Ukrainas Gaisa spēki atzīmē, ka Krievijas armija bieži izgatavo primitīvus, bet bīstamus bezpilota lidaparātus, kas pārvadā vairākus kilogramus sprāgstvielu, raksta unian.net.
Krievija bieži izmanto primitīvus bezpilota lidaparātus, kuru dzinējus pērk AliExpress. Tie pārvadā vairākus kilogramus sprāgstvielu un tāpēc ir īpaši bīstami, sacīja Ukrainas Bruņoto spēku Gaisa spēku pulkvedis Jurijs Ignats, atbildot uz jautājumu, kāpēc dažkārt Ukrainas bruņoto spēku ziņojumi norāda par neidentificētiem bezpilota lidaparātu veidiem.
"Ir fragmenti, to atliekas, no kurām top skaidrs, kā ienaidnieks tos samontējis - dzinēji iegādāti vietnē AliExpress," viņš teica. Vienlaikus pulkvedis piebilda, ka Krievijas armija izgatavo šādus bezpilota lidaparātus no vienkāršiem materiāliem.
“Varētu teikt, ka tie ir veidoti no kociņiem,” atzīmēja Ignats.
Gaisa spēku pārstāvis arī uzsvēra, ka Krievija šobrīd ne tikai iepērk, bet arī pati ražo daudzus dronus.
"Paskatieties, cik daudz bezpilota lidaparātu viņi ražo. To ir tūkstošiem, un tas ir bīstams ierocis. Arī Ukrainai būs jāveido uzbrukuma bezpilota lidaparāti," uzsvēra pulkvedis.
CNN jau iepriekš ziņoja, ka Konfliktu bruņojuma izpētes (CAR) pētnieki piekļuvuši divu Ukrainā notriekto Krievijas bezpilota lidaparātu Geran-2 atliekām. Detalizēta šo fragmentu analīze parādīja, ka Krievija "ir sākusi ražot un izmantot savu Shahed-136 versiju".
Eksperti atklāja "būtiskas atšķirības lidaparāta korpusa konstrukcijā un iekšējās detaļās, tostarp navigācijā”, kas liek domāt, ka šie divi droni ražoti Krievijā, nevis Irānā. Pētnieki saka, ka šī attīstība iezīmē pagrieziena punktu Maskavas spējā paplašināt bezpilota lidaparātu izmantošanu plašākā mērogā.