Politologiem šķiet, ka vakardienas domstarpību pie Brīvības pieminekļa dēļ iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) nezaudēs savu amatu, arī Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) valdību nepametīšot.
Viesnīcā Rīgā sestdien mirusi atrasta viena no pazīstamākajām Izraēlas krievvalodīgo politiķēm Marina Solodkina, kas Latvijā bija ieradusies, lai piedalītos konferencē "Pasaule bez nacisma", vēsta Izraēlas mediji.
Lemjot par 16.marta pasākumu saskaņošanu, ierobežot to rīkotāju plānotās darbības nebija likumīga pamata, aģentūrai LETA norādīja Rīgas domes sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Uģis Vidauskis.
Ja vairums latviešu atbalsta 16.martu kā oficiālu piemiņas dienu, bet nepiekrīt 9.maija oficiālai atzīmēšanai, tad absolūtais vairums krievvalodīgo respondentu atbalsta 9.maija svinēšanu, bet nepiekrīt 16.marta atzīmēšanai, secināts Latvijas sociālās atmiņas monitoringā.
Lai gan šodien 16. marta leģionāru atceres pasākumi pie Brīvības pieminekļa kopumā noritējuši mierīgi, tomēr vairāki Nacionālās apvienības Saeimas deputāti iesaistījās asā grūstīšanās konfliktā un politiķis Jānis Dombrava pat tika aizvests ar policijas palīdzību.
Leģionāru atceres pasākuma un viņu pretinieku piketa laikā pie Brīvības pieminekļa šodien aizturēti četri cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava.
Pretēji iepriekšējos gados novērotajai klaigāšanai un dažādiem savstarpējiem apvainojumiem, leģionāru atceres pasākumi un to pretinieku aktivitātes šorīt pie Brīvības pieminekļa paiet klusi.
Saistībā ar leģionāru atceres pasākumiem un to pretinieku aktivitātēm pagājušajā naktī ap Brīvības pieminekli izveidotas nožogojošās barjeras, novēroja aģentūra LETA.
16.marts ik gadu izraisa plašu rezonansi saistībā ar Latvijas leģionāru atceres pasākumu rīkošanu. Šajā jautājumā Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem vidū nav vienprātības – vienlīdz daudz ir gan 16.marta atceres pasākumu atbalstītāju, gan noliedzēju.
Valsts prezidents Andris Bērziņš pērn apņēmās būt par vidutāju Otrā pasaules kara veterānu izlīguma procesā, mudinot Saeimas Sabiedrības saliedētības komisiju ķerties pie deklarācijas par vienlīdzīgu attieksmi pret abu pušu karavīriem izstrādāšanas.
Saeima šodien noraidīja ieceri nodot izskatīšanai komisijās nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvātos grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", kas paredzētu atjaunot 16.martā leģionāru atceres dienu.
Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) paziņojis par savu lēmumu atkāpties no komisijas priekšsēdētāja amata.
Rīgā 16.martā kārtības nodrošināšanā iesaistīto policistu skaits šogad būs mazāks nekā iepriekšējos gados, lai gan vietām arī tikšot izvietotas barjeras.
Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas deputātu vairākums ir atbalstījis ieceri par 16. martu kā oficiālu Latviešu nacionālo karavīru atceres dienu.
Latvijas Kara muzejs vakar latviešu leģionāru datu informācijas dienas ietvaros aicināja interesentus konsultēties ar vēsturniekiem un pārliecināties, vai tuvinieki atrodami muzeja datu bāzē. Interese bija diezgan liela – vēsturnieki palīdzēja 80 cilvēkiem.
Ja vairums latviešu atbalsta 16.marta oficiālu atzīmēšanu, bet nepiekrīt 9.maija oficiālai atzīmēšanai, tad absolūtais vairums krievvalodīgo respondentu atbalsta 9.maija atzīmēšanu, bet nepiekrīt 16.marta atzīmēšanai, secināts Latvijas sociālās atmiņas monitoringā.