Parīzes traģēdija

17.apr
Ārvalstu mediji ziņo, ka sociālais tīkls Facebook pamatīgi sadusmojis kādas franču pilsētiņas pārstāvjus, slēdzot šīs apdzīvotas vietas oficiālo Facebook lapu, norādot, ka tā ir "aizkaroša".
 
16.apr
Francija ceturtdien kļuva par trešo Eiropas valsti pēc Lielbritānijas un Itālijas, kur ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ir pārsniedzis 100 000.
 
11.apr
Ratatouille ir Francijas klasika. Pievienojot sautējumam lēcas, iegūstams jaunu ēdiens.
 
9.apr
Francija piektdien paziņoja, ka cilvēkiem, kas ir jaunāki par 55 gadiem un kas kā pirmo Covid-19 vakcīnas devu saņēmuši "AstraZeneca" (AZ) preparātu, kā otrā deva jāinjicē cita ražotāja preparāts.
 
5.apr
Francijas varasiestādes sākušas izmeklēšanu, lai pārbaudītu ziņas, ka ministri un citas pazīstamas personas, pārkāpjot karantīnas ierobežojumus, pusdienojot slepenos restorānos.
 
2.apr
Ziemā nereti mēdzam ēst kalorijām bagātāku ēdienu, turklāt šajā sezonā vēl sastapāmies ar pandēmijas ietekmi uz uzturu. Divas franču sievietes portālam "Forum Daily Woman" atklājušas savus trikus, kā bez diētām kļūt slaidākām pēc ziemas.
 
9.mar
Francija sākusi savas pirmās militārās mācības kosmosā, lai pārbaudītu savas spējas aizsargāt satelītus.
 
2.feb
Vācijas varasiestādes jau sestdien brīdināja sabiedrību par plūdiem valsts rietumdaļā. Kūstot sniegam un ledum, upes pārplūst, tādējādi ūdens "iziet" no krasta. Palielinātā ūdens daudzuma dēļ, Ķelnē palīdzību vajadzēja sniegt četriem vīriešiem, kuri ar piepūšamo laivu bija iekļuvuši krācēs. Savukārt Francijā pateicoties spēcīgām lietusgāzēm, Nouvelle Aquitaine, Overņas-Ronas-Alpu un Oksitānijas reģionos tika izsludināti plūdu draudi. Francijas varasiestādes brīdināja sabiedrību, ka plūdi var būt gan pilsētās, gan lauku apvidos. Bīstamie laika apstākļi var radīt ilgstoši spēcīgus nokrišņus.
 
1.feb
Reaģējot uz protestiem pret Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija apcietināšanu, Francija pirmdien aicinājusi Vāciju atteikties no gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecības.
 
28.jan
Parīzes pilsētas domei tomēr nebūs jāmaksā sodanauda par dzimumu vienlīdzības noteikumu pārkāpšanu 2018.gadā, kad domē vadošajos amatos bija pārāk daudz sieviešu, trešdien tviterī paziņojusi Francijas sabiedrisko pakalpojumu ministre Amēlija de Monšalēna.
 
24.jan
Cīņā ar Covid-19 Francija un Vācija no svētdienas pastiprinājusi kontroli uz robežām.
 
21.jan
Vadošais Francijas karikatūrists Ksavjē Gorse aizgājis no darba laikrakstā "Le Monde", jo izdevums atvainojies par kādu no viņa zīmētajām karikatūrām, kurā risināta seksuālo noziegumu tēma.
 
19.jan
Francijas valdība un Francijas musulmaņu līderi nedēļas nogalē vienojušies par principu hartu, kuras mērķis ir cīnīties pret sektantismu un radikālismu.
 
12.jan
Francijā jau otro dienu slēgta vidusskola Riomā, jo tās skolotāji saņēmuši nāves draudus.
 
31.dec 2020
Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona tēvs Stenlijs Džonsons ceturtdien paziņojis, ka lūdzis Francijas pilsonību, lai varētu saglabāt saikni ar Eiropas Savienību pēc breksita.
 
28.dec 2020
Pēc robežas slēgšanas jaunā koronavīrusa paveida dēļ Anglijas dienvidos iestrēgušo kravas mašīnu skaits sarucis zem 200.
 
23.dec 2020
Francijas vidienes departamentā Pijdedomā trešdien nošauti trīs policisti un vēl viens ievainoti, ziņo avoti prokuratūrā.
 
22.dec 2020
Francija ar trešdienu mazinās aizlieguma nosacījumus, kas tika noteikti ieceļošanai no Lielbritānijas līdz ar ziņu parādīšanos par lipīgāko koronavīrusa paveidu, kas izplatījies Apvienotajā Karalistē.
 
22.dec 2020
Francijas valdība izstrādājusi likumprojektu, kas paredz cilvēkiem, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19, liegt izmantot sabiedrisko transportu.
 
17.dec 2020
Francijas prezidentam Emanuelam Makronam bijis pozitīvs jaunā koronavīrusa tests, un viņš uz nākamo nedēļu pašizolēsies, ceturtdien paziņoja Elizejas pils.