Latvijas neatkarības atjaunošanas 20. gadadiena

4.mai
Lai arī šogad Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadiena atkal jāatzīmē attālināti, Orķestris "Rīga" diriģenta Gunta Kuzmas vadībā iecerējis klausītājus priecēt ar latviešu mūzikas koncertu "Mūsu Latvija".
 
4.mai
Saksofonista Aigara Lasmaņa muzikālais sveiciens Ventspils rajona Piltenes pagalmos 4. maija svētkos.
 
4.mai
4. maijā plkst. 17.00 tiešsaistē no Rīgas Svētā Pētera baznīcas būs skatāms Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts “Ziedu svētki”.
 
4.mai
Šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 31.gadadiena.
 
4.mai
Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Valsts prezidents Egils Levits noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 31.gadadiena. 1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Augstākā padome noteica valsts varas "de facto" atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.
 
4.mai
Tautas tērpu centrs "Senā Klēts" sadarbībā ar biedrību "Mans tautastērps" arī šogad organizē virtuālo gājienu tautas tērpos, aicinot ikvienu šodien, 4.maijā, uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un publicēt fotogrāfijas savā Facebook vai Instagram kontā ar tēmturi #tautastērpugājiens2021.
 
4.mai
Nacionālā Kino centra tradicionālais 4.maija Latvijas filmu maratons, kas nu jau otro gadu notiks tiešsaistē portālā filmas.lv.
 
4.mai
Šodien plkst.12 Saeima sanāks uz Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīto svinīgo sēdi, kurā uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).
 
4.mai
Šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 31.gadadiena.
 
3.mai
4. maijā vētku noskaņu pilsētvidē radīs Orķestra "Rīga" ceļojošais koncerts, kur retro tramvajs, pārvērsts par muzikālu platformu, kopā ar mūziķiem apceļos teju desmit Rīgas apkaimes no Imantas līdz Juglai un no Ķengaraga līdz Sarkandaugavai, priecējot rīdziniekus ar muzikāliem priekšnesumiem. Tramvajā notika arī Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa svētku runas ieraksts.
 
1.mai
4.maija svētkos Bauskas Kultūras centrs vietējiem iedzīvotājiem piedāvā piedzīvot skaņu ceļojumu, ieklausoties latvietības spēka signālu translācijā "apzinies!", kas no 1. līdz 4.maijam skanēs Bauskas Pilskalna parka estrādē.
 
4.mai 2020
Sveicot klausītājus Latvijas neatkarības atjaunošanas 30 gadadienā, Andrejs Osokins un Katrīna Gupalo četrrocīgi ieskaņojuši Emīla Dārziņa "Melanholisko valsi". Abi, būdami Emīla Dārziņa Mūzikas skolas absolventi, īpaši iemīļojuši komponista romantisko, gaišo, bet reizē arī ilgpilno un brīžiem traģisko mūziku.
 
4.mai 2020
Jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 krīzes laikā nozīmīgs ir mediķu, policistu, pedagogu, farmaceitu un citu jomu pārstāvju, kā arī valdības darbs, svinīgajā Saeimas sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai akcentēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
 
4.mai 2020
Jau ziņots, ka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Saeima attālināti sanāca uz svinīgo sēdi. Ievērojot nepieciešamību ievērot fizisko distanci, 4.maija svinīgā Saeimas sēde norisinājās videokonferences formātā, deputātiem uzturoties vairākās atsevišķās parlamenta telpās.
 
4.mai 2020
Jau vēstīts, ka Latvijas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā Valsts prezidents Egils Levits 4.maija rītā individuāli nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, bet vēlāk uzrunāja iedzīvotājus Latvijas Televīzijas tiešraidē.
 
4.mai 2020
Jau vēstīts, ka ierastais tautastērpu gājiens šogad notiks citādāk nekā iepriekš - pirmdien to varēs svinēt, nopublicējot uz "Facebook" sienas savu vai grupas fotogrāfiju ar tēmturi "#tautastērpugājiens".
 
4.mai 2020
Valsts prezidents Egils Levits 4.maija rītā individuāli noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, bet vēlāk uzrunās iedzīvotājus Latvijas Televīzijas tiešraidē,  informēja prezidenta pārstāve Aiva Rozenberga.
 
4.mai 2020
Šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 30.gadadiena.
 
29.apr 2020
Šogad 4.maijā, atzīmējot Latvijas neatkarības atjaunošanas trīsdesmito gadadienu, Latvijas cilvēki aicināti īpašu svētku noskaņu radīt mājās, ielikt logā sirsnīgu sveicienu un izzināt Atmodas laika notikumus. Ārkārtējās situācijas apstākļos šogad 4.maijā nenotiks publiskie pasākumi, taču daudzveidīgās norisēs ikviens interesents varēs piedalīties individuāli un attālināti, informē notikumu veidotāji.