Lietusgāzes Indijā nodarījušas plašus postījumus; gājuši bojā vairāk nekā 100 cilvēki

© AFP/Scanpix/LETA

Indijas ziemeļos spēcīgas musona lietusgāzes šonedēļ nodarījušas plašus postījumus un laupījušas dzīvību vairāk nekā simts cilvēkiem, ceturtdien paziņojušas amatpersonas.

Spēcīgā lietus dēļ sagruvušas mājas, applūduši ceļi un slēgtas mācību iestādes.

Visvairāk cietis Himāčalas Pradēšas štats, kur gājuši bojā vismaz 88 cilvēki un vairāk nekā 100 guvuši ievainojumus. Plūdi aizskaloja automašīnas, autobusus, tiltus un mājas.

Utarpradēšas štatā kopš trešdienas ar lietavām saistītos negadījumos gājuši bojā divpadsmit cilvēki, paziņoja štata valdības pārstāvis. Deviņi no viņiem noslīka, divi gāja bojā zibens spērienā, bet viens nomira pēc čūskas kodiena.

Deli zaudējis dzīvību viens cilvēks un un četri gājuši bojā Indijas kontrolētajā Kašmiras daļā, paziņoja amatpersonas.

Varasiestādes izmantoja helikopterus, lai evakuētu gandrīz 300 cilvēkus, galvenokārt tūristus, kas kopš sestdienas bija iestrēguši Himāčalas Pradēšas štata Čandertalas apgabalā.

Himāčalas Pradēšas štatā spēcīgā lietus un zemes nogruvumu dēļ sabrukušas gandrīz 170 mājas un vēl 600 tikušas bojātas, ziņoja štata ārkārtējo situāciju operāciju centrs.

Deli applūda dzīvojamie rajoni Džamunas upes tuvumā un nācās evakuēties tūkstošiem cilvēku. Varasiestādes ir pārvietojušas gandrīz 30 000 cilvēku uz palīdzības nometnēm, kā arī pielāgojušas dažas skolas cilvēku izmitināšanai. Indijas galvaspilsētas austrumu daļā simtiem cilvēku kopā ar mājlopiem ir patvērušies zem satiksmes pārvadiem un tiltiem.

Indijā musonu sezonas laikā, kas ilgst no jūnija līdz septembrim, regulāri notiek lieli plūdi. Zinātnieki norāda, ka klimata pārmaiņu un globālās sasilšanas dēļ musoni kļūst arvien neprognozējamāki, izraisot biežus zemes nogruvumus un pēkšņus plūdus Indijas Himalajos.

Svarīgākais