"Progresīvo" un Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvji pašlaik norobežojas no iepriekšējās pieredzes privātu avioreisu izmantošanā un sola to paši neizmantot, vēsta lsm.lv
To, kā rīkoties tagadējam ārlietu ministram Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība"), ņemot vērā publisko ažiotāžu, koalīcijas pārstāvji atstāj viņa paša un "Jaunās Vienotības" rokās.
Rakstiskā paziņojumā Latvijas Radio Krišjānis Kariņš pauž stingru pārliecību, ka Ministru prezidentam ir jāieņem aktīva loma Latvijas ārpolitikas veidošanā. Covid-19 pandēmijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ bija būtiski aviosatiksmes traucējumi un problēmas ar komercreisiem. Sākoties Krievijas pilna mēroga iebrukumam Ukrainā, pieaugusi ārpolitikas loma gan atbalstā Ukrainai, gan Latvijas drošības stiprināšanā, gan Krievijas savaldīšanā.
Vizītes nereti organizētas pēdējā brīdī, tāpēc vairākas reizes izmantoti speciālie reisi, bet lielākoties ir izmantoti komercreisi.
"Piekrītu, ka vienmēr ir iespējams pilnveidot procedūras, šajā gadījumā procedūru, kādā augstākajām valsts amatpersonām ir iespējams izmantot speciālo reisu pakalpojumus un kāds ir tam atvēlamo līdzekļu apjoms," teikts Kariņa paziņojumā.
"Uzskatu, ka ar savu darbību ārpolitikā esmu audzējis mūsu valsts lomu Eiropas Savienībā un NATO, kā arī sekmējis Latvijas valsts drošības stiprināšanu. Pieņemot kritiku un ieteikumus politiskās darbības pilnveidošanai, turpināšu darbu Latvijai un sabiedrībai. Neplānoju atkāpties no ārlietu ministra amata," norādīts Kariņa paziņojumā.