Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_downwardSatiksme

No nākamās nedēļas vidus Rīgā, Lāčplēša ielā, autotransporta satiksme tiks atkal organizēta četrās joslās, kas līdz 2023.gada pavasarim būs pagaidu stāvoklī jeb sašaurinātas, informē būvnieka "BeReRix" pārstāvji. "BeReRix" pārstāvji skaidro, ka, veicot Lāčplēša ielas rietumu puses būvdarbus, konstatēti tehnoloģiski sarežģījumi, tādējādi Lāčplēša ielas rekonstrukcijas darbi tiek iekonservēti līdz nākamā gada pavasarim. Ielas austrumu puses pārbūve plānota pavasarī, kad tas būs tehnoloģiski iespējams, un šo būvdarbu laikā autosatiksme trīs līdz četras nedēļas tiks organizēta pa vienai joslai katrā virzienā. Pēc būvniecības darbu pabeigšanas "Rail Baltica" projekts paredz Lāčplēša ielas ass nobīdi par 1,5 līdz diviem metriem uz austrumu pusi, saglabājot divas pilnvērtīgas braukšanas joslas katrā virzienā un radot jaunu gājēju ietvi un velo ceļu tās rietumu pusē. Būvnieku pārstāvji skaidro, ka "Rail Baltica" trases izbūvē tiks izveidotas divas pilnvērtīgas automašīnu joslas katrā virzienā, velosipēdistiem būs pieejams divvirzienu velo ceļš, kas vedīs virzienā uz Rīgas Centrālo staciju. Savukārt gājēju plūsma tiks organizēta maģistrālai ielai atbilstošā veidā, tostarp izveidojot ar luksoforu regulētu gājēju pāreju pie Kalupes ielas. No Lāčplēša ielas līdz Centrālajai stacijai cilvēkus ar redzes traucējumiem vadīs taktilo risinājumu josla. Līdz šim "BeReRix" "Rail Baltica" Lāčplēša ielas posmā pabeidzis apkārtnes inženiertīklu pārcelšanas un pārbūves darbus, izbūvējis vairāk nekā 400 pāļu pārvada un dzelzceļa atbalsta sienu konstrukcijām. Pabeigta pārvada atbalsta sienu izbūve un izbūvēts jauns dzelzceļa uzbērums 5000 kubikmetru apmērā. "Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā. Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Dzelzceļa līniju "Rail Baltica" plānots atklāt secīgi pa posmiem laikā no 2026.gada līdz 2030.gadam.
Vakar, 11:01 Ziņu aģentūra LETA
Braukšanas apstākļi pa valsts nozīmes autoceļiem šorīt ir apmierinoši, taču apledojuši un sniegoti daudzviet ir reģionālie un vietējie ceļi, liecina valsts SIA "Latvijas valsts ceļi" apkopotā informācija.
Vakar, 8:11 Portāls nra.lv
Saistībā ar tramvaja sliežu ceļu pārbūves darbiem no 1.decembra līdz 23.decembrim tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot sabiedrisko transportu) Kronvalda bulvārī, posmā no Elizabetes ielas līdz ēkai Kronvalda bulvārī 8, informēja Rīgas pašvaldība.
1.dec Portāls nra.lv
Ņemot vērā pagājušajā nedēļā fiksēto lielo ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros bija iesaistīti arī pasažieru pārvadātāji, Autotransporta direkcija aicina reģionālo autobusu pasažierus izmantot drošības jostas autobusos, kuri ar tām ir aprīkoti, informē direkcijas pārstāvji.
29.nov Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Dzelzceļa "Rail Baltica" pamattrases būvniecība Latvijā varētu sākties nākamā gada otrajā pusē, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).
29.nov Ziņu aģentūra LETA
Tallinas šoseja (A1) posmā no 36. līdz 101. kilometram, kur sestdien, 26.septembrī, notika divi ceļu satiksmes negadījumi, tostarp negadījums ar bojāgājušo un 26 cietušajiem, uzturēšanas darbi veikti vairākas reizes, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.
28.nov Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Šorīt daudzviet Latvijā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts nozīmes un reģionālajiem autoceļiem, liecina VAS "Latvijas valsts ceļi" apkopotā informācija.
28.nov Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
No nākamā gada mainīsies Rīgas sabiedriskā transporta biļešu cenas. “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, kā viņi tās vērtē.
27.nov Portāls nra.lv
Atjaunota satiksme uz Valmieras šosejas pie Murjāņiem, kur ceturtdien, 24.novembrī, notika traģiska avārija, teikts "Latvijas valsts ceļu" mikroblogošanas vietnē "Twitter", atsaucoties uz Valsts policijas vēstīto.
26.nov Ziņu aģentūra LETA
Rīdziniece neizpratnē par nekaunīgiem autovadītājiem, kuri rīta stundās Gogoļa ielā apbrauc sastrēgumu, pa sabiedriskā transporta joslu apsteidzot godīgus šoferus, vēsta raidījums "Bez Tabu".
24.nov tautaruna.lv
Rīgā Lāčplēša ielā sākta dzelzceļa projekta "Rail Baltica" jaunā pārvada siju montāža, un tās laikā naktīs līdz 2.decembrim autotransporta satiksme Lāčplēša ielas posmā no Satekles ielas līdz Kalupes ielai būs slēgta, informē būvnieka "BeReRix" pārstāvji.
23.nov Ziņu aģentūra LETA
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB), pēc sūdzību izskatīšanas konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2033.gadam septiņās reģionālo autobusu maršrutu tīkla daļās, atcēlis Autotransporta direkcijas (ATD) pieņemtos lēmumus, aizliedzot slēgt līgumus ar izvēlētajiem uzvarētājiem, liecina IUB informācija.
21.nov Ziņu aģentūra LETA
Rīgā pirmdienas rītā vairāku automašīnu sadursmē cietuši trīs cilvēki un viens gājis bojā, ziņo Valsts policija.
21.nov Ziņu aģentūra LETA
Šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir lielākajā daļā Latvijas, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).
21.nov Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Šogad Latvijas Republikas valsts svētku brīvdienās, no 18. līdz 20. novembrim, būs izmaiņas gandrīz 450 reģionālo autobusu maršrutos visā Latvijā. Tā kā 18. novembris ir piektdiena un arī oficiāla svētku diena, šajā datumā autobusi kursēs kā brīvdienās.
18.nov Portāls nra.lv
Uz Bauskas šosejas no Krustkalniem līdz Katlakalnam no otrdienas vakara līdz 2023.gada augustam būs izmaiņas satiksmes organizācijā, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).
15.nov Portāls nra.lv
No šodienas mainīsies satiksmes organizācija pie lidostas "Rīga", informē būvnieku "B.S.L. Infra" pārstāvji.
15.nov Ziņu aģentūra LETA
Lielākā daļa jeb 69 % automašīnu lietotāju uzskata, ka Rīgā un Jūrmalā ir pārāk daudz automašīnu, liecina Eiropas vadošās transporta platformas “Bolt” sadarbībā ar pētījumu centru SKDS veiktā aptauja.
13.nov Portāls nra.lv
Lāčplēša dienas pasākumu laikā Rīgā šodien slēgs 11.novembra krastmalu, kā arī gaidāmi citi satiksmes ierobežojumi, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.
11.nov Ziņu aģentūra LETA
Autovadītājiem jārēķinās, ka Lāčplēša dienas pasākumu laikā ierobežojumi noteikti arī uz valsts autoceļiem, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi".
11.nov Portāls nra.lv

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm