\\Sports

Karatē cīkstoņi Gaiduks un Jermolajevs sasniedz Eiropas kadetu čempionāta finālu

 
©Foto: R. Sadikov Sport school / Sport karate - WKF

Latvijas jaunie kadetu cīkstoņi Leons Gaiduks un Artjoms Jermolajevs piektdien Dānijā sasniedza finālu Eiropas kadetu čempionātā.

Finālcīņas notiks vēlāk piektdien.

Ar uzvarām pirmajās trijās cīņās Gaiduks svara kategorijā līdz 63 kilogramiem sasniedza pusfinālu, kur spēja uzvarēt Gino Filipenu no Nīderlandes. Cīņā par zeltu Latvijas pārstāvis tiksies ar Tali Jagubovu no Azerbaidžānas.

Pusfinālu svarā līdz 70 kilogramiem sasniedzis arī Jermolajevs, kurš čempionātu iesāka ar trim pārliecinošām uzvarām, bet pusfinālā viņš pārspēja Hubertu Jarocki no Polijas.

Finālā Latvijas pārstāvim pretī stāsies gruzīns

Tikmēr meiteņu konkurencē svarā virs 54 kilogramiem Alita Potapova arī aizkļuva līdz pusfinālam, kur viņa piekāpās Austrijas pārstāvei Hannai Devigili, tomēr ieguva tiesības sacensties gandarījuma turnīrā un beigās izcīnīja bronzu, pārspējot Martu Paskvali Čiko no Spānijas.

Citiem Latvijas jaunajiem karatistiem tik sekmīgi neklājās. Puišu konkurencē svarā līdz 70 kilogramiem zaudējumu jau pirmajā divcīņā piedzīvoja Marats Morozovs, kamēr svara kategorijā līdz 52 kilogramiem vienā cīņā uzvarēja Dagnis Libors, nākamajā viņam ciešot neveiksmi, bet svarā līdz 57 kilogramiem pirmajās divās cīņās uzvarēja Artūrs Stepanovs, tomēr pēc tam viņš piekāpās Itālijas cīkstonim Jakobo Batoso.

Savukārt meiteņu konkurencē svara kategorijā līdz 47 kilogramiem zaudējumu jau pirmajā kārtā piedzīvoja Karīna Steimakova, bet svarā līdz 54 kilogramiem Jūlija Smirnova uzvarēja pirmajās divās cīņās, bet pēc tam piekāpās Vācijas pārstāvei Miai Mičai.

Sestdien Eiropas čempionātu aizvadīs juniori, bet svētdien gaidāmas cīņas U-21 vecuma konkurencē. Kopumā dalībai turnīrā pieteikti 23 Latvijas karatisti.