Parīzes traģēdija

12.sep
Parīzes pilsētas galva sociāliste Anna Idalgo svētdien paziņoja par kandidēšanu 2022.gada Francijas prezidenta vēlēšanās.
 
8.sep
Francijā trešdien sākas tiesas prāva pret 20 cilvēkiem, kas apsūdzēti par teroraktu sarīkošanu Parīzē 2015.gada 13.novembrī.
 
1.sep
Interneta gigants "Google" trešdien paziņoja, ka pārsūdzēs Francijas konkurences regulatora lēmumu tam piemērot 500 miljonu eiro naudassodu par nespēju godprātīgi sarunu ceļā vienoties ar mediju uzņēmumiem par to satura izmantošanu atbilstoši jaunajām Eiropas Savienības (ES) autortiesību normām.
 
26.aug
Polijas valdība ceturtdien pavēstīja, ka pabeigusi evakuācijas lidojumus no Kabulas, savukārt Francija plāno evakuācijas misiju noslēgt piektdien.
 
26.aug
Francijas tiesa piespiedusi desmit mēnešu nosacītu cietumsodu Afganistānas pilsonim par novērošanas rīkojuma nosacījumu pārkāpšanu, spriedumu pieņemot tikai dažas dienas pēc tam, kad Francija viņu bija evakuējusi no talibu kontrolētās Kabulas.
 
24.aug
Francija uzsākusi kāda no Afganistānas evakuēta cilvēka novērošanu, par kuru radušās aizdomas, ka viņam ir sakari ar islāmistu kaujinieku organizāciju "Taliban", pirmdien atzinis Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Dermanēns.
 
15.aug
Prognozes liecina, ka tuvāko piecu gadu laikā Latvijā nav gaidāms terorisma draudu pieaugums, tāpēc nozīmīgākais risks arī turpmāk būs atsevišķu Latvijas iedzīvotāju radikalizēšanās un iesaistīšanās teroristiskās aktivitātēs, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotā Latvijas pretterorisma stratēģija 2021.-2026.gadam.
 
5.aug
Francija no septembra piedāvās papildu Covid-19 vakcīnu devas pilnībā vakcinētiem vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem no riska grupām, ceturtdien paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons.
 
5.aug
Francijai ar Valsts padomes lēmumu ir piespriests 10 miljonu eiro naudassods par pārāk lielu gaisa piesārņojumu pilsētās, trešdien paziņoja Valsts padome.
 
27.jūl
Parīzē noticis uzbrukums ar degbumbām Kubas vēstniecībai, pirmdienas vakarā paziņoja Kubas ārlietu ministrs Bruno Rodrigess, kurš vainoja ASV valdību kūdīšanā uz vardarbību.
 
26.jūl
Francijas parlaments naktī uz pirmdienu apstiprinājis likumu par "Covid pasēm", kas būs nepieciešamas restorānu apmeklētājiem un iekšzemes vilcienu pasažieriem, kā arī par visu medicīnas darbinieku obligātu vakcinēšanos pret Covid-19.
 
21.jūl
Lai Francijā apmeklētu muzejus, teātrus, kinoteātrus vai Parīzes Eifeļa torni, interesentiem no trešdienas nepieciešams Covid-19 sertifikāts, un šīs jaunās prasības ir pirmais solis jaunajā kampaņā pret, kā brīdina valdība, "stratosfērisko" vīrusa delta paveida izplatību.
 
17.jūl
Francija ceļotājiem no vairākām Eiropas valstīm, kas nav pilnībā vakcinēti, pieprasīs uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu, kas veikts 24 stundu laikā, sestdien pavēstīja valdība.
 
15.jūl
Francijā trešdien 19 tūkstoši cilvēku protestēja pret jauniem ierobežojumiem, kas noteikti Covid-19 dēļ, un policija Parīzē lietoja asaru gāzi demonstrantu izklīdināšanai. Daži no protestiem sākās no rīta Parīzē, kad Elizejas laukos notika ikgadējā Bastīlijas ieņemšanas dienas militārā parāde, kuru vēroja Francijas prezidents Emanuels Makrons. Demonstranti bija neapmierināti ar pirmdien paziņotu lēmumu, ka veselības aprūpes sistēmas darbiniekiem obligāti jāvakcinējas pret Covid-19 un ka no augusta "Covid pasu" sistēma tiks attiecināta arī uz restorāniem, bāriem un citām publiskām vietām. Lai nevakcinēti cilvēki varētu apmeklēt šīs vietas, viņiem būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Kādā Parīzes rajonā policija raidīja asaru gāzi pūļa izklīdināšanai. Policija paziņoja, ka deklarētais gājiena maršruta netika ievērots, un nosodīja protestētāju rīcību, metot akmeņus un dedzinot ugunskurus. Parīzē protestos piedalījās apmēram 2250 cilvēku. Protesti notika arī Tulūzā, Bordo, Monpeljē, Nantē un citās pilsētās. Iekšlietu ministrija paziņoja, ka Francijā notikušas pavisam 53 protesta akcijas. Demonstranti skandēja "nost ar diktatūru", "nost ar veselības pasi". Francijā līdz šim vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 35,5 miljoni cilvēku - nedaudz vairāk kā puse no valsts iedzīvotājiem. Avots: LETA
 
13.jūl
Francijas konkurences regulators otrdien interneta gigantam "Google" noteica 500 miljonu eiro naudassodu par nespēju godprātīgi sarunu ceļā vienoties ar mediju uzņēmumiem par to satura izmantošanu atbilstoši jaunajām Eiropas Savienības (ES) autortiesību normām.
 
7.jūl
Francijā tiesa trešdien piespriedusi no četriem līdz sešiem mēnešiem ilgus nosacītus cietumsodus 11 cilvēkiem, kuri atzīti par vainīgiem pusaudzes tiranizēšanā internetā par viņas izteikumiem par islāmu sociālo tīklu video.
 
24.jun
Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba ceturtdien nodēvēja par bīstamu Vācijas un Francijas iniciatīvu atsākt Eiropas Savienības (ES) un Krievijas samitus.
 
15.jun
Francijas tiesa otrdien atzinusi Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču tirgotāja "Ikea" Francijas struktūrvienību par vainīgu izsmalcinātas sistēmas izveidošanā, lai laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam izspiegotu simtiem darbinieku un darba pieteikumu iesniedzēju.
 
10.jun
Pēc mēnešiem ilgā spiediena un kritikas no sieviešu tiesību aizstāvju puses beidzot oficiāli no amata atcelts par izvarošanu notiesātais Dravejas mērs, kas turpināja pilsētu vadīt arī no cietuma.
 
9.jun
Francijas prezidentam Emmanuelam Makronam, kurš devies vizītē uz valsts reģioniem, kāds vīrietis iesita pa seju ciematā Francijas dienvidaustrumos.