Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_downwardUztura noslēpumi

Veselībai svarīga ir ne tikai produktu izvēle, bet arī laiks, kurā tos ēd. Piemēram, ābolu ēšana nepareizā laikā var izraisīt zarnu problēmas, nevis uzlabot gremošanu.
21.aug 2020 Baiba Puriņa
Daudzi nezina, ka, piemēram, olu čaumalas var pārveidot par kalcija pulveri, ārbūza mizas var marinēt, bet ziedkāpostu lapas var kļūt par garšīgu zupu. Tie ir tikai daži piemēri par produktu pārpalikumiem, kurus parasti izmetam miskastē. Turklāt šie pārpalikumi ir ļoti veselīgi.
20.aug 2020 Baiba Puriņa
Ikviens vēlas skaistu smaidu. Lai to nodrošinātu, regulāri ejam pie zobārsta, atsakāmies ēst saldus ēdienus. Tomēr pārtikas produkti, kas šķiet nekaitīgi, bieži izrādās bieds mūsu zobiem. Piemēram, pat tomāti un maize spēj patiesībā tiem kaitēt.
15.aug 2020 Baiba Puriņa
Pēc dietologu domām šie pieci veselīgie produkti patiesībā kaitē mūsu miegam, tāpēc no tiem vajadzētu vairākas stundas pirms miega atteikties.
9.aug 2020 Baiba Puriņa
Ko darīt, ja pastāvīgi gribas ēst? Pirmkārt, ir jāsaprot, kāpēc esi izsalcis un vai patiešām esi izsalcis.
5.aug 2020 Baiba Puriņa
Daudzi pārtikas produkti satur pārtikas piedevas, kas identificētas ar E-kodiem. Savukārt ārsti apgalvo, ka daudzas no šīm piedevām var būt bīstamas veselībai un pat izraisīt vēža attīstību.
3.aug 2020 LifeHacks.lv
Visi šie produkti ir labi jau paši par sevi, bet, ēdot tos kopā, būs iespējams vēl efektīvāk absorbēt tajos esošās barības vielas.
2.aug 2020 Baiba Puriņa
Pastāv vairāki veidi, kā cīnīties ar galvassāpēm - var dzert tabletes, veikt vingrinājumus, taču nereti šīs metodes ir īstermiņam. Vēl var veikt nelielas izmaiņas uzturā, iekļaujot tajā produktus, kas būs lieliski palīgi cīņā ar galvassāpēm.
30.jūl 2020 Baiba Puriņa
Mēs visi esam pieredzējuši, ka tūlīt pēc ēšanas uznāk nepārvarams miegs. Izrādās, ka miegainību var izraisīt ne tikai nogurums vai smaga diena darbā, bet arī izvēlētais ēdiens.
27.jūl 2020 Baiba Puriņa
Daudzi "veselīgi" produkti patiesībā sevī slēpj iespaidīgu cukura daudzumu. Portāls "Healthline" uzskatījis dažus no tiem. Iespējams, ikdienā apēd daudz vairāk cukura, to nemaz nepamanot.
17.jūl 2020 Baiba Puriņa
Bieži vien mūsu izsalkumam nav saistības ar ēdiena daudzumu, cik ar tā kvalitāti. Daudziem ēdieniem, kuri citādi varbūt pat ir veselīgi, trūkst noteiktu proteīnu un šķiedrvielu, atstājot mūs izsalkušus. "Bright Side" uzskaitījis produktus, kas patiesībā liks mums sajust lielāku izsalkumu.
10.jūl 2020 Baiba Puriņa
Šie produkti parasti mūs kārdina no veikalu plauktiem un saldētavām. Ātri, viegli un garšīgi. Taču tik ļoti neveselīgi. Uzzini, kādas ir iespējamās veselīgās alternatīvas, lai, iespējams, tieši šovasr mainītu savus ēšanas paradumus.
2.jūl 2020 Baiba Puriņa
Ir svarīgi ēst veselīgi fiziskajam labumam, taču vērtīgas uzturvielas ir nozīmīgas arī mūsu mentālajai veselībai. Šiem septiņiem produktiem in pārsteidzoša ietekme uz mūsu smadzeņu darbību - gan pozitīva, gan negatīva. Uzzini, kā ikdienā ierastie pārtikas produkti ietekmē mūsu psihi.
18.jun 2020 Baiba Puriņa
Izrādās, ka vidēja izmēra apelsīnā ir 69.7 miligrami C vitamīna, kas patiesībā ir mazāk nekā daudzos dārzeņos. Šie 8 dārzeņņi ir bagātāki ar C vitamīnu nekā slavenie citrusaugļi, vēsta "Health".
16.jun 2020 Baiba Puriņa
Mūsdienās, kā vēl nekad, cilvēki seko līdzi savam uzturam un tā kvalitātei. Kāpēc to mazināt, ēdot labus un veselīgus produktus nepareizi? Tomātus, zemenes, gurķus un citus vērtīgs produktus īstenībā jāēd tā, lai izceltu to veselīgās īpašības, norāda "Bright Side".
25.mai 2020 Baiba Puriņa
Nesabalansēta diēta nogalina vairāk cilvēku nekā smēķēšana. Zinātnieki atklājuši, ka svarīgu uzturvielu trūkums var nopietni ietekmēt mūsu veselību. Daudzus produktus iekļaujam savā uzturā, jo tiem it kā ir daudz vērtīgu elementu, taču patiesībā tie mūsu organismu pamazām iznīcina. "Brghtside" uzskaitījis produktus, kuru lietošana ilgtermiņā var pamatīgi sabojāt mūsu veselību.
11.mai 2020 Baiba Puriņa
Vispirms jāaprēķina Dzīves ceļa skaitlis, ko iegūst, saskaitot dzimšanas dienas, mēneša un gada skaitļus. (Piemērs: dzimšanas laiks ir 1963. gada 19. oktobris: 1+9+6+3+1+9+1+0=30=3+0=3)
15.apr 2019 Antra Gabre
Likumsakarīga ir vēlēšanās, gadiem ejot, nezaudēt atmiņu un prāta gaišumu. Šā mērķa vārdā cilvēki risina krustvārdu mīklas, apgūst jaunas iemaņas, mācās no galvas dzejoļus, vingro, iesaistās sabiedriskās aktivitātēs un interešu grupās, lieto uztura bagātinātājus.
14.apr 2019 Zenta Sokolova
Diētās ir kaut kas neatvairāmi pievilcīgs, pat tāds, kas liek ignorēt saprāta balsi, un bieži vien vislielāko interesi rada ne jau dažādu klīniku un ārstu veidotās sabalansētās uztura sistēmas, kuras godīgi runā arī par dzīvesveida maiņu un vingrošanu. Tā vietā daudzi pievēršas dīvainiem, ekstrēmiem ieteikumiem, kādu laiku aizrautīgi tiem seko un vēsta sociālajos tīklos, cik labi jūtoties, patiešām zaudē vairāk vai mazāk kilogramu, bet tad neiztur un visu atgūst.
13.apr 2019 Zenta Sokolova
Kamēr līdz plašākai auditorijai nonāca vēstījums, ka nevajag aizrauties ar pārtikas sāli – nātrija hlorīdu, tas ieguva krietni pārspīlētas formas: kulinārijas forumos internetā recepšu autori lepojas, ka sāli nelietojot pilnīgi nemaz, dzirdami aicinājumi aizvākt sālstrauciņus no galdiem mājās un restorānos vai aizstāt sāli ar pipariem, ķiplokiem, sīpoliem un citiem garšaugiem. Izveidojusies gandrīz vai sāls fobija, daļa cilvēku uzlūko to kā ienaidnieku, un dažs pat domā, vai neatteikties no piena produktiem, kuru sastāvā ir kādi dabas doti sāls miligrami.
12.apr 2019 Zenta Sokolova