Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

arrow_downwardParīzes traģēdija

Francija kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kuras konstitūcijā iekļautas tiesības uz abortu. Parlaments pieņēma grozījumu 1958. gada konstitūcijā, lai dotu sievietēm "garantētu brīvību" veikt abortus. Tas ir 25. grozījums mūsdienu Francijas pamatdokumentā un pirmais kopš 2008. gada.
4.mar Ziņu aģentūra LETA
Francijas lauksaimnieki piektdien Parīzē izvietojuši traktorus ap Triumfa arku, ar protesta akciju vēloties "glābt Francijas lauksaimniecību", ziņo Lauksaimnieku savienība "Coordination Rurale".
1.mar Ziņu aģentūra LETA
Krievijas aģenti cenšas saasināt šķelšanos Francijas sabiedrībā, brīdina Francijas pretizlūkošanas dienests.
28.feb Ziņu aģentūra LETA
Vilcienā Francijā ir nozagta soma, kurā bija dators un divas USB atmiņas kartes ar policijas plāniem Parīzes olimpisko spēļu apsardzei, otrdien pavēstīja ziņu avoti policijā.
28.feb Ziņu aģentūra LETA
Francijas vidienē, Centrālā masīva kalnos, svētdien lavīnā gājuši bojā četri slēpotāji, paziņoja vietējās amatpersonas.
26.feb Ziņu aģentūra LETA
Francijas varas iestādes ceturtdien izraidīja tunisiešu imāmu, kurš apsūdzēts naida sludināšanā pret sievietēm un ebrejiem, paziņoja iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns.
23.feb Ziņu aģentūra LETA
Francijas lauksaimnieki trešdien atsākuši protestus dažas dienas pirms nacionālās lauksaimniecības izstādes, līdz kuras sākumam viņi cer sagaidīt no valdības savu prasību izpildi.
21.feb Ziņu aģentūra LETA
Darbinieku streika dēļ pirmdien Parīzē nestrādā Eifeļa tornis, paziņojis torņa operators SETE.
19.feb Ziņu aģentūra LETA
Francijas prezidents Emanuels Makrons trešdien telefonsarunā ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu paziņojis, ka bojāgājušo skaits Gazas joslā esot nepieņemams un ka Izraēlai jāpārtrauc militārās operācijas šajā teritorijā.
14.feb Ziņu aģentūra LETA
Francija pirmdien evakuēja no Gazas joslas 42 cilvēkus, tai skaitā Francijas pilsoņus un Francijas kultūras institūta personālu, paziņoja Francijas Ārlietu ministrija.
13.feb Ziņu aģentūra LETA
Eiropai vajadzīga vēl viena "dzīvības apdrošināšanas" polise līdzās NATO, pirmdien sacīja Francijas ārlietu ministrs Stefāns Sežurnē, ar šiem spriedumiem nākot klajā pēc Donalda Trampa nesenajiem izteikumiem par NATO, kas daudzos no jauna pastiprinājušas bažas.
13.feb Ziņu aģentūra LETA
Senportas pilsētas, kas atrodas netālu no Francijas galvaspilsētas Parīzes, iedzīvotāji nobalsojuši par mobilo tālruņu lietošanas aizliegumu noteiktos pilsētas rajonos. Tas nedaudz apgrūtinās dzīvi vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem, kuri ir pieraduši izmantot ierīces, lai pārvietotos pa apkārtni, fotografētu un tulkotu ēdienkartes, raksta "The Sun".
12.feb Portāls nra.lv
Francijas vides aizstāvju grupas "Riposte Alimentaire” (Ēdiena pretuzbrukums) aktīvisti sestdien atkal apskādējuši kādu slavenu darbu glezniecībā. Šoreiz ir cietis Kloda Monē “Pavasaris”, kas izstādīts mākslas muzejā "Musée des Beaux-Arts”.
12.feb Portāls nra.lv
Pēdējās 24 stundas ir bijušas īpaši emocionālas Eifeļa torņa modeļa veidotājam Ričardam Plaudam. 47 gadus vecā vīrieša sapņi par sava vārda iegravēšanu vēstures grāmatās šķita sagruvuši, kad vakar viņa Ginesa rekords tika noraidīts tehnisku neatbilstību dēļ.
9.feb Portāls nra.lv
Francijas prokuratūra sākusi sākotnējo izmeklēšanu pēc tam, kad aktrise Džūdita Godrēša iesniedza sūdzību pret kinorežisoru Benuā Žako, apsūdzot viņu izvarošanā.
9.feb Portāls nra.lv
Ginesa rekordu grāmata kādam francūzim ir noliegusi pasaules rekordu par viņa 7,19 metrus augsto Eifeļa torņa modeli no sērkociņiem. Amatpersonas paziņoja, ka viņš ir izmantojis nepareizos sērkociņus.
8.feb Portāls nra.lv
Divas klimata aktīvistes svētdien Luvras muzejā Parīzē svieda zupu pret stiklu, kas aizsargā Monu Lizu, kliedzot saukļus ilgtspējīgas pārtikas sistēmas atbalstam.
29.jan Portāls nra.lv
Neskatoties uz valdības piekāpšanos, Francijas lauksaimnieku organizācijas paziņojušas, ka, sākot ar pirmdienas pēcpusdienu, uz nenoteiktu laiku bloķēs Parīzi.
29.jan Ziņu aģentūra LETA
Francijas lauksaimnieku arodbiedrība, kas bloķēja galvenos ceļus ap Parīzi, piektdien panākusi piekāpšanos no valdības.
26.jan Ziņu aģentūra LETA
Palielinot spiedienu uz Francijas valdību, valsts lielākā lauksaimnieku arodbiedrība FNSEA piektdien draudējusi bloķēt galvenos ceļus ap Parīzi.
26.jan Ziņu aģentūra LETA