Parīzes traģēdija

29.jun
Francijā svētdien notiek parlamenta ārkārtas vēlēšanas, kurās pirmo reizi valsts vēsturē pie varas varētu nonākt galēji labējā Nacionālā apvienība (RN).
28.jun
Vācijas valdība trešdien apstiprinājusi likumprojektu, kas paredz vienkāršot to ārvalstnieku izraidīšanu, kas pauduši atbalstu terorismam, vēsta Iekšlietu ministrija.
24.jun
Kāda sieviete Francijā, skriešanas laikā safari parkā piedzīvojusi trīs vilku uzbrukumu, kā dēļ viņa ievietota reanimācijā, ziņo laikraksts „Le Parisien”.
21.jun
Kārtējie protesti pret galēji labējiem pirms mēneša beigās gaidāmajām Francijas parlamenta vēlēšanām Rennā ceturtdien izvērsušies sadursmēs starp demonstrantiem un policiju.
19.jun
Francijā divi 13 gadus veci zēni aizturēti aizdomās par 12 gadus vecas ebreju meitenes izvarošanu.
18.jun
Ugunsgrēkā, kas nedēļas nogalē izcēlās zirgaudzētavā Francijas ziemeļrietumos, gājuši bojā 70 zirgi, teikts vietējo varas iestāžu sākotnējā paziņojumā.
18.jun
2024.gada olimpiskās spēles norisināsies no 26.jūlija līdz 11.augustam Parīzē, Francijā. Paraolimpiskās spēles Parīzē norisināsies no 28.augusta līdz 8.septembrim. Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments sagatavojis informāciju ceļotājiem, kuri plāno doties uz šiem sporta notikumiem.
12.jun
Francijā par "slepkavību afekta stāvokli" apsūdzēta policiste, kura nošāva kādu 19 gadus vecu vīrieti, kad viņš bēga no ceļu policijas pārbaudes, otrdien paziņojusi prokuratūra.
8.jun
Francija plāno nekavējoties sākt Ukrainas pilotu un mehāniķu apmācību iznīcinātāju "Mirage" izmantošanai, piektdien paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons pēc sarunām ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski Parīzē.
6.jun
Desmit bērnu grupa guvusi nopietnus ievainojumus, kad netālu no iecienītas atpūtas vietas Francijā viņos ietriecās automašīna.
6.jun
Francijas pretterorisma izmeklētāji veic izmeklēšanu pret Krievijas-Ukrainas dubultpilsoni, kurš tika nopietni ievainots pašdarināta spridzekļa eksplozijā viesnīcā Parīzes piepilsētā un ir aizturēts saistībā ar to.
6.jun
Pasaules līderi ceturtdien pulcējas Francijā, lai piedalītos pasākumos par godu 80. gadadienai kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā 1944. gada 6. jūnijā.
5.jun
Francija, Vācija un Polija kļuvušas par "pastāvīgiem" Krievijas dezinformācijas uzbrukumu mērķiem pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām šonedēļ, otrdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) vērtību un pārredzamības komisāre Vera Jourova.
2.jun
Francijas policija aizturējusi trīs cilvēkus saistībā ar pieciem zārkiem, kas sestdien tika atrasti pie Eifeļa torņa Parīzē ietīti Francijas karogos ar uzrakstu "Francijas karavīri Ukrainā", svētdien atklāja izmeklēšanai tuvu stāvoši avoti.
2.jun
Ziemeļkoreja ar aptuveni 600 gaisa baloniem nometusi atkritumus pāri robežai Dienvidkorejas teritorijā, svētdien paziņojusi Dienvidkorejas armija.
1.jun
Francijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības terorismā 18 gadus vecam jaunietim, kurš apsūdzēts plānotā sazvērestībā pret Parīzes olimpisko spēļu futbola spēles skatītājiem. Tie ir pirmie draudi, kas novērsti spēlēm, kas sāksies pēc astoņām nedēļām.
31.mai
Francija ceturtdien paziņoja, ka Krievija par tās karu pret Ukrainu netiks uzaicināta uz Normandijas desanta 80. gadadienas pasākumiem, tādējādi atceļot iepriekš pieņemto lēmumu.
30.mai
Francijā ceremoniju laikā, kas būs veltītas 80.gadskārtai kopš tā dēvētās D-Dienas, par drošību gādās 43 000 policistu un karavīru, ceturtdien paziņojis iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns.
30.mai
Farmaceiti Francijā ceturtdien rīko pēdējos desmit gados pirmo streiku, tādējādi protestējot pret medikamentu deficītu, aptieku slēgšanu un nepietiekamu atalgojumu.
25.mai
Tiesa Francijā ir aizmuguriski piespriedusi mūža ieslodzījumu trim Sīrijas izlūkdienesta virsniekiem par līdzdalību noziegumos pret cilvēci un kara noziegumos.