Parīzes traģēdija

12.jun
Francijā par "slepkavību afekta stāvokli" apsūdzēta policiste, kura nošāva kādu 19 gadus vecu vīrieti, kad viņš bēga no ceļu policijas pārbaudes, otrdien paziņojusi prokuratūra.
8.jun
Francija plāno nekavējoties sākt Ukrainas pilotu un mehāniķu apmācību iznīcinātāju "Mirage" izmantošanai, piektdien paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons pēc sarunām ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski Parīzē.
6.jun
Desmit bērnu grupa guvusi nopietnus ievainojumus, kad netālu no iecienītas atpūtas vietas Francijā viņos ietriecās automašīna.
6.jun
Francijas pretterorisma izmeklētāji veic izmeklēšanu pret Krievijas-Ukrainas dubultpilsoni, kurš tika nopietni ievainots pašdarināta spridzekļa eksplozijā viesnīcā Parīzes piepilsētā un ir aizturēts saistībā ar to.
6.jun
Pasaules līderi ceturtdien pulcējas Francijā, lai piedalītos pasākumos par godu 80. gadadienai kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā 1944. gada 6. jūnijā.
5.jun
Francija, Vācija un Polija kļuvušas par "pastāvīgiem" Krievijas dezinformācijas uzbrukumu mērķiem pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām šonedēļ, otrdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) vērtību un pārredzamības komisāre Vera Jourova.
2.jun
Francijas policija aizturējusi trīs cilvēkus saistībā ar pieciem zārkiem, kas sestdien tika atrasti pie Eifeļa torņa Parīzē ietīti Francijas karogos ar uzrakstu "Francijas karavīri Ukrainā", svētdien atklāja izmeklēšanai tuvu stāvoši avoti.
2.jun
Ziemeļkoreja ar aptuveni 600 gaisa baloniem nometusi atkritumus pāri robežai Dienvidkorejas teritorijā, svētdien paziņojusi Dienvidkorejas armija.
1.jun
Francijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības terorismā 18 gadus vecam jaunietim, kurš apsūdzēts plānotā sazvērestībā pret Parīzes olimpisko spēļu futbola spēles skatītājiem. Tie ir pirmie draudi, kas novērsti spēlēm, kas sāksies pēc astoņām nedēļām.
31.mai
Francija ceturtdien paziņoja, ka Krievija par tās karu pret Ukrainu netiks uzaicināta uz Normandijas desanta 80. gadadienas pasākumiem, tādējādi atceļot iepriekš pieņemto lēmumu.
30.mai
Francijā ceremoniju laikā, kas būs veltītas 80.gadskārtai kopš tā dēvētās D-Dienas, par drošību gādās 43 000 policistu un karavīru, ceturtdien paziņojis iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns.
30.mai
Farmaceiti Francijā ceturtdien rīko pēdējos desmit gados pirmo streiku, tādējādi protestējot pret medikamentu deficītu, aptieku slēgšanu un nepietiekamu atalgojumu.
25.mai
Tiesa Francijā ir aizmuguriski piespriedusi mūža ieslodzījumu trim Sīrijas izlūkdienesta virsniekiem par līdzdalību noziegumos pret cilvēci un kara noziegumos.
24.mai
Francijas ziemeļos zibenim iesperot futbola laukumā, viens cilvēks ir gājis bojā, bet vēl vismaz trīs tika ievainoti.
22.mai
Francijas policija izsekojusi trīs aizdomās turamos saistībā ar Parīzes holokausta memoriāla apgānīšanu pagājušajā nedēļā un secinājusi, ka viņi aizbēguši uz Beļģiju, trešdien paziņojusi prokuratūra.
17.mai
Francijas policija nogalinājusi bruņotu vīrieti, kurš mēģinājis aizdedzināt sinagogu valsts ziemeļu pilsētā Ruānā, piektdien paziņoja iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns.
16.mai
Turcijas tiesa ceturtdien piespriedusi 42 gadu cietumsodu bijušajam Tautas demokrātiskās partijas (HDP) līdzpriekšsēdētājam Selahatinam Demirtašam par līdzdalību 2014.gada vardarbīgajos protestos, kas izcēlās pēc tam, kad teroristu grupējuma "Islāma valsts" kaujinieki ieņēma Sīrijas pilsētu Ainelarabu.
15.mai
Francijā simtiem policistu izvietoti Normandijā, lai atrastu ieslodzīto, kurš otrdien izbēga no policijas furgona ceļā uz cietumu.
14.mai
Francijas tiesa otrdien attaisnojusi 90 gadus veco kinorežisoru Romanu Polaņski apsūdzībās par neslavas celšanu britu aktrisei Šarlotei Lūisai, kura apsūdzēja viņu izvarošanā 1983. gadā, kad viņai tikko bija palikuši 16 gadi.
14.mai
Normandijā uzbrukts cietuma transportam, lai atbrīvotu ieslodzīto. Sadursmes rezultātā nogalināti divi apsargi un ievainoti trīs citi, vēsta CNN.