Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardParīzes traģēdija

Neskatoties uz plašajiem protestiem un streikiem, Francijas valdība pirmdien turpinājusi virzīt uz priekšu pensiju reformu, kas paredz līdz 2030.gadam palielināt pensionēšanās vecumu no 62 līdz 64 gadiem.
23.jan Ziņu aģentūra LETA
Francijā ceturtdien norisinās valsts mēroga streiks, lai protestētu pret pensiju reformu, un tas ietekmējis sabiedriskā transporta, skolu un vairāku iestāžu darbību.
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Lai protestētu pret pensiju reformu, šodien Francijā notiks valsts mēroga streiks un demonstrācijas, kuras atbalstījušas visas Francijas lielākās arodbiedrības.
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Austrālija trešdien paziņoja, ka atteiksies no Francijā būvētiem kara helikopteriem "Taipan", neraugoties uz Parīzes lobēšanas centieniem ar mērķi izglābt šo helikopteru piegādes kontraktu. 
18.jan Ziņu aģentūra LETA
Plašs streiku un citu protesta akciju vilnis no nākamās nedēļas draud ieraut haosā Franciju. Visas ietekmīgākās valsts arodbiedrības nolēmušas izvēlēties šo paņēmienu, lai protestētu pret valdības izsludināto pensiju reformu, kas cita starpā paredz pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no pašreizējiem 62 līdz 64 gadiem.
11.jan Māris Krūmiņš
Reaģējot uz valdības paziņojumu par pensiju sistēmas reformu iecerēm, Francijas arodbiedrības otrdien izsludinājušas streikus un protesta akcijas, kas varētu radīt nedēļām ilgu valsts paralīzi.
11.jan Ziņu aģentūra LETA
Domājot par jauniešu veselību, no šā gada 1.janvāra vīriešiem līdz 26 gadu vecumam bez maksas tiek izsniegti prezervatīvi, bet meitenes līdz 25 gadu vecumam uz šādiem noteikumiem jau turpat gadu var saņemt pretapaugļošanās tabletes, ziņo portāls DW.
7.jan tautaruna.lv
rāna ceturtdien paziņoja, ka slēdz Teherānā bāzēto Francijas pētniecisko institūtu, šādi protestējot pret Francijas satīras žurnālā "Charlie Hebdo" publicētajām Irānas augstā līdera Ali Hameneji karikatūrām.
5.jan Ziņu aģentūra LETA
Dzelzceļa darbinieku streiks Francijā trešdien izjaucis plānus aptuveni 200 000 cilvēku, liekot meklēt alternatīvas vilcienam, lai nokļūtu iecerētajā galamērķī.
21.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Francijā ugunsgrēkā daudzdzīvokļu mājā netālu no Lionas piektdien gājuši bojā desmit cilvēki, tai skaitā pieci bērni, paziņojušas amatpersonas.
16.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Valsts drošības dienesta organizēto mācību mērķis bija pārbaudīt un pilnveidot nacionālajā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību reaģēt terorisma draudu līmeņu izsludināšanas un Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas gadījumā.
14.dec 2022 Portāls nra.lv
Tiesa Francijā otrdien atzina septiņus vīriešus un vienu sievieti par vainīgiem saistībā ar 2016.gada teroraktu Nicas pilsētā, kurā tika nogalināti 86 cilvēki. 
14.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Austrālijas izlūkdienests ASIO pirmo reizi kopš 2014.gada pazeminājis terorisma draudu līmeni līdz "iespējamam", pirmdien paziņoja aģentūras ģenerāldirektors Maiks Bērdžess.
28.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Francijas parlamenta deputātiem tā arī nav izdevies nonākt līdz plānotajam balsojumam par vēršu cīņu aizliegšanu. Pēc tam, kad parlamentārieši sagatavotajam likumprojektam bija ierosinājuši vairāk nekā 500 grozījumus, tā autors - kreisā bloka deputāts Aimeriks Karons projektu atsauca, apsūdzot kolēģus obstrukcijā. Lai gan sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka pārliecinošs vairākums iedzīvotāju iebilst pret valsts dienvidrietumos populārajām vēršu cīņām, vadošās partijas, tai skaitā prezidenta Emanuela Makrona centristi, uzskata, ka pašlaik nav īstais brīdis tās aizliegt.
25.nov 2022 Māris Krūmiņš
Francijas nodokļu inspektori šodien piemin savu kolēģi, kurš gājis bojā dienesta pienākumu pildīšanas laikā. Viņu noslepkavojis uzņēmējs, pie kura inspektors bija ieradies pārbaudīt grāmatvedības dokumentus. Upura kolēģe tikusi vien piesieta pie krēsla, bet paša slepkavas rīcības motīvus noskaidrot vairs neizdosies, jo viņš izdarījis pašnāvību.
23.nov 2022 Māris Krūmiņš
Mali hunta pirmdien paziņoja, ka aizliedz Francijas finansētu vai atbalstītu nevalstisko organizāciju (NVO) darbību, saasinoties strīdam starp Parīzi un Bamako.
22.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Francija un Lielbritānija pirmdien parakstīja vienošanos par sadarbību, lai apturētu migrantu plūsmu mazās, nedrošās laivās pār Lamanša šaurumu uz Apvienoto Karalisti.
14.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Francijas galēji labējā Nacionālā apvienība (RN) par jauno partijas līderi, kam jānomaina Marina Lepēna, ievēlējusi Žordānu Bardellu.
5.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Vairākiem Francijas politiķiem ir saiknes ar Kremli, liecina sabiedriskās televīzijas kanāla "France 2" veiktā žurnālistiskā izmeklēšana, lai gan paši politiķi to noliedz vai apgalvo, ka neko par to nezina.
28.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Francijas prezidents Emanuels Makrons trešdien paudis apņēmību īstenot iecerēto pensiju reformu un palielināt pensionēšanās vecumu par trim gadiem.
27.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA