Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardParīzes traģēdija

Latvija un Francija līdz 2027.gadam apņēmušās stiprināt sadarbību, tostarp drošības un aizsardzības jomā, izriet no Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotā informatīvā ziņojuma par Politiskās deklarācijas par Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību rīcības plānu 2023.-2027.gadam, ko otrdien konceptuāli atbalstīja valdībā.
26.sep Ziņu aģentūra LETA
Francija izvedīs savu karaspēku  un atsauks vēstnieku no Nigēras, kur pirms diviem mēnešiem apvērsumā nāca pie varas militārā hunta, svētdienas vakarā paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons.
25.sep Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas karalis Čārlzs III trešdien sācis trīs dienu valsts vizīti Francijā.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
ASV tehnoloģiju uzņēmums "Apple" izdos viedtālruņu "iPhone 12" programmatūras atjauninājumu saistībā ar Francijas regulatora paustajām bažām par šo ierīču pārāk lielu elektromagnētisko starojumu.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Francijas radiofrekvenču regulācijas aģentūra ANFR otrdien lika kompānijai "Apple" apturēt viedtālruņu "iPhone 12" pārdošanu, jo tie emitē pārāk daudz elektromagnētiskā starojuma.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
Francijā saistībā ar nekārtībām un grautiņiem, kas valsti pārņēma jūnija beigās, notiesāti teju 2000 cilvēku, otrdien pavēstīja tieslietu ministrs Ēriks Dipons-Moreti.
29.aug Ziņu aģentūra LETA
Francijas skolās tiks aizliegta musulmaņu sieviešu tradicionālo kleitu - abaiju - valkāšana, svētdienas vakarā televīzijas kanālam TF1 pavēstījis izglītības ministrs Gabriēls Atals.
28.aug Ziņu aģentūra LETA
Francijas mazpilsētā Forbašā, kas atrodas pavisam netālu no robežas ar Vāciju, aizturēts kāds 55 gadus vecs Vācijas pilsonis. Ir aizdomas, ka viņš kopš 2011. gada turējis gūstā savu sievu, kura arī ir Vācijas pilsone – vismaz tā policijai stāstījusi pati sieviete. Tiesa, vairākos medijos izplatītās ziņas par to, ka aizdomās turamais viņu spīdzinājis, neatbilst patiesībai, paziņojušas Francijas varasiestādes.
8.aug Māris Krūmiņš
Šonedēļ Francijas svētdienas laikraksta “Le Journal du Dimanche” žurnālisti nolēmuši pārtraukt 40 dienas ilgušo streiku, kas bija saistīts ar galēji labējiem simpatizējošā Žofruā Ležēna iecelšanu par respektablās avīzes galveno redaktoru. Lai gan izdevēji apgalvo, ka laikraksts tagad atsākšot iznākt, daudzi žurnālisti esot nolēmuši iesniegt atlūgumu. Ležēnam, kuru nepārprotami atbalsta izdevuma jaunais saimnieks, miljardieris Vensāns Bolora, varētu rasties problēmas ar augsta līmeņa profesionāļu piesaistīšanu.
5.aug Māris Krūmiņš
Francija sākusi evakuēt savus pilsoņus no Nigēras pēc šajā Rietumāfrikas valstī notikušā militārā apvērsuma,  paziņoja Francijas ārlietu ministre Katerīna Kolonna.
2.aug Ziņu aģentūra LETA
Francija drīzumā sāks savu pilsoņu evakuēšanu no Nigēras, kur pēc apvērsuma sākušies protesti pret Franciju, otrdien paziņojusi Francijas vēstniecība Niamejā.
1.aug Ziņu aģentūra LETA
Francijas varasiestādes aizliegušas politiķiem pirms vēlēšanām pie saviem profiliem sociālajā platformā "Twitter" izmantot zilo atzīmi ("Twitter Blue").
22.jūl Ziņu aģentūra LETA
Francijā par piedalīšanos jūnija beigās notikušajās nekārtībās cietumsods piespriests vairāk nekā 700 cilvēku, trešdien pavēstīja tieslietu ministrs Ēriks Dipons-Moreti, atzinīgi vērtējot tiesnešu stingro nostāju.
19.jūl Ziņu aģentūra LETA
Francijas parlaments ceturtdien apstiprinājis vērienīgu militāro izdevumu palielināšanu līdz šīs desmitgades beigām.
13.jūl Ziņu aģentūra LETA
Francijas policijai jābūt iespējai izsekot aizdomās turētos, attālināti aktivizējot viņu tālruņu un citu ierīču videokameras, mikrofonus un GPS, trešdien nolēmuši Francijas likumdevēji.
6.jūl Ziņu aģentūra LETA
Viens no ietekmīgākajiem Francijas senatoriem Bruno Retajo, kas pārstāv konservatīvo Republikāņu partiju, trešdien izpelnījies apsūdzības "rupjā rasismā", norādot, ka imigranti, kas pēdējās nedēļas laikā piedalījušies masu grautiņos, ir "regresējuši līdz savām etniskajām saknēm".
5.jūl Ziņu aģentūra LETA
Francijas prezidenta Emanuels Makrons ierosinājis apsvērt iespēju masu nemieru laikā atslēgt sociālās saziņas vietnes.
5.jūl Ziņu aģentūra LETA
Francijā nekārtībās naktī uz otrdienu aizturēti 72 cilvēki un aizdedzinātas vai bojātas 24 ēkas, taču kopumā vardarbība bijusi ievērojami mazāka nekā iepriekšējās naktīs, paziņojusi Francijas Iekšlietu ministrija.
4.jūl Ziņu aģentūra LETA
Jau nedēļu Francijā turpinās nekārtības, kuras sākās pēc tam, kad policists nošāva kādu arābu izcelsmes jaunieti – likumpārkāpēju. Katrai pusei ir savs notikušā skaidrojums, kura patiesumu izvērtēs tiesa, tāpēc šajā jautājumā neiedziļināsimies. Mums būtiskāka ir tā mācība, kādu šie nedēļu ilgie Francijas grautiņi var dot mums.
4.jūl Bens Latkovskis
Francijā cilvēki saziedojuši miljonu eiro policistam, kurš nošāva 17 gadus veco arābu izcelsmes jaunieti, kurš atteicās apturēt savu automobili pēc policijas pieprasījuma un mēģināja bēgt.
3.jūl Ziņu aģentūra LETA