Olimpiskās spēles Phjončhanā notiks jau drīzumā un mēs turpinām atminēties, ko “Sporta Avīzei” stāstījuši mūsu olimpieši-karognesēji par iespaidiem olimpiskajos ciematos. Šoreiz – skeletonists Martins Dukurs par 2010. gada olimpisko Vakūveru.
“Par karoga nešanu sākumā bija dalītas jūtas. No vienas puses, tā ir atbildība, un daudz tika runāts par to, ka tie, kas nes karogu, netiek pie medaļām. No otras puses, domāju - katram tāda iespēja netiek dota. Ja man piedāvās, piekritīšu. Ja būs lemts tikt pie medaļas, būs, ja ne, ne. Tas ir pagodinājums - pārstāvēt valsti tādā lielā forumā kā olimpiskās spēles.
Sajūtas stadionā ir neaprakstāmas. Tieši kad izsauc Latviju un sāk iet iekšā. Drūzmēšanās, gaidīšana, iedod karogu, izstāsta visu, atkal noņem karogu nost un pasaka, ka pie ieejas atkal iedos. Tad vēl īsti nesaproti, bet, kad izsauc, ej iekšā, parādās gaismas un viss pūlis, tas ir īpašs un emocionāls brīdis. Atceros, ka parādījās īpašs smaids un pacilātība.
Ēdināšanā bija liela izvēle un bija pieejamas dažādu veidu virtuves, tikai jāpiemeklē sev vajadzīgais. Salīdzinot ar Itāliju 2006. gadā, ēdināšana bija labāka un daudzveidīgāka. Vienīgais, pa mēnesi tā pati pārtika jau sāk apnikt. Naktīs uz galda stāvēja uzkodas. Arī makdonaldā varēja naktī paēst. Pie itāļu virtuves strādāja latvieši. Varēja pakomunicēt, un viņi kaut ko ieteica.
Dzīvošanā nebija nekādu lieku ērtību. Istabas nebija lielas, un var teikt, ka Pasaules kausa posmos viesnīcā mēs dzīvojam labāk. Tomēr es tur braucu uz sacensībām, un galvenais, lai nebūtu liela trokšņa un varētu izgulēties. Cik lielas istabas un vai ir balkons, man lielā mērā ir vienalga. Dzīvojām ar Tomasu divatā, un ar tiem 10-12 kvadrātmetriem pilnīgi pietika divām gultām un mantas kur nolikt. Numuriņā nebija interneta, un bija jāiet uz centru, kur tas bija par velti.
Autobusiem bija zināmi braukšanas laiki, un varēja plānot savu laiku. Tomēr jābrauc bija diezgan tālu - minūtes 30 vai pat 40 līdz trasei. Bija pierasts, ka pasaules kausos tas ir tuvāk. Arī drošības pasākumiem savs laiks bija jāierēķina. Jāņem līdzi kāds ēdamais, vairāk jāplāno. Vankūverā bija slidotāji, hokejisti un citi sporta veidi, bet mēs bijām atsevišķā ciematiņā nomaļā vietā apmēram pusstundas brauciena attālumā no Vistleras. Tur bijām ledus trases sportisti, biatlonisti, kalnu slēpotāji...
Drošībai tiek pievērsta liela uzmanība. Katru autobusu, kas brauc ārā no ciemata uz trasi, apstādina, apakšu ar spoguļiem pārbauda, nemaz nerunājot par to, ka katru reizi, izbraucot no ciemata, skenē kamanas, pārbauda akreditāciju. Akreditācija ir augstākā vērtībā nekā pase. Tai visu laiku jābūt kaklā. Aizbrauc uz trasi, tur atkal drošības pārbaude, tad tikai atlētu zona - atkal pārbaude. Braucot ārā no ciemata, man liekas, kamanas pārbaudīja divreiz - nesot kamanas mašīnā un braucot no ciemata ārā. Un trasē pārbauda, kad atvedam.
Vēl virs ciemata atsaitē gaisā karājās gaisa balons, kas sekoja līdzi autobusu kustībai ciematā, jo tie drīkst apstāties tikai savās pieturvietās. Katram autobusam bija savs galapunkts - ledus trase, biatlons, kalnu slēpošana... Pa ceļam buss nekur neapstājās un durvis vaļā nevēra.”