Latvijas Pareizticīgā baznīca nesen notikušajā koncilā atbalstījusi vēršanos pie Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarha Kirila ar lūgumu piešķirt baznīcai neatkarīgu statusu, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 26. oktobrī. Ukraina jau astoņus mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Ukrainas vicepremjere un okupēto teritoriju reintegrācijas ministre Irina Vereščuka mudinājusi ukraiņus, kas šobrīd atrodas ārzemēs, uz ziemas mēnešiem neatgriezties dzimtenē, jo Krievijas teroraktu dēļ tas var būt sarežģīti.
Ja krievi uzspridzinās Kahovkas hidroelektrostaciju (HES), Krima bez ūdensapgādes paliks 10-15 gadus, bet varbūt arī uz visiem laikiem, otrdien britu raidsabiedrībai "Sky News" sacīja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs.
Krievijas algotņu organizācijas "Vagner" vadītājs Jevgēņijs Prigožins privātā sarunā ar prezidentu Vladimiru Putinu paudis nopēlumu Krievijas militārajai vadībai, apgalvojot, ka frontē manāma slikta pavēlniecība un nemākulīgas darbības, vēsta amerikāņu laikraksts "Washington Post", atsaucoties uz vārdā neminētām ASV amatpersonām.
Krievijas karaspēks pirmdien uz mērķiem Ukrainā izšāvis tikai divas raķetes, un tas varētu liecināt par raķešu un bezpilota lidaparātu krājumu izsīkumu, norādījuši ASV Kara pētījumu institūta (ISW) analītiķi, piebilstot, ka šādu triecienu efektivitāte Krievijas stratēģisko mērķu sasniegšanā ir zema.
Neatkarīgā tiešsaistes laikraksta "The Insider", pētnieciskās žurnālistikas grupas "Bellingcat" un Vācijas žurnāla "Der Spiegel" žurnālisti ir atraduši slepenu apakšvienību Krievijas Bruņoto spēku Galvenā skaitļošanas centra sastāvā un identificējuši 30 Krievijas kara inženierus, kuri notēmē raķetes uz Ukrainas civilajiem objektiem.
Krievijas Brjanskas apgabalā, kas robežojas ar Ukrainu, ir sarīkots sprādziens dzelzceļa posmā starp Novozibkovas un Zļinkas stacijām, ziņoja Krievijas mediji.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien kritizējis Izraēlas neitrālo nostāju Ukrainas karā, uzskatot, ka Izraēlas līderu lēmums neatbalstīt Kijivu ir iedrošinājis Krieviju sadarboties ar Irānu militārajā jomā.
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 25. oktobrī. Ukraina jau astoņus mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Savienotās Valstis nav saskatījušas nekādas pazīmes, ka Krievija būtu nolēmusi izmantot Ukrainā kodolieročus, ķīmiskos vai bioloģiskos ieročus, pirmdien paziņojusi augsta ranga ASV militārpersona.
Nezināmu personu pieteiktais “gājiens pret valsts aizsardzības dienestu” noritēja ar patiesībai pilnīgi neatbilstošu mājienu, ka Ukrainas pieredze it kā rādot — kara gadījumā vislabākā it kā esot profesionālā armija. Patiesībā ir tieši otrādi.
Šodien aprit jau pilni astoņi mēneši, kopš sākās Putina pilnmēroga iebrukums Ukrainā. Jau pirms iebrukuma sākuma Latvija bija viena no tām valstīm, kas visvairāk palīdzēja Ukrainai, taču pēc 24. februāra palīdzība Ukrainai kļuva par visas tautas kustību. Tās avangardā bijis tā saucamais "Twitterkonvojs", kura aizsācējs Reinis Pozņaks — pie mums studijā. Tāpat uzzināsim, kāds lielmēroga tautas nodevējs tikko noķerts Ukrainā un kas viņam pašam par to sakāms! Kā vienmēr, gaidām jautājumus uz Ukraina@nra.lv.
Krievijas militārā lidmašīna, kas svētdien Irkutskā nogāzās uz dzīvojamās ēkas, visticamāk, avarēja, jo abi piloti zaudēja samaņu skābekļa trūkuma dēļ, pirmdien vēsta Krievijas mediji.
Kamēr Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns kārtējo reizi nosodīja pret Krieviju vērstās Eiropas Savienības (ES) sankcijas, Budapeštas ielās svētdien izgāja tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret valdības piekopto izglītības politiku.
Krievijas propagandas telekanāls RT atlaidis vienu no saviem redzamākajiem propagandistiem Antonu Krasovski, kura nesenie televīzijas ēterā paustie aicinājumi slīcināt un dedzināt ukraiņu bērnus izsaukuši rezonansi kā ārzemēs, tā Krievijā.
Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka un aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte vēstulē finanšu ministram Kristiānam Lindneram, kas pazīstams ar savu taupīgumu, aicinājušas trīskāršot gada budžetā militārajai palīdzībai Ukrainai atvēlēto summu.
Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, pēc visa spriežot, mēģinājis palēnināt vai apturēt Rietumu militāro palīdzību Ukrainai un vājināt NATO, svētdien biedējot alianses aizsardzības ministrus, jo Krievija Ukrainā cieš militāras neveiksmes, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.
Krievijas resursi ir pietiekami, lai Ukrainā vestu ilgu karu, tāpēc ir svarīgi, lai Rietumi neatslābtu palīdzības sniegšanā, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmā" sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).