Bēgļu krīze Eiropā

3.feb 2016
Turcija saņems no Eiropas Savienības (ES) trīs miljardus eiro palīdzības sniegšanai bēgļiem, trešdien paziņojis Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers, norādot, ka Itālija atcēlusi savu veto šajā jautājumā.
3.feb 2016
Kādam dānim sanākušas nepatikšanas, jo viņš aizliedzis savā klubā ienākt imigrantiem un cilvēkiem, kuri nerunā viņa valodā, vēsta dailymail.co.uk
3.feb 2016
Eiropas Savienībai (ES) ir jāpārvar paralizējošās bailes un šķelšanās, lai tā varētu efektīvi pārvaldīt migrāciju un bēgļu plūsmas, norādījuši daudzi no Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem, kas piedalījās otrdienas plenārsesijas debatēs ar Nīderlandes prezidentūru un Eiropas Komisiju (EK).
3.feb 2016
Pārvietošanai no Grieķijas uz Latviju, iespējams, izvēlēta viena bēgļu ģimene, šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).
2.feb 2016
Somijas premjerministrs Juha Sipile, kurš pirms kāda laika ziņojis, ka savā lauku mājā gatavs izmitināt bēgļus, no ieceres atteicies, vēst ziņu aģentūra AFP.
2.feb 2016
Liela bēgļu skaita ierašanās Latvijā varētu veicināt vietējo iedzīvotāju migrāciju prom no dzimtenes, intervijā radio Baltkom atklājis Latvijas universitātes profesors Mihails Hazans, vēsta mixnews.lv
2.feb 2016
Par ideju ieviest jaunu degvielas nodokli bēgļu krīzes risināšanai sašutuši ir gan degvielas tirgotāji, gan arī autobraucēji. ES dalībvalstīs, tajā skaitā arī Latvijā, lielāko daļu degvielas cenā jau šobrīd veido nodokļi.
2.feb 2016
Jordānijas karalis Abdullahs norādījis, ka Jordānijā var tiek sasniegts "kritiskais punkts" milzīgās sīriešu bēgļu plūsmas dēļ, informē raidsabiedrība BBC.
2.feb 2016
Valdības akceptētajā migrantu aprūpes plānā grandioza summa ir atvēlēta būvniecībai, turklāt lielākā daļa naudas tiks tērēta no Latvijas budžeta, nevis Eiropas fondiem. Pagājušajā nedēļā Iekšlietu ministrijai piešķīra 3,1 miljonu eiro, bet kopējā plānā iezīmētā summa pārsniedz pat 5,6 miljonus eiro. Tātad nauda plūdīs vēl, jāatrod tikai iemesls.
1.feb 2016
Ropažu bāriņtiesa meklē audžuvecākus vai aizbildni 16 gadus vecam puisim no Afganistānas, kurš pavisam nesen ieguvis bēgļa statusu, aģentūru LETA informēja Ropažu bāriņtiesas priekšsēdētāja Ingrīda Zunde.
31.jan 2016
Vācijas finanšu ministra Volfganga Šeibles ideja ieviest Eiropas Savienības (ES) mēroga degvielas nodokli, lai finansētu bēgļu uzņemšanu, Latvijā nav analizēta, taču pašreizējais finanšu ministrs Jānis Reirs (V) to neatbalsta, šovakar vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
30.jan 2016
Vācijas ierosinājums ieviest Eiropas Savienības (ES) degvielas nodokli, lai finansētu masveida bēgļu uzņemšanu, guvis Eiropas Komisijas (EK) atbalstu, sestdien ziņo žurnāls "Der Spiegel".
30.jan 2016
Papildus solītajiem trīs miljardiem eiro par atbalstu nekontrolētās imigrācijas krīzes risināšanā Turcija Eiropas Savienībai (ES) prasa vēl divus miljardus, sestdien vēsta vācu laikraksts "Die Welt".
30.jan 2016
Neidentificēti uzbrucēji metušu rokas granātu uz migrantu hosteli Vācijas dienvidrietumos, ziņo BBC.
28.jan 2016
Cilvēku kontrabandisti par bēgļu pārvadāšanu uz Eiropu pagājušajā gadā vien nopelnījušimiljardu eiro, neskaitot samaksu par glābšanas vestēm un laivām, tā Rīgā notiekošajā diskusijā par Turcijas lomu globālajā pasaulē pauda domnīcas "Carnegie Europe" viespētnieks Marks Pjerini.
28.jan 2016
Arvien lielāks bēgļu skaits pauž neapmierinātību ar bēgļiem nodrošinātajiem dzīves apstākļiem un lēno patvēruma pieprasījumu izskatīšanu, tādēļ daļa no tiem sākusi atgriezties mājup, vēsta LNT raidījums “900 sekundes”.
27.jan 2016
Dānijas parlaments vakar pieņēmis daudz kritizēto likumu, kura mērķis ir padarīt Dāniju par mazāk pievilcīgu valsti migrantiem. Skaļākās diskusijas izraisījis lēmums konfiscēt iebraucējiem personīgās lietas, kuru vērtība pārsniedz 10 000 kronu jeb 1340 eiro, taču no cilvēktiesību ievērošanas viedokļa daudz slidenāks ir punkts, kas paredz, ka bēgļiem trīs gadus pēc patvēruma saņemšanas nebūs iespēju aicināt uz Dāniju savus ģimenes locekļus.
27.jan 2016
Pirmie patvēruma meklētāji no Grieķijas, visticamāk, nākamnedēļ Latvijā vēl neieradīsies, bet tas varētu notikt ne ātrāk kā februāra otrajā nedēļā, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) direktora vietniece Maira Roze.
26.jan 2016
Runājot par bēgļiem, nevajag biedēt sevi un sabiedrību, jo visi bēgļi nebūt nav teroristi vai likumpārkāpēji, šodien ārpolitikas debatēs sacīja "Vienotības" frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa, aicinot izvairīties no vispārinājumiem un provokācijām.
26.jan 2016
Otrdien Dānijas parlaments atbalstījis pretrunīgo priekšlikumu konfiscēt patvēruma meklētāju vērtslietas, lai tādā veidā samaksātu par bēgļa uzturēšanu, vēsta BBC.