Būs jāapskatās Feisbukā...
Kapēc neminat ka Lienei bija abpusējs plaušu karsonis?Kapēc neminat ka Rīga sūtīja Ventspils dakterus dillēs kad tie zvanīja un sacīja ka ir ziepes?Es uzskatu ka tā ir dezinformācija!Jūtu līdzi Lienes tuviniekiem!
Bet kovid taču izraisa plaušu karsoni, kas tad tā par dezinformāciju?
Nu tad es jau 15 gadus atpakalj noslimoju ar so viirusu!!!!
Bīstamākā ir pneimonija.
Īpašas pazīmes
Augšējo elpceļu un plaušu slimības vairāk saasinās rudenīgi vēsā un mitrā laikā, jo tad aktivizējas arī vīrusi un baktērijas. Nereti pneimonija jeb plaušu karsonis ir saaukstēšanās, bronhīta vai citas elpceļu slimības komplikācija, ko visbiežāk izraisa pneimokoki – baktērijas, kas pastāvīgi atrodas uz elpceļu gļotādas.
Pneimonijas izpausmes ir tādas pašas kā saaukstēšanās gadījumā – klepus ar temperatūru vai bez tās. Lai noteiktu, kurā brīdī slimība ir pārtapusi par pneimoniju, ārsts vērtē sūdzības – cik ilgi tās ir, kā izpaužas, kad kļūst labāk.
Ģimenes ārste Karīna Vernere uzsver, ka plaušu karsoņa gadījumā ir visai spēcīgs, parasti mitrs klepus, taču tas var būt arī sauss. Dažkārt kļūst grūti dziļi ieelpot, jo tūdaļ rodas spēcīga klepus lēkme un pastiprinās sāpes krūtīs, ir aizdusa ne vien fiziskas slodzes laikā, bet arī miera stāvoklī.
Nereti pneimonija norit bez klepus un saklausāmiem trokšņiem plaušās.
Tāpēc nevar paļauties tikai uz slimnieka izklausīšanu – klepus intensitāte un stiprums ne vienmēr atspoguļo plaušu iekaisuma lielumu.
Slimībai bieži vien raksturīgi drebuļi un temperatūras paaugstināšanās. Ķermenim tā nāk par labu, jo tādējādi tas reaģē uz svešām vielām, ko organismā rada slimību izraisītāji. Karīna Vernere piebilst, ka daudz sliktāk, ja temperatūra ir normāla vai ļoti augsta (pārsniedz +40 °C), jo tas nozīmē, ka vīrusi vai baktērijas ņem virsroku. Šajā stadijā ierastie līdzekļi pret drudzi vai nu nepalīdz, vai darbojas īslaicīgi.
Bez pašdarbības
Ārstējot saaukstēšanos, nedēļas laikā parasti mazinās nogurums un nespēks, uzlabojas pašsajūta. Bet, ja, lietojot kādas zāles, nekas nemainās vai kļūst pat sliktāk, pietiek ar pašdarbību! Plaušu karsoņa gadījumā ārsta nekontrolēta zāļu lietošana rada vairāk ļaunuma nekā labuma, jo pneimonija ir plaušu audu iekaisums, kas labi padodas vismaz divu nedēļu antibiotiku terapijas kursam, taču šīs zāles var izrakstīt tikai ārsts. Pašārstējoties plaušu karsoni pieveikt nevar.
Parasta saaukstēšanās vai gripa, kas pāraug plaušu karsonī, izraisa gļotu un strutu uzkrāšanos plaušu alveolās, apgrūtinot organisma apgādi ar skābekli un kavējot gāzu maiņu. Var rasties komplikācijas – saaugumi plaušās, plaušu plēves un pat sirds iekaisums vai plaušu mazspēja, bet nopietnākos gadījumos pneimonija var beigties letāli, it īpaši maziem bērniem un vecāka gadagājuma ļaudīm.
Pneimonija ir slimība, kas jāizguļ, bet ne vienmēr slimnīcā. Ja nav liela nespēka, nepazeminās asinsspiediens un nav ļoti augstas temperatūras, ārstēties var mājās.
Infekcijas perēkļus var saskatīt plaušu rentgenā, un tā ir galvenā pneimonijas diagnostikas metode, ko dažkārt atkārto jau 5–7 dienas pēc zāļu lietošanas, ja medikamenti nav devuši uzlabojumu. Tad vajadzības gadījumā koriģē terapiju un rentgenu veic, arī izvērtējot ārstēšanās rezultātu.
Lietojot piemērotus medikamentus, baktērijas tiek sašķeltas, un šie atkritumi organismam ir indīgi, tāpēc jālieto daudz šķidruma, lai tos izskalotu. Te lieti noder tautas līdzekļi – liepziedu, gaiļpiešu un ceļmallapu tēja, dzērveņu morss un dažādas dabiskās sulas, kas pazemina temperatūru, šķidrina krēpas un veicina atklepošanu, palīdz elpot un atjauno izsvīdušā šķidruma daudzumu.
Ģimenes ārste Karīna Vernere brīdina, ka sildīšanas procedūras pneimonijas gadījumā gan nav piemērotas. Organismam daudz vairāk palīdz siltu tvaiku inhalācijas.
Diemžēl specifiskā imunitāte pret pneimonijas izraisītājiem neveidojas, tāpēc ar šo slimību var saslimt vairākkārt. No tā palīdz izvairīties profilakse – imunitātes stiprināšana, lietojot pilnvērtīgu, vitamīniem bagātu uzturu, uzņemot pietiekami daudz šķidruma, ieturot regulāras ēdienreizes, ievērojot higiēnu un sabalansētu dienas režīmu, veicot regulāras fizikās aktivitātes, vēlams svaigā gaisā, uzturot iekšējo mieru un pozitīvas emocijas.
Ģimenes ārste atgādina, ka pat profilakse nav simtprocentīga garantija, jo daudz kas atkarīgs arī no pneimoniju izraisījušā vīrusa agresijas. Tomēr stiprs organisms slimību pārcietīs daudz vieglāk un bez paliekošām sekām.uns gripas paveids,kurš palaists lai iznīcinātu pasaules ekanomiku.
Nēsāju sejas masku ,mazgāju rokas ieturēju distanci ,tagad esmu slims, temperatūra ,klepus utt!!!Kā tas ir iespējams???
Kads nenesaja jo vinjam redz grūti un tas tak nav pa īstam
nekur nav teikts, ka drosibas pasakumi 100% pasargas no saslimsanas. tie ir domati lai MAZINATU kopejo saslimsanas risku. saslimt ar masku ir iespejams, tapat ka nomirt autoavarija, ari piespradzejoties
Vesels nevar būt ja staigājot maskā cilvēks elpo savu izelporor ogļskābo gāzi.Imūnsistēma novājinās tad.
Tizleņi...nevis kas, bet kura....žurnaļugas
Kāds labi skolā rakstījis sacerējumu....Vot pizģec.Ko vēl stulbāku var izdomāt...Da bļin mirst no visām kaitēm un arī no slavenā pasaules kovidšova....ZB šitie fantazieri...Nu kapēc katru dienu neraksta,cik miruši saslimuši nocitām slimībām vai vīrusiem...Cik ilgi mals šo kovidšovu???Cik ilgi atbalstīs kovidmafiju???Ja nav par ko runāt,stāvat klusu...
Da naher tad maskas jānēsā ja cilvēki slimo un mirst???? Tapēc,ka tā huiņa maska neko nelīdz,tikai pasliktina imunitāti.
beidziet rakstīt pasakas,izdzimteņi!
Kādas pasakas? Nenovēlu taviem tuvajiem saslimt
Par ko tieši ir pasaka? Pirms kādu sauc par izdzimteni padomā!!!!! Pirms Tevi vai Tev tuvu cilvēku tas neskar visi spļauj kā lamas!!!!!