Parīzes traģēdija

21.okt
Sociālo tīklu uzņēmums "Facebook" ceturtdien paziņoja, ka panācis vienošanos ar Francijas preses izdevumu asociāciju APIG, ka maksās izdevējiem par ziņām, ar kurām dalās sociālā tīkla lietotāji.
 
21.okt
Pēc vētras, kas Francijas ziemeļos pieredzēta aizvadītajā naktī, bez elektrības palikuši vairāk nekā 250 000 mājsaimniecību, pavēstīja tīkla operatoruzņēmums "Enedis".
 
18.okt
Francijas vēstnieks Baltkrievijā svētdien pametis valsti, kuram varasiestādes Minskā bija likušas doties prom no Baltkrievijas līdz pirmdienai, pavēstīja vēstniecība.
 
5.okt
Seksuālās izmantošanas upuru skaits bērnu un padsmitnieku vidū Francijas katoļu baznīcā kopš pagājušā gadsimta 50.gadiem sasniedz aptuveni 216 000, konstatējusi izmeklēšanas komisija.
 
29.sep
Francija slēgs sešas mošejas un vairākas musulmaņu apvienības, kas tiek turētas aizdomās par radikālu islāmistu propagandu, otrdien paziņoja iekšlietu ministrs Žerārs Darmanēns.
 
16.sep
Francijā aptuveni 3000 slimnīcu un pansionātu darbinieki, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19, atstādināti no darba pienākumu pildīšanas bez algas saglabāšanas, ceturtdien radio RTL paziņojis veselības ministrs Olivjē Verāns.
 
16.sep
Džihādistu grupējuma "Islāma valsts Lielsahārā" vadītājs Adnans Abu Valids al Sahravi, kurš tika meklēts par nāvējošiem uzbrukumiem ASV karavīriem un ārvalstu palīdzības darbiniekiem, ir nogalināts Francijas bruņoto spēku operācijā Sāhelas reģionā.
 
16.sep
Hakeri nozaguši personas datus par 1,4 miljoniem cilvēku, kas 2020.gada vidū veica Covid-19 testus Parīzes reģionā, trešdien pavēstīja slimnīcu amatpersonas Francijas galvaspilsētā.
 
15.sep
Francijā no trešdienas vairāku profesiju pārstāvjiem jābūt obligāti vakcinētiem pret Covid-19.
 
12.sep
Parīzes pilsētas galva sociāliste Anna Idalgo svētdien paziņoja par kandidēšanu 2022.gada Francijas prezidenta vēlēšanās.
 
8.sep
Francijā trešdien sākas tiesas prāva pret 20 cilvēkiem, kas apsūdzēti par teroraktu sarīkošanu Parīzē 2015.gada 13.novembrī.
 
1.sep
Interneta gigants "Google" trešdien paziņoja, ka pārsūdzēs Francijas konkurences regulatora lēmumu tam piemērot 500 miljonu eiro naudassodu par nespēju godprātīgi sarunu ceļā vienoties ar mediju uzņēmumiem par to satura izmantošanu atbilstoši jaunajām Eiropas Savienības (ES) autortiesību normām.
 
26.aug
Polijas valdība ceturtdien pavēstīja, ka pabeigusi evakuācijas lidojumus no Kabulas, savukārt Francija plāno evakuācijas misiju noslēgt piektdien.
 
26.aug
Francijas tiesa piespiedusi desmit mēnešu nosacītu cietumsodu Afganistānas pilsonim par novērošanas rīkojuma nosacījumu pārkāpšanu, spriedumu pieņemot tikai dažas dienas pēc tam, kad Francija viņu bija evakuējusi no talibu kontrolētās Kabulas.
 
24.aug
Francija uzsākusi kāda no Afganistānas evakuēta cilvēka novērošanu, par kuru radušās aizdomas, ka viņam ir sakari ar islāmistu kaujinieku organizāciju "Taliban", pirmdien atzinis Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Dermanēns.
 
15.aug
Prognozes liecina, ka tuvāko piecu gadu laikā Latvijā nav gaidāms terorisma draudu pieaugums, tāpēc nozīmīgākais risks arī turpmāk būs atsevišķu Latvijas iedzīvotāju radikalizēšanās un iesaistīšanās teroristiskās aktivitātēs, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotā Latvijas pretterorisma stratēģija 2021.-2026.gadam.
 
5.aug
Francija no septembra piedāvās papildu Covid-19 vakcīnu devas pilnībā vakcinētiem vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem no riska grupām, ceturtdien paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons.
 
5.aug
Francijai ar Valsts padomes lēmumu ir piespriests 10 miljonu eiro naudassods par pārāk lielu gaisa piesārņojumu pilsētās, trešdien paziņoja Valsts padome.
 
27.jūl
Parīzē noticis uzbrukums ar degbumbām Kubas vēstniecībai, pirmdienas vakarā paziņoja Kubas ārlietu ministrs Bruno Rodrigess, kurš vainoja ASV valdību kūdīšanā uz vardarbību.
 
26.jūl
Francijas parlaments naktī uz pirmdienu apstiprinājis likumu par "Covid pasēm", kas būs nepieciešamas restorānu apmeklētājiem un iekšzemes vilcienu pasažieriem, kā arī par visu medicīnas darbinieku obligātu vakcinēšanos pret Covid-19.