Ulmanis Ukrainas brīvprātīgajiem pievienosies jau drīzumā, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
23.jun 2022 Portāls nra.lv