Izglītība

22.feb
“Neatkarīgā” vaicā izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei.
 
14.okt 2021
No 2018. līdz 2021. gadam valsts pētījumu programmā “Latviešu valoda” Liepājas Universitātes zinātnieki viesojās pirmsskolas izglītības iestādēs, lai veiktu bērnu valodas pētījumus Kurzemē, Latgalē un Rīgā. Pētījumos piedalījās arī sešas studentes, topošās logopēdes.
 
30.aug 2021
Klāt 1. septembris, kad beidzot, ievērojot virkni prasību, skolēni un skolotāji tiksies mācību iestādēs klātienē. Bet vai uz ilgu laiku? Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka tas atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī, piemēram, ja atkal valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija, skolas var tik aizvērtas.
 
26.jūl 2021
Transports un loģistika ir viena no nozīmīgākajām nozarēm mūsu valstī. Arī šī joma izjūt augstas raudzes speciālistu trūkumu – pārlūkojot Latvijā populārākos vakanču portālus, redzams, ka darba sludinājumi minētājā sfērā ir vairāki simti, arī atalgojums profesionālim ir ap 2000–3000 eiro. Par to, kāpēc ir vērts studēt loģistiku plašāk, stāsta Transporta un sakaru institūta (TSI) profesionālā bakalaura studiju programmas „Transporta un biznesa loģistika” direktors un uzņēmuma „GEFCO Baltic” pārdošanas nodaļas vadītājs Aleksandrs Kotļars.
 
18.jun 2021
Transporta un sakaru institūts (TSI) izsludina studentu uzņemšanu 2021./2022. studiju gadam. TSI piedāvā aktuālas un nozarē pieprasītas studiju programmas IT un robotikas, loģistikas un aviācijas, vadības un biznesa jomās. Talantīgākajiem reflektantiem ir pieejamas budžeta vietas, kas sedz studiju maksu līdz pat 100%. Pievienojies un kļūsti par TSI studentu un absolventu kopienas biedru, kas Tevi sagatavos starptautiska līmeņa karjerai!
 
10.jun 2021
Lai veicinātu iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti un labklājību, “Maxima Latvija” vasaras periodā piedāvā darbu jauniešiem vecumā no 18 gadiem modernākajos un lielākajos “Maxima XXX” formāta veikalos Rīgā. Abpusējas intereses gadījumā pēc vasaras iespējams arī turpināt darbu ilgtermiņā. Jauniešiem ir iespēja pieteikties uz tādām vakancēm kā kasieris, zāles darbinieks un pārdevējs.
 
10.jun 2021
Liepājas Universitāte jau pavisam drīz gaidīs topošos studentus. Tā kā universitāte ir vienotā uzņemšanas sarakstā, tad vietnē latvija.lv studijām elektroniski ir iespējams pieteikties jau no 28. jūnija, bet no 6. līdz 12. jūlijam savs pieteikums ir jāapstiprina klātienē. Savukārt maģistra studijām pieteikšanās laiks nedaudz ilgāks – no 6. līdz 16. jūlijam.
 
10.jun 2021
Pandēmija ir parādījusi, cik ļoti nozīmīgs un neaizvietojams sabiedrībai un katram atsevišķam tās loceklim ir veselības aprūpē strādājošo darbs. Laikā, kad praktiski visa pasaule ir apturēta, diendienā varam redzēt to kluso varonību, kas katram mediķim ir ikdiena.
 
10.jun 2021
Neatkarīgās uzrunātās augstskolas cer, ka vakcinācijas rezultātā valstī būtiski uzlabosies epidemioloģiskā situācija, lai jau rudenī studijas varētu atsākties klātienē. Rīgas Stradiņa universitāte ir paziņojusi, ka augstskolas studiju darbā varēs piedalīties vakcinētas personas, personas, kas izslimojušas Covid-19 vai var uzrādīt negatīvu Covid testu. Citas augstskolas tik striktas savos nosacījumos nav. Vai arī vēl nav izlēmušas, kā rīkosies.
 
10.jun 2021
Banku augstskola šobrīd piedāvā 5 bakalaura un 6 maģistra profesionālās studiju programmas finansēs un biznesa vadībā gan latviešu, gan angļu valodā. Kopā ar RISEBA tiek īstenota arī doktora studiju programma biznesa vadībā. Šajās jomās Banku augstskolā iespējams sākt ar bakalauru un beigt studijas doktora līmenī. Vairākas Banku augstskolas studiju programmas ir starpdisciplināras, unikālas Baltijas valstu reģionā un sniedz darba tirgū pieprasītas kvalifikācijas.
 
10.jun 2021
Daži savu sapni strādāt medicīnas nozarē un palīdzēt cilvēkiem ir lolojuši jau kopš bērnības. Citi savukārt, iedvesmojoties no Covid-19 frontes līnijas darbinieku drosmes un pašaizliedzības, ir nolēmuši paši papildināt slimnīcu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un rehabilitācijas iestāžu kolektīvus. Iespējams, kādu uzrunā stabila karjera medicīnas nozarē, kas ir pieprasīts un labi atalgots ceļš nākotnei.
 
10.jun 2021
Šovasar darba devēji skolēniem ir sarūpējuši gandrīz 8000 darbavietas, to skaitā 381 darbavietu skolēniem ar invaliditāti. Un interese nopelnīt un iegūt pirmo darba pieredzi pusaudžu un jauniešu vidū ir nemainīgi augsta.
 
10.jun 2021
Domājot par zināmo faktu – vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas aizņem mežu audzes, jādomā arī par to apsaimniekošanu, proti, kas to veic, vai mežsaimniecībā ienāk digitalizācija, kā mežs mainās līdzi mūsdienu ritmam, par aktuālām un izmirstošām profesijām nozarē. Vairāk izzinot šodienas procesus top skaidrs, ka mežu nozare iet roku rokā ar šodienas tehnoloģiju attīstību!
 
10.jun 2021
Kā vīrusa izplatības ierobežošanas centieni, slāpējot ekonomisko un sociālo aktivitāti, ietekmējuši darba tirgu, cik pozitīvi vai negatīvi to ietekmējuši valsts atbalsta mehānismi un kā cilvēkiem atgriezties profesionālajā dzīvē, Neatkarīgās intervija ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktori Evitu Simsoni.
 
7.mai 2021
Citādam mācību gadam piestāv citāda ekskursija, tāpēc Ventspils Digitālais centrs aicina skolēnus neatteikties no neatņemamas skolas gaitu sastāvdaļas un doties citādā ekskursijā “Attālītis”! Klasēm no visas Latvijas ir lieliska iespēja kopā ar Digitālā centra pasniedzējiem piedalīties attālinātās tehnoloģiju darbnīcās un aizraujoši pavadīt laiku, darbojoties gan digitāli dažādās programmās, gan praktiski ar materiāliem, ko Digitālais centrs nosūtīs ar “Omniva” starpniecību!
 
29.apr 2021
Mūsdienu pasaulē, kur robežas kļūst aizvien nosacītākas un cilvēks var izvēlēties, kurā valstī dzīvot, mācīties un strādāt, aizvien lielāku popularitāti gūst starptautiskās skolas.
 
29.apr 2021
Piedzīvojot globālas pārmaiņas izglītībā kopumā un izjūtot to, ka pārmaiņas ir dubultas – zaļās un digitālās –, pārkārtošanās maina veidu, kā mēs dzīvojam, strādājam un veidojam sinerģiju, mūžizglītībai jākļūst par realitāti un profesionālajai izglītībai jākļūst pievilcīgai, inovatīvai un personalizētai.
 
29.apr 2021
Vidusskolu beidzējiem drīz būs jākārto trīs obligātie eksāmeni: latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā. Izvēles eksāmens nav obligāts. Taču paši skolēni atzīst – ieilgušo attālināto mācību dēļ pabaudījumiem viņi nav gatavi. Starp citu, Latvijas skolēni vecumposmā no 7. klases līdz 12. klasei attālināti ir mācījušies visilgāk Eiropā.
 
29.apr 2021
Mūsdienu laikmets pieprasa elastīgus un motivētus cilvēkus, kuri ir gatavi nemitīgi mācīties un attīstīt gan savu personību, gan profesionālās zināšanas. Banku augstskola ir viena no augstākās izglītības iestādēm, kura piedāvā profesionālo augstāko izglītību, sākot no 1. līmeņa augstākās izglītības, līdz doktorantūrai un mūžizglītības programmām. Novērots, ka nereti Banku augstskolā vienlaikus dažādos līmeņos mācās pat trīs vienas ģimenes paaudzes.
 
29.apr 2021
Vidusskolas pēdējās klases audzēkņiem ir brīdis, kad priekšā ir daudz nezināmā un daudzas izvēles – jāgatavojas gala eksāmeniem un jāsaprot, ko darīt, kad vidusskolas laiks būs aiz muguras.
 

Komentētākie